Jak vybrat vodovodní baterii?

Vodovodní baterie jsou nezbytnou součástí každé koupelny, proto nepodceňujte jejich výběr. Pro baterie je v první řadě důležité, aby plnily svou funkci. Nezapomínejte ale také na jejich vzhled, který se může zdát jako nedůležitý detail, ale opak je pravdou, neboť i ten ovlivňuje celkový dojem koupelny.

„SIKO nabízí vysoce kvalitní vodovodní baterie od světoznámých výrobců. Díky širokému výběru od klasických tvarů až po extravagantní design si vybere opravdu každý. Baterie jsou dodávány v ucelených sériích, tzn. že si ve stejném designu můžete osadit nejen celou koupelnu včetně WC, ale i kuchyni. Každý výrobce má své vychytávky“, např. upravený povrch proti usazování nečistot a vodního kamene, speciální technologie pro úsporu vody, pojistku proti opaření atd.“
Veronika Šupitarová | Product Manager

Stojánkové baterie

Usazují se na umyvadlo, bidet či vanu. U většiny nabízených umyvadlových a bidetových baterií je možnost zvolit baterii s výpustí nebo bez výpusti. Výpusť se ovládá za baterií, kdy tahem za páčku se odtok v umyvadle uzavře, tlakem naopak otevře. Pro baterie bez výpusti doporučujeme použít tzv. clic-clac, který se ovládá stisknutím.

Nástěnné baterie

Instalace nástěnných baterií se provádí přímo na vývod vody a při výběru těchto baterií je potřeba vždy pamatovat na správnou rozteč. U většiny baterií je rozteč 150 mm, ale v naší nabídce najdete i baterie s roztečí 100 mm, které se montují především do staré zástavby, hlavně v panelových domech.

Termostatické baterie

Termostatické baterie patří k nejvyhledávanějším produktům, neboť zajišťují komfort a bezpečnost v koupelně a zároveň šetří peníze.

Podomítkové baterie

Princip podomítkových baterií je založen na podomítkovém tělese, které je zabudované ve zdi a osazené vrchní částí baterie, která zůstává viditelná a lze jí pořídit v různých designech. Díky tomu vypadají tyto baterie skvěle a jsou i praktické, neboť zabudovaná část baterie šetří místo ve sprchovém koutu a poskytuje tak větší komfort.

Pákové baterie

Pro jejich snadné a pohodlné ovládání jsou nejrozšířenějším typem vodovodních baterií. Vše se ovládá jednou pákou. Zvednutím páky nahoru, dochází k otevření vody a zároveň posunem vpravo či vlevo se reguluje požadovaná teplota.

Kohoutkové baterie

U kohoutkových baterií se proud vody ovládá zvlášť pro teplou a zvlášť pro studenou vodu. Jedná se zejména o designové baterie se dvěma kohouty. Pro puštění a uzavření vody stačí pouze ¼ otočka, nemusí se stále točit a utahovat.