4 nápady, jak vyladit balkon a terasu k dokonalosti

S přibývajícím počtem teplých slunečných dní stále víc času trávíme na čerstvém vzduchu. Naše balkony, terasy i zahrady znovu ožívají. Jsou jako stvořené pro příjemný relax. Možná přemýšlíte, co by se na nich dalo změnit nebo zlepšit. Vezměte to od podlahy, a to doslova!

Velkoformát na výsluní!

Zapomeňte na malé klasické rozměry. Trendy velí užívat si ve velkém. Velkoformát, strana delší než 60 cm, často i metrové hrany zaručeně oslní. Díky tomu každý jeden kus zazáří jako solitér. Jedinečný dojem podpoří i další trend a to pokládka na terče bez spárování. Bez obav můžete nechat i širší rozestupy mezi jednotlivými kusy,  písek nebo jiný podkladový materiál, který máte pod dlažbou tak dostane možnost vyniknout.

Sintesi Evoque

Pasterelli Arké

Odvážné terrazzo

Terrazzo prostě frčí. Je pro odvážné. Všude tam, kde ho jen použijete, vnáší jistý nádech příjemné drzosti. I když dělá retro dojem, je neuvěřitelně trendy. Snoubí v sobě dávku extravagance s elegancí. Je tvořené kamenným zrnem od těch jemňoučkých zrn až po opravdu výrazné. Má své nezastupitelné místo právě na terase, balkonu nebo v zahradě. Vybrali jsme pro vás Pastorelli Colorful. Okouzlilo nás na první pohled. Podívejte se, jak terrazzo v hrubozrnné variantě dokonale ladí s bazénem. Tak co? Vybrali byste si ho také?

“Dejte své terase šmrnc! Nebojte se sáhnout po neotřelých designech, které z vaší terasy udělají nepřehlédnutelné místo a dotvoří celkový dojem z vaší zahrady. Dvoucentimetrové keramické dlažby nabízí širokou škálu designů, které vydrží navěky! Proto se již dále nemusíte smiřovat s nudnými a unylými designy pro vaši terasu. Sáhněte po černo-bílém patchworkovém dekoru nebo terrazu. Obojí promění vaši terasu v designový koutek, který vás rozhodně nebude nudit!”

Blanka, Product Manager

Obklopte se krásou z přírody

Pravidlo snoubit v sobě příbuzné materiály má něco do sebe. V přírodě najdeme jak kámen tak dřevo a právě takové materiály, pokud vyberete na terasu, zahradu nebo i balkon, vytvoří harmonické místo. Naše doporučení zní – zkuste světlé barvy. Zkuste dlažbu v imitaci kamene nebo betonu odstínech – písková, světle šedá, světle hnědá, ty všechny v kontrastu se sytou zelení dokonale vyniknou.  Rozhodně nadčasové jsou dřevěné povrchy nebo imitace dřeva. V provedení úzkých dlouhých formátů dlažeb, které připomínají spíš prkna nebo fošny, jsou klasikou, která opanuje terasy a balkony už dlouhou dobu a jen tak se pryč z výsluní nechystají!

Del Conca Lavaredo

Pastorelli Biophilic

Dom Barn Wood

Exagres Natura

Náš tip: Na balkonech a terasách, kde nejste přímo v zahradě, nezapomeňte doplnit prostor květinami nebo bylinkami v květnících. Zeleň působí harmonicky, navozuje příjemnou atmosféru a zútulní prostor. Relaxování pak nic nebrání.

Geometrické vzory? Složte si svůj vlastní…

Marocké vzory, patchwork, černobílé, často květinové motivy si už dřív našly své místo v našich srdcích, hlavně na malých formátech. Představte si, jak by vypadaly v neobvyklém velkoformátu. My vám napovíme, vypadaly by skvěle. Série Sintesi Evoque kombinuje květinové motivy, geometrické tvary a kontrastní černé a světlé kusy. Je jen na vás, jak je složíte, jestli do zdánlivě nahodilé kompozice nebo pravidelně vystřídáte jen několik motivů. Co se týče doprovodných barev, platí ono známé „méně je více“ a tedy držte se kombinací tón v tónu.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.