JARO KLEPE NA DVEŘE: jaká je ta správná dlažba na terasu?

Zima byla letos dlouhá a přinesla s sebou všechno, po čem každý rok prahneme, sníh, mráz i prosluněné dny. Zdá se ale, že zimě už letos odzvonilo a pomalu se připravuje jaro. Příroda to poznala a všechny nás láká ven, na zahrady, zahrádky, předzahrádky i terasy. Říkáte si, že by to tam chtělo něco nového? Co třeba dlažbu? Jako mávnutím kouzelného proutku změní styl celé terasy či balkonu. Lámete si hlavu nad tím, jaká dlažba bude ta pravá? Nechte to na nás, stačí se podívat a vybrat si z těch nejprodávanějších. Tady je malá ochutnávka…

NADČASOVÉ DŘEVO

Venku víc než v interiéru můžete srovnat skutečné dřevo s jeho imitací v podobě dlažby. V dnešní době však slovo imitace není nic podřadného. Dokonalé výrobní technologie umožňují vytvořit takové kresby a povrchy, které jsou na pohled a na dotek k nerozeznání od skutečného dřeva. Často jsou kus od kusu záměrně odlišné, aby ještě více podpořily dojem skutečného dřevěného kousku. Nebaví vás standardní dřevěné rozměry ve formě prken? Co třeba hexagony? Volba je jen na vás!

Třeba Dom Smooth, Kale Deck nebo třeba Dom Logwood?

NA CO SI DÁT POZOR?

Protiskluznost

Všímejte si označení protiskluznosti, ta se u dlažeb označuje R a čísly 9 až 13. Čím vyšší má číslo, tím drsnější povrch dlažba má a o to méně klouže. To oceníte právě venku.

Otěruvzdornost

U venkovní dlažby, která je vystavená vysokému stupni námahy sledujeme také otěruvzdornost označenou PEI1 až PEI5, opět, čím vyšší je označení, tím je dlažba odolnější.

Cementový vzhled

Nadčasový vzhled cementu nebo chcete-li betonu či hrubého kamene okouzlí každého. Funguje dokonale v zahradách, kde je přirozeným prvkem a v kontrastu se zelení nechává vyniknout všechny jemné detaily. Tady je jen malá ukázka, jako třeba Sintesi Atelier S, Sintesi Explorer, Sintesi Tracks. A na našem webu je toho ještě mnohem, mnohem víc.

Vytvoříme pro vás stylové řešení koupelny i kuchyně

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.