Jak by měla vypadat moderní koupelna a co v ní nesmí chybět

Ať už máme malou nebo velkou koupelnu, vždy chceme, aby byla nejen plně funkční, ale aby splňovala i vysoké nároky na design a estetiku. Taková koupelna by měla být moderní a stylová. My vám poradíme pár tipů, co v takové moderní koupelně rozhodně nesmí chybět.

Moderní trendy se neustále vyvíjejí, mění a propisují se nejen do módy a životního stylu, ale také do interiérů. Zajímá vás to, co je právě in v koupelnovém vybavení? Pojďte se s námi podívat na pár zaručených tipů, jak si zařídit moderní koupelnu přesně podle nejnovějších trendů.

Obklady jako kus umění ve vaší koupelně

Moderní obklady do koupelny už dávno nejsou otázkou pouze jednobarevných obkladů prolnutých dekorem. Díky nejnovějším technologiím se na keramických obkladech objevují propracované designy přírodních materiálů, tapetové vzory, kombinace lesklých a matných povrchů v rámci jednoho obkladu i 3D efekty. Ve stylové koupelně by tak neměly chybět neotřelé velkoformátové květinové dekory připomínající tapetu. Máte-li rádi trochu té okázalosti, vsaďte na design mramoru, dodá vaší koupelně punc luxusu a přepychu. Příznivci tlumenějších vzorů můžou sáhnout po terrazzu nebo po malých obkladech ve tvaru cihliček, které můžete hravě položit do netradičních tvarů, jakou je například „rybí kost“.

Náš tip: Zařiďte si u vás doma koupelnu ve stylu Jungle. Díky divokým květinovým obkladům se ve vaší koupelně budete cítit jako uprostřed nespoutané přírody.

Vytvořte z koupelny malé domácí lázně

Moderní koupelna není pouze místo pro pravidelnou hygienu, stává se z ní místo relaxace, ze kterého se vám prostě nechce odejít. Je to bezpečné místo pro vaši osobní pohodu, kde začíná wellbeing a kde můžete vzkvétat. Ve vašich domácích lázních by neměla chybět volně stojící vana, kterou můžete umístit kamkoli do prostoru a zároveň je svou velikostí a tvarem ideální pro každodenní relaxaci, třeba i ve dvou. Pocit naprostého uvolnění pak zažijete pod sprchovým panelem. Ty v naší nabídce nabízejí hned několik funkcí a vy se budete cítit, jako kdybyste právě stáli pod tropickým vodopádem. Pro vytvoření wellness u vás doma se můžete nechat inspirovat naší domácí wellness koupelnou.

Náš tip: O příjemnou masáž unavených chodidel se postará kamenná mozaika Piedra v podobě malých nepravidelných oblázků, které navodí pocit, že se právě nacházíte na pláži plné kamínků.

Baterie subtilních tvarů vedou

Design koupelnových baterií se za poslední roky posunul mílovými kroky. Pryč jsou masivní páčky a kohoutky. Do popřední se dostávají subtilní oblé páčky, které působí elegantně a minimalisticky. Trendy záležitostí jsou také různé barevné a povrchové variace – výjimkou nejsou černé, bílé nebo zlaté baterie. Širokou škálu barev v lesklém i matném provedení najdete například v rámci série Light od italského výrobce Paffoni. Nechybí zde ani jemná a elegantní barva baterií rose gold. Netradiční postranní ovládání pak najdete u série baterií SAT Evolution.

Chytré koupelnové vybavení pro snadné užívání

Moderní koupelna není pouze otázka trendů v oblasti designu. I v koupelně můžeme využívat stále více a více smart technologií, které nám usnadní život, pomůžou zvýšit náš komfort a zároveň myslí na udržitelnost a úsporu vody, což je v koupelně naprosto zásadní téma. Společnost Swiss Aqua Technologies řeší problematiku úspory vody, jak při splachování, tak v případě zbytečného plýtvání vody při sprchování nebo mytí rukou novými produkty, jako jsou úsporné baterie SAT Fusion nebo WC se zcela jedinečnou technologií úsporného splachování SAT OptimFlush. Objevte ale také kouzlo elektronické baterie Alessi Sense, kterou můžete ovládat pomocí technologie Touch control – voda se spustí jediným ťuknutím na tělo baterie. Teplotu a průtok vody si můžete nastavit postranním regulátorem. Už se vám tak nikdy nestane, že byste plýtvali vodou, která teče z kohoutku zbytečně dlouhou dobu. To ale zdaleka není vše. Pomocí aplikace v mobilním telefonu si můžete ve vaší koupelně na dálku i zatopit a to díky digitálnímu regulátoru teploty STONE od Isanu. Můžete tak z cest přijít domů do příjemně vyhřáté koupelny, a navíc tak šetřit náklady na energie.

Pro více inspirace moderní koupelny sledujte naši on-line galerii koupelen, kde najdete desítky koupelen dle nejnovějších trendů.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.