Nebojte se tmavých barev v interiéru

Černá barva v interiéru je trend, který nemůžete minout. Černá vypadá dokonale a stává se z ní novodobá bílá.  Jak s černou v interiéru chytře pracovat, aby vnesla do prostoru punc luxusu a eleganci?

V šatníku je černá vůbec nejoblíbenější barva. A je pravda, že malé černé šaty nevyjdou nikdy z módy. Při zařizování interiéru a volbě barevných kombinací smýšlejte o tmavých barvách podobně. Černá barva není prvoplánově chladná a neutrální. Působí výrazně a kontrastně, nikoliv však rušivě. Pokud s ní budete zacházet uvážlivě, získá díky ní váš prostor dramatický a originální nádech. Poradíme vám, s čím černou barvu kombinovat a jak s ní v interiéru pracovat, aby váš domov působil teple a útulně. Pojďme společně bořit mýty a předsudky o tmavých barvách v interiérech.

Luxusní tmavé barvy pro stylový domov

Před zařizováním vašeho domova, ať už se jedná o koupelnu, kuchyni či obývací pokoj s ložnicí, si nejdříve promyslete, jaký styl je vám nejbližší. Cítíte se nejlépe v minimalisticky zařízeném prostředí, kde nic nenarušuje vaši pozornost? Láká vás víc skandinávský styl s černými prvky anebo toužíte po luxusním glamour stylu s elegantními výraznými akcenty?  V každém z těchto stylů se dá krásně pracovat s tmavými barvami. Pro minimalisticky zařízený domov volte monochromatické povrchy, použijte vždy více odstínů podobných barev od nejtmavších po nejsvětlejší, které se tak navzájem harmonicky prolínají. Oblíbené jsou kombinace od tmavě hnědé, přes moca barvu až po světle béžovou. V případě skandinávského severského stylu kombinujte černé prvky s přírodními barvami a hrajte si s různými povrchy – zkuste do interiéru zakomponovat i kožešiny nebo surové dřevo. Naopak opulentní glamour styl si říká o kombinaci tmavých barev s lesklými a luxusními povrchy, nebojte se ani kombinací černého mramoru se zlatou barvou, která se vkusně propojuje s barevným žilnatěním mramoru. Trendy záležitostí se stal i boho styl, kde můžete kombinovat tmavě zelenou barvu se dřevem a kontrastními bílo-černými prvky v podobě dlažby nebo obkladů.

Náš tip: Místo syté černé barvy volte variace antracitové barvy – není tak tvrdá a je shovívavější k různým nerovnostem na stěnách

Černá na zdi nebo na podlaze? Obojí je možné

Tmavým barvám v interiéru se většinou vyhýbáme, opticky zmenšují prostor. Ale ani v případě menšího prostoru se nemusíte tmavých barev vzdávat, stačí chytře pracovat s osvětlením. A to i v případě, pokud se nechcete vzdát tmavé barvy ani v malé koupelně. Hra světel vytvoří jemný, svěží interiér a prostor hezky prozáří. Černé nebo antracitové obklady a dlažbu kombinujte s designem dřeva, který vás tak přenese doprostřed tajemné přírody, kde můžete snít a relaxovat ponořeni jen do svých myšlenek. Přesně takovou kombinaci můžete najít v naší Přírodní koupelně. Nebojte se sáhnout ani po tmavé laminátové nebo vinylové podlaze do celého interiéru. Tmavě hnědá nebo šedá podlaha bude skvěle fungovat s tmavým solitérním kusem nábytku.

Nás tip: Použijte do interiéru velké podsvícené zrcadlo – to navodí tu správnou intimní atmosféru a celý prostor prohloubí.

Strhující černá na bateriích i umyvadle

Spolu s obklady nebo výmalbou v tmavých odstínech můžete pracovat i se sanitární keramikou a bateriemi v černé matné barvě. Širokou nabídku trendy černých zařizovacích předmětů najdete v sériích SAT Infinitio nebo SAT B-Way. Kombinace černé toalety, umyvadla i černé desky pod umyvadlo spolu s metalickými a kovovými prvky působí vytříbeně a noblesně. Inspirovat se můžete naším stylovým řešením Metal koupelny, kde v celé koupelně tmavé barvy doslova vévodí. Milovníci kontrastu se naopak můžou soustředit na kombo černá/bílá. Koupelnu plnou kontrastů můžete najít v naší on-line galerii.

Pracujte s černými doplňky v interiéru

Je na vás tmavá podlaha nebo černé obklady přece jen trochu moc? Pokud máte jisté obavy z toho, zda na vás tmavé zdi nebo kusy nábytku nebudou působit až příliš ponuře, zkuste se soustředit pouze na černé a tmavé detaily a doplňky. Vytvoří v prostoru výraznější akcenty a dodají celému interiéru šmrnc. Stylový interiér si zařídíte například pomocí nábytku Blackframe, jehož nosným prvkem je černá kovová konstrukce. Kontrastu v interiéru docílíte i zvolením nepatrných doplňků v černé barvě, jako jsou například černé úchytky u kuchyňské linky nebo koupelnové doplňky SAT B-Way R.

Naladili jsme vás na vlnu trendy kombinací tmavých barev? Pokud toužíte po změně vašeho interiéru, neváhejte si domluvit schůzku s naším specialistou, pomůžeme vám s proměnou vaší koupelny, kuchyně i celého interiéru.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.