Co dát za kuchyňskou linku?

Plánování nové kuchyňské linky nebo její rekonstrukce je sama o sobě docela náročná disciplína. Před samotným výběrem kuchyňské linky je třeba si položit pár jednoduchých otázek, které vám pomůžou ujasnit si, v jakém stylu si kuchyňskou linku zařídit tak, aby byla designová a zároveň praktická.

Jak často budete v kuchyni vařit a pro kolik lidí? Bude nová kuchyně jen pro kuchaře nebo bude i vaším oblíbeným místem pro setkávání s rodinou a přáteli? Odpovědi na tyto otázky vám pomůžou vytvořit správně vyladěný kuchyňský prostor. Nejde jen o samotnou linku a rozvržení skříněk. Důležité je promyslet i to, jak bude vypadat prostor za kuchyňskou linkou.

Máme pro vás pár praktických tipů, jak si s tímto prostorem poradit a jaký materiál zvolit.

Keramické obklady do kuchyně

Keramické obklady patří mezi tradiční materiály, které využívaly už naše babičky. Jde o přírodní materiál, který díky moderním technologiím není limitovaný žádným designem. Jistou nevýhodou může být čistění spár, které vás v budoucnu při použití keramických obkladů za kuchyňskou linku, čeká. Žádné obavy, řešením je správná volba designu a formátu obkladu.  V naší široké nabídce keramických obkladů a dlažeb si můžete vybrat malý formát obkladů ve tvaru „cihliček“, který v posledních letech sklízí velký úspěch a je stále trendy. Jako obklad za kuchyňskou linku můžete využít i velkoformátovou dlažbu v designu betonu, kamene nebo mramoru. Fantazii se meze nekladou. Díky použití velkoformátové dlažby se tak vyhnete častému výskytu spár a zároveň jejich následnému čištění.  Varianta lesklé velkoformátové dlažby bude působit luxusně a neotřele.

Mozaiky oživí i malou kuchyni

Velmi zajímavou alternativou obkladů jsou skleněné, kovové i keramické mozaiky. Pokud chcete vaši kuchyň něčím vyšperkovat, tak mozaika na stěně za kuchyňskou linkou zaujme hned na první pohled. Sáhnout můžete po barevných mozaikách, kovových mozaikách s metalickým efektem nebo různých kombinacích geometrických tvarů – čtverců, obdélníků nebo populárních hexagonů. Pokud by vás přece jen vyděsilo množství spár, které bude potřeba čistit, použijte k zaspárování mozaik epoxidovou spárovací hmotu Kerapoxy od Mapei – díky ní bude čistění plochy za kuchyňskou linkou mnohem snazší.

Obkladové panely a desky do kuchyně

Další velmi oblíbenou možností jsou MDF desky v povrchové úpravě s laminací, které se umístí za kuchyňskou linku, do prostoru mezi horní a spodní kuchyňské skříňky. Použití MDF desek je velmi praktické řešení. Jsou vysoce odolné, nabízí široký výběr designů, barev a povrchů a jsou zcela nenáročné na údržbu. Zvolíte-li design, který opticky splyne s kuchyňskou linkou, docílíte tak zcela kompaktního prostoru. Milovníci sebevědomých kontrastů mohou naopak sáhnout po odlišném designu i barvě desky, aby prostor za kuchyňskou linkou co nejvíce vynikl. MDF desky můžete pořídit v lesklé i matné variantě, stejně jako keramické obklady. Lesk sluší moderní kuchyni, působí velmi efektně. Na údržbu je ale přece jen o trochu náročnější než matné provedení.

Sklo nejen za keramickou desku

Využití tvrzeného skla je další kompaktní celoplošné řešení. Do moderní kuchyně je oblíbené barevné kalné nebo mléčné tvrzené sklo. Výběr je široký. Na sklo si dokonce můžete nechat natisknout i svůj vlastní motiv. Stačí předložit vlastní nákres nebo vaši oblíbenou fotografii. I taková kouzla výrobci umí! Nejen, že sklo v kuchyni skvěle vypadá, ale i z užitného pohledu je velmi praktické. Odolává vysokým teplotám při vaření i mechanickému poškození. A navíc jakoukoliv nečistotu i kapky omastku z vaření jednoduše setřete. Návrh a cenovou nabídku na grafosklo vám zpracujeme na našich prodejnách na míru. Pokud přece jen dáváte přednost dřevěnému obkladovému panelu za kuchyňskou linku, můžete si umístit sklo pouze do prostoru za varnou desku. Ochráníte tím dřevěný obklad a využijete výhody snadné údržby skla.

Pro jaký materiál za vaši novou kuchyňskou linku jste se rozhodli? V jakém stylu se vaše kuchyně ponese? Zastavte se na našich prodejnách nebo si rovnou sjednejte schůzku s odborným prodejcem, který vás provede celým procesem výběru kuchyňské linky.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.