7 rad pro úspěšnou rekonstrukci koupelny

Rekonstrukce koupelny je velká věc. Stojí čas i peníze, ale za ten komfort a dokonalý relax, který na vás v nové koupelně čeká, rozhodně stojí za to. Ať už máte k rekonstrukci koupelny jakýkoliv důvod, rozhodně se vyplatí držet se osvědčených zásad a nedělat zbytečné úkroky stranou. Podepsat se mohou jak na ztrátě komfortu, tak na výdajích navíc. Na co si tedy dát při rekonstrukci koupelny pozor? Máme pro vás šikovného průvodce úspěšnou rekonstrukcí:

1. 3D návrh je král

Mně se do koupelny líbí to a tobě zase tohle. Znáte to. Každý má jiné preference, jiný vkus i odlišné potřeby. Barevná koupelna, nebo bílá se dřevem? WC v koupelně nebo raději samostatně? A desítky dalších otázek. Než se pustíte do rekonstrukce koupelny, načerpejte inspiraci, prozkoumejte online galerii koupelen, prohlédněte si koupelny na míru i koupelny v paneláku. Nechte si u odborníků zpracovat 3D návrh koupelny. Dopředu vám jasně ukáže, jak bude vaše nová koupelna vypadat a jestli naplní vaše očekávání. Nahlédněte do vaší nové koupelny ještě dřív, než položíte první dlaždičku

 

2. Cena rekonstrukce koupelny – kolik doopravdy zaplatím

Za rekonstrukci koupelny nemusíme dát hned majlant. Nákup materiálu, obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení můžete pořídit chytře a za nákup výrazně ušetřit. Například pro renovaci panelákové koupelny u nás pořídíte materiál se slevou 30 %, rovnou za developerské ceny. Do ceny rekonstrukce se významně promítají i stavební práce. Půjde o rekonstrukci koupelny bez bourání nebo s bouráním? Vyplatí nechat celou rekonstrukci na profesionálech. Mají zkušenosti, ví perfektně co a jak při provádění rekonstrukce koupelny a za svoji práci ručí. Navíc víte přesně, kolik zaplatíte.

 

3. Na koupelnové vybavení důmyslně

Při výběru vybavení do koupelny promyslete, kdo všechno bude koupelnu užívat i jaký je váš životní styl. Vášnivý běžec a fitness lover ocení spíše rychlé osvěžení pod sprchou, milovník pohodového relaxu dá asi přednost vaně. Do velké koupelny dáte obojí. Malá koupelna naopak nemá místa nazbyt, vyžaduje o to důmyslnější výběr i uspořádání. Koupelnový nábytek volte jak podle designu, tak podle množství úložného prostoru, který potřebujete. Využít můžete i nejrůznější vychytávky do koupelny, ušetří vám čas a zjednoduší každodenní fungování.

4. Myslete na úsporu vody v koupelně

Při výběru koupelnového vybavení se zaměřte na úsporu vody. Vybírejte úsporné baterie i sprchy, nezapomeňte ani na WC s úporným splachováním. Budete překvapeni, o kolik až můžete snížit spotřebu vody. Inspiraci, jak se dá ušetřit až 50% spotřeby vody i energie v koupelně, najdete v našem chytrém řešení koupelny SAT.

5. Komfort a styl

Proměňte svou novou koupelnu v malé domácí spa. Potřebný komfort a pohodlí při každodenním užívání vám zajistí nejnovější technologie a chytré funkce, které dnes moderní vybavení do koupelny nabízí. Ať už jde o masážní sprchy, sprchovací toalety, bidety a bidetová WC sedátka atd. Pozor na vodní kámen. Aby vám neponičil nové baterie nebo nezanesl sprchovou hlavici, využijte změkčovače vody, např. IPS KalyxX.

Aby byla nová koupelna opravdu stylová, její vybavení by mělo spolu dokonale ladit, od obkladů a dlažby až po koupelnové doplňky. Rozhoduje design, barva i tvar.

 

6.Uspořádání koupelny, funkčnost a bezpečnost

Správné uspořádání koupelny vám zajistí její praktičnost, pohodlí a dokonalou funkčnost. Budete mít dostatek úložného prostoru, nikde nebude nic překážet a uděláte maximum pro zajištění bezpečného pohybu v koupelně. Pomůžou protiskluzné povrchy i madla, cákání vody na podlahu spolehlivě zamezí např. vanová zástěna. Volba uspořádání záleží na velikosti koupelny. Podívejte se, jak se dnes zařizují moderní malé koupelny, nejoblíbenější stylové koupelny nebo koupelny v podkroví.

7. Oslovte odborníky na koupelny

Přemýšlíte nad rekonstrukcí vaší koupelny? Ať už jde o starou koupelnu v domě po babičce nebo rekonstrukci bytového jádra v paneláku, doporučujeme obrátit se na profesionály. Zajistí vše od návrhu koupelny až po její realizaci. Pomůžou s výběrem správného vybavení, jejich designéři pro vás navrhnou koupelnu na míru, přes podle vašich představ a poradí i s volbou stylu. Váš sen o dokonalé koupelně promění ve skutečnost. Stačí si zarezervovat termín schůzky nebo poslat nezávaznou poptávku a plánování může začít.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Kaskáda slev pro krásné bydlení. Zařiďte si krásný domov.

Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte. Otevíráme vám dveře ke krásnému, stylově zařízenému domovu

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.

Nová kuchyně za míň. Montáž a návrh ZDARMA navíc

Snížili jsme ceny kuchyní, natrvalo. Právě teď u nás pořídíte novou kuchyni na míru za nižší cenu, a k tomu vám přidáme ZDARMA MONTÁŽ A NÁVRH kuchyně.