Dokonalá rodinná koupelna – co v ní nesmí chybět?

Známe to všichni – ranní shon a hektické střídání se v koupelně tak, aby všichni byli včas v práci i ve škole a s vyčištěnými zuby. Poradíme vám, jak si zařídit koupelnu, aby se celá rodina ráno vypravila bez dohadů a aby se do ní vešlo vše, co početná rodina potřebuje.

Pořiďte si dostatek úložných ploch

Při zařizování koupelny všichni myslí na koupelnovou skříňku pod umyvadlo. V případě, že koupelnu obývá více členů rodiny a každý potřebuje místo právě pro své věci, jedna koupelnová skříňka všechno nepojme. Je potřeba myslet i na další alternativy úložných prostor. Zajímavou možností je umyvadlo s integrovaným úložným prostorem jako např. koupelnová skříňka s umyvadlem Roca Ona. Nabízí velkorysý prostor, kam se vejde vše potřebné pro ranní rutinu celé rodiny. Ranní vypravování s frontou nervózně přešlapujících školáků nebo rodičů před obsazenou koupelnou už nebude noční můra ani s dvojumyvadlem a koupelnovou skříňkou Nobia, kde si s přehledem vyčistí zuby více členů rodiny najednou a bez postrkování. Pro ukládání věcí můžete využít i zdánlivě nepraktické výklenky. Právě do nich můžete umístit vysoké závěsné skříňky nebo třeba regály Naturel Home.   Pomohou se zútulněním koupelny a vy budete mít vše potřebné ihned po ruce.

Náš tip: Myslete na své nejmenší! K vaně nebo sprchovému koutu pořiďte křesílko nebo taburet, kde se malí pohodlně převlečou. Do taburetu Naturel Home pak můžou odložit špinavé oblečení, které se tak už nikdy nebude nepořádně válet po koupelně.

Bezpečnost v koupelně především

Pokud po domě pobíhají děti, vždy je na místě věnovat zvýšenou pozornost bezpečnosti. V koupelně, kde často teče proudem voda a na podlaze je neustále nacákáno, je opatrnost o to důležitější. Do sprchového koutu proto volte sprchovou vaničku z litého mramoru jako je např. SAT Alek, která je opatřena povrchovou protiskluzovou úpravou. Eliminujete tak riziko uklouznutí ve sprše. Alternativou sprchové vaničky je protiskluzová dlažba s odtokovým žlabem. V takovém případě oceníte nejen protiskluzný povrch ve sprše, ale i bezbariérový vstup do sprchového koutu. Sprchování bez zakopávání bude tak příjemnější pro děti, ale třeba i babičku nebo dědu. V koupelně hrozí nejen uklouznutí, ale i opaření. Proto určitě volte termostatickou baterii s pojistkou. Jen tak můžete své ratolesti nechat dovádět v koupelně s klidným svědomím.

Náš tip: Sáhněte po sprchovém systému SAT se zabudovanou termostatickou baterií a odkladnou poličkou. Vždy tak budete mít po ruce šampon pro sebe i pro děti. Nezapomeňte ani na praktické háčky, které zavěsíte na sprchový kout nebo dveře a o místo na ručníky pro celou rodinu je postaráno.

Myslete na soukromí při sprchování

Základem rodinné koupelny je opravdu velká sprcha. Dostatek místa pro sprchování, kam se vejdou 2 dospělí nebo kam bez problémů naženete všechny děti, když je potřebujete po celém dni na zahradě v rychlosti vysprchovat. Pokud vám to prostor dovolí, při zařizování koupelny zvolte velký sprchový kout, např. 140×90 nebo 120×120. Vhodnou alternativou pro pohodlné sprchování může být i sprchová zástěna walk-in, která díky jedné nebo dvěma otevřeným stranám, nabízí také dostatek prostoru. V případě, že se v koupelně pohybuje víc lidí najednou, přijde vhod sprchový kout s neprůhledným sklem. Vybrat si můžete mléčné sklo, kouřové sklo nebo sklo s dekorem, které vám zajistí 100% soukromí v každé situaci. I ve sprchovém koutě pak myslete na odkladné plochy. Elegantním řešením je doplňkový profil pro walk-in, na který si umístíte poličku, box nebo zrcátko – a o pohodlné sprchováním se vším důležitým po ruce je postaráno.

Náš tip: Dokonalý komfort při sprchování si užijete i v případě, že bojujete s nedostatkem místa. Díky vanové zástěně si i z vany vytvoříte komfortní sprchový kout a nikdo nikde nenacáká.  

 

Buďte hraví!

Při zařizování rodinné koupelny je dobré plánovat dopředu a vyhnout se tak nepříjemným detailům, které vám znepříjemní každodenní užívání. Buďte ale u toho plánování i hraví. Vžijte se do kůže svých dětí a stavte si s modulárním nábytkem Stilla stejně, jako si vaše děti staví s legem. Vymyslete si ideální sestavu na míru vaším potřebám a potřebám všech členů domácnosti. Vytvořte sníženou skříňku s umyvadlem, kam pohodlně dosáhnou i ty nejmenší. Využijte skříňky se zásuvkou místo toaletního stolku, kde se v klidu nalíčíte. Kombinujte doplňkové skříňky, otevřené policové boxy i integrované koše na prádlo tak, abyste prostor ve vaší koupelně využili na maximum. Každá rodinná koupelna by měla být elegantní, ale i hravá. Sáhněte proto po barevném umyvadle SAT Infinitio, barevných volně stojících doplňcích SAT nebo obkladu s květinovým nebo patchworkovým motivem. V koupelně se pak určitě nudit nebudete.

Už se vám v hlavě rýsuje, jak bude vypadat právě vaše rodinná koupelna? Nezapomeňte navštívit naši on-line galerii koupelen, kde najdete mnoho další inspirace pro zařizování koupelny.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Kaskáda slev pro krásné bydlení

Zařiďte si krásný domov. Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte.

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.