Uspořádání kuchyně: jak na něj

Uspořádejte kuchyni na míru vašim potřebám a prostoru. Pokud využijete prostor na maximum a navíc chytře vyřešíte úložné prostory, získáte kuchyni snů. Rovná, do L, do U, s ostrůvkem nebo bez… koukněte, jaké jsou ty pravé dispozice kuchyně pro vás.

Rovná kuchyně

Nejjednodušší a nejtradičnější provedení kuchyně. Je optimální do malých prostor. Přináší jednoduché uspořádání horních i spodních skříněk v jednom pásu. I tak se nemusíte vzdávat moderních prvků, zkuste zapracovat na jeden z konců vysoké nábytkové moduly se zabudovanými spotřebiči. Horní skříňky můžete „rozbít“ otevřenými policemi nebo prosklenými skříňkami, kde vystavíte na odiv originální kousky nebo nejčastěji používané nádobí.

Je libo kuchyni do “elka”

Rohové zpracování kuchyně prakticky spojuje všechny zóny – vaření, mytí nádobí, skladování. Nevýhodu v podobě hluchého prostoru rohu vyřeší třeba rohové dřezy nebo varné desky instalované právě tady.

Kuchyně do “U” nebo paralelní?

Uspořádání kuchyně do U přináší obrovskou pracovní plochu a opravdu velké množství úložných prostor. Umožňuje využít různé výšky pracovní plochy. Věděli jste třeba, že z ergonomického hlediska by varná deska měla být usazená níž, než dřez?

Paralelní uspořádání – tedy dvě protilehlé sestavy, znamenají pohodlné vaření díky chytrému uspořádání prostoru. Náš tip: obě sestavy nedávejte dál než 130 cm od sebe, jinak se zbytečně moc naběháte.

Co takhle ostrůvek?

At už se rozhodnete využít v kuchyni ostrůvek nebo poloostrůvek, jste jistě majitelem velké kuchyně. Jedině tak totiž oceníte výhody ostrůvků či poloostrůvků, které často využíváme hlavně jako prostor pro setkávání se s ostatními. Ten kdo vaří je neustále v kontaktu s ostatními členy domácnosti nebo návštěvou. Poloostrůvek nebo ostrůvek v kuchyni totiž nejčastěji slouží jako jídelní pult a je třeba, aby byly přístupné ze všech stran.

Vytvoříme pro vás stylové řešení koupelny i kuchyně

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.