Nejoblíbenější barvy v kuchyni. Jaké zvolit a proč?

Barva v kuchyni určuje to, jak se v ní budeme cítit, kolik času v ní budeme chtít trávit a v neposlední řadě i ovlivňuje naši chuť k jídlu. Dnes už kuchyně nejsou jen místem, kde se vaří, stávají se místem setkávání celé rodiny i návštěv, vtahují toho kdo vaří do společenského dění. Ať už toužíte po klasice nebo váš vkus velí barvy, zjistěte, jakých pravidel se držet a co k sobě vzájemně kombinovat.

Bílé kuchyně

Nejoblíbenější a stále nejrozšířenější barva kuchyně je bílá. Je základem moderních kuchyní v oblíbeném skandinávském stylu. Sluší i rustikálním kuchyním laděným ve venkovském stylu, třeba v tom inspirovaném francouzským venkovem z Provence.

Doporučené kombinace – neutrální bílá barva dovoluje kombinaci se všemi ostatními, trendy jsou kombinace s dřevodekorem nebo s antracitem.

Dřevodekor a dřevo v kuchyni

Inspirace přírodou je v kuchyni dřevěnými prvky neoddiskutovatelná. Dřevodekor najdeme v tradičních, moderních i rustikálních kuchyních. V případě že jste se rozhodli pro kuchyňská dvířka dřevěném designu, pozvali jste k sobě do kuchyně útulnost a hřejivou atmosféru.

Doporučené kombinace – antracit, černá, beton, kámen.

Černá kuchyně

Černé barva v kuchyni je volba pro odvážné. Působí sebevědomě, vnáší do kuchyně prvek luxusu a extravagance.  Sluší zejména velkým prostorným kuchyním, s dostatek světa. Právě to nechá vyniknout vysoký lesk nebo naopak super mat na povrchu kuchyňských dvířek .

Doporučené kombinace – dřevodekor, kámen, pastelové barvy

Šedá kuchyně

Zapomeňte na dobu, kdy se pod šedou barvou skrývalo synonymum pro nudu. Šedé kuchyně, i ty v barvě antracitu jsou v současnosti jednou z neoblíbenějších barev. Sametově hebké povrchy na dotek učarují snad každého, kdo si povrch šedých kuchyňských skříněk zkusí na dotek.  Jak lesk, tak mat jim dodá šmrnc. Perfektně vynikne na kuchyňských ostrůvcích. Sluší však i malé kuchyni

Doporučené kombinace – dřevodekor, pastelové barvy.

Barevné kuchyně

Pokud toužíte po tom, vpustit k sobě domů barvy, pak kuchyně je tím pravým místem, kde rozehrát barevnou symfonii. Řiďte se však pravidly kombinování barev, už jsme o tom tady na blogu psali. Svěží barvy podporují chuť k jídlu a dodávají energii. Hitem poslední doby je zelená, ve všech svých tónech. Od lahvové, přes olivovou až po šalvějově zelenou. S zlatavými prvky a kovovými odlesky vytvoříte ze zelené kuchyně  království extravagance a noblesy zároveň.

Doporučené barvy do kuchyně – teplá paleta odstínů žlutá, oranžová, meruňková, červená zjemněná o neutrální barvy v podobě krémové, šedé, stříbrné. Ke všem rozhodně doporučujeme dřevodekor.

#STAYTUNED

NĚCO se chystá… je to zbrusu nová expozice kuchyní. V potu tváře pracujeme na velkolepé změně kuchyní na našich českých i slovenských pobočkách. Taková změna tu za posledních 10 let ještě nebyla. A rozhodně se máte na co těšit! Sledujte nás! Už brzy se dozvíte víc!

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.