Malá kuchyně s velkým potenciálem: Jak ji efektivně zařídit a ušetřit místo?

Zařídit malou kuchyni a do omezeného prostoru vměstnat vše potřebné, může být náročnější, ale jde to. Vytvořit plně funkční prostor pro vaření i přípravu všech dobrot pomůžou šikovné nápady a osvědčené tipy. Které to jsou?

Než se pustíte do samotného zařizování, udělejte si plán a promyslete organizaci malého prostoru, který pro kuchyňskou sestavu máte. Zaměřte se na nejnutnější věci a vybavení, bez kterých se v kuchyni v žádném případě neobejdete. To ovlivní i rozhodování o tvaru kuchyňské linky a jaké budou její dispozice.

Využijte volné stěny na maximum. Horní i spodní kuchyňské skřínky, regály, police, nejrůznější závěsné systémy a doplňky, to vše vám poskytne tolik potřebný úložný prostor, aniž byste zastavěli většinu podlahové plochy. Do malého prostoru bývá nejpraktičtějším řešením rovná kuchyně, kdy horní a spodní kuchyňské skříňky jsou uspořádané lineárně, na nejdelší volné stěně, kterou v kuchyni máte. Při plánování takové kuchyně je ideální volbou modulární systém kuchyňských skříněk, jako je např. u kuchyní ELEMENTS. Variabilita skříněk ELEMENTS umožňuje naplánovat si kuchyňskou sestavu přesně podle svých potřeb. Šikovné je zvolit rozdělené horní a spodní skříňky, vznikne tak dostatek pracovní plochy. Pro horní kuchyňské skříňky můžete využít moderní nástěnné skříňky s prosklenými dvířky nebo plné skříňky s prostorově úsporným otevíráním i otevřené police. Spodní skříňky se hodí spíše plné, do kterých snadno ukryjete i větší hrnce nebo pánve. Pro uložení potravin můžete využít vysokou potravinovou skříň, která spolehlivě poslouží jako „přehledná spíž“. Všechny skříňky ELEMENTS mají navíc i tiché zavírání.

Při plánování kuchyně promyslete organizaci celého prostoru.

Pokud vám to prostor dovolí, vzdát se nemusíte ani rohové kuchyně. Díky pohodlnému přístupu k varné i skladovací zóně a dostatku úložného místa je právě toto řešení kuchyně jedno z nejoblíbenějších, i do menšího bytu.

Využijte prostor kuchyně na maximum, police, závěsné systémy, skříňky

Skvělým pomocníkem pro navrhování a vizualizaci vlastních nápadů, jak by mohla vaše nová kuchyně vypadat, vám bude náš plánovač kuchyní ELEMENTS. Vyzkoušejte si to. Můžete experimentovat s různým uspořádáním kuchyně a vybrat to, které se vám líbí nejvíce, nejlépe vyhovuje vašim potřebám i velikosti prostoru. Nemusíte mít žádné obavy, jestli jste při navrhování kuchyně na něco nezapomněli anebo aby všechny skříňky perfektně sedly na centimetr přesně do prostoru, který pro kuchyňskou linku máte. Návrh kuchyně společně doladíte už s naším profíkem na kuchyně, na SIKO prodejně nebo na online schůzce.

 

Jaký tvar malé kuchyně doporučujeme zvolit a proč, jsme si nastínili. Co barva? Jaká se hodí pro malé kuchyně nejlépe? Sáhněte po bílé. Právě bílá je pro malé kuchyně ideální volbou. Opticky zvětšuje, prostor prosvětlí a dodá mu i potřebnou svěžest. I proto jsou bílé kuchyňské skříňky ELEMENTS vyhledávanou volbou pro řešení malé kuchyně. V bílé supermatné kuchyni pak krásně vynikne kuchyňská pracovní deska v designu dřeva nebo v moderním antracitu.

Při plánování malé kuchyně nezapomeňte také na správný výběr kuchyňských spotřebičů. Sáhněte raději po těch multifunkčních, jako jsou např. kombinované trouby a sporáky nebo mikrovlnné trouby s grilem. Pomohou uspořit místo v kuchyni. V našem plánovači ELEMENTS si můžete rovnou do návrhu kuchyně vybrat i spotřebiče.

Bílá barva je ideální volbou pro malé kuchyně.

Ať už máte pro kuchyni jakýkoliv prostor, od toho nejmenšího, kam se vejde jen malá kuchyňská sestava až po menší byt, který plánujete zařídit jako otevřený koncept bydlení s propojením obytné části s kuchyní, modulární systém bílého nábytku ELEMENTS je kvalitní a funkční řešení pro zařizování vašeho bydlení. A za příznivou cenu. Snadno a rychle s ním zařídíte každý prostor, včetně kuchyně. Plánovanou kuchyni ELEMENTS navíc můžete mít doma už za 10 dnů.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.