Jak udělat z malé koupelny velký koupelnový ráj

Objevte inspiraci pro malou koupelnu. Zařiďte i koupelnu v paneláku tak, aby byla funkční, praktická a měli jste po ruce vše, co potřebujete. Chytré nápady i vychytávky do koupelny vám pomůžou.

Malou koupelnu opticky zvětšete

Pokud zařizujete malý prostor, jako je právě malá koupelna, zaměřte se na správný výběr barev.  Ať už jde o obklady a dlažbu, koupelnový nábytek nebo ostatní vybavení. Do malé koupelny jsou správnou volbou světlé barvy. Opticky zvětšují prostor a prosvětlují. I když v koupelně chybí okno. Ideální je bílá nebo krémová barva, vyjímají se o přírodní odstíny béžové.  Malé koupelně sluší i světle šedé obklady nebo dlažba jako cement.

Malou koupelnu opticky zvětšíte i díky velkoformátovým obkladům. Čím větší formát, tím lepší.  Velkofomátový obklad prostor malé koupelny navíc pomůže i opticky sjednotit, s minimem spár.

Náš tip: Jednoduché bílé obklady udělají s malou koupelnou doslova zázrak. Krásně ji prozáří. Pokud na vás však působí bílá až příliš sterilně, kombinujte, přidejte dřevěné prvky. Ideální je dlažba v dekoru dřeva. Promění prostor v útulné a hřejivé místo pro relax.

Místo navíc zajistí skládací sprchový kout

 

 

 

Zkrátka i do malé koupelny musíte dostat vše potřebné  – od koupelnového nábytku, přes vanu nebo sprchový kout až po pračku a často i sušičku. Taková koupelna v paneláku má 3 až 5 m2. Je to výzva. Proto každý centimetr plochy pečlivě promyslete. Ideální volbou pro malé koupelny jsou rozhodně sprchové kouty, nejlépe ty skládací, bez sprchové vaničky. Zaberou méně místa než vany a navíc sprchové dveře snadno složíte až ke zdi. Získáte tak další volný prostor navíc! Třeba pro sušák na prádlo.

Koupelnový nábytek vybírejte chytře

I v malé koupelně potřebujete mít pro všechny nezbytnosti svoje místo. Je čas správně vybrat “velký” koupelnový nábytek do malé koupelny. Chytře využívejte nejrůznější police i věšáky. Místo pro uložení kosmetiky i zrcadlo pro vaše ranní líčení dokonale poskytne zrcadlová skříňka s LED osvětlením. Pro čisté ručníky najdete dostatek místa ve vysoké závěsné skříňce. Použité prádlo zase chytře ukryjete ve skříňce s košem na prádlo. Prací prostředky a další nezbytnosti můžete pohodlně uložit do skříňky pod umyvadlo.

Objevte inspiraci pro malé koupelny

Plánování malé koupelny je výzva, naši designéři se s ní umí výborně vypořádat. Prozkoumejte naše řešení malé koupelny, podívejte se na ty nejlepší 3D návrhy koupelny do paneláku, od našich designérů. Inspirujte se barevnými kombinacemi obkladů a dlažeb i originálním řešením koupelen.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.