Průvodce výběrem dveří, které perfektně ladí s interiérem

Dveře jsou základním designovým prvkem v domácnosti, jsou neustále na očích a dotváří styl celého interiéru. Co je pro výběr kvalitních dveří stěžejní? Do čeho se vyplatí investovat a co nepodcenit?

Dveře jako designový doplněk interiéru

Při výběru ideálního designu dveří, který bude perfektně ladit se zbytkem interiéru, si nejdřív ujasněte, do jakého stylu budete celý prostor směrovat. Dveře by neměly v  interiéru úplně vyčnívat, ale spíš dotvářet daný styl a atmosféru zbytku prostoru. Pro minimalistický a jednoduchý interiér jsou skvělou volbou bílé nebo světle šedé dveře. Největší výhodou je, že pasují ke všem vzorům a designům. Zvolit můžete i dveře v dřevodekoru, které prostor krásně zútulní. V případě dřevodekoru je potřeba důkladně dopředu promyslet, jakou barvu a dekor bude mít podlaha, nábytek nebo např. kuchyňská deska. Pokud máte v plánu kombinovat víc designů dřeva, vždy si jednotlivé vzorky materiálů porovnejte a přiložte k sobě. Není na závadu, že se v interiéru kombinujete více druhů dřev, neměly by se navzájem přebíjet ve velké ploše – např. v případě kombinace dřevodekoru na dominantních prvcích, jako je podlaha a dveře, kde je zastoupena opravdu velká plocha. V případě, že si přece jen nejste kombinací jisti, vyzkoušejte naši on-line aplikaci pro plánování dveří, kam jednoduše nahrajete fotku svého interiéru a hned vidíte, jak zvolený dekor dveří vypadá u vás doma.

Pusťte světlo do svého domova

I velmi malé byty a prostory dokážete opticky zvětšit a projasnit s prosklenými dveřmi. Prosklení dveří bývá velmi častý designový prvek. Můžete si vybrat decentní proužek z mléčného skla, který částečně propustí světlo a zároveň stále nabízí dostatek soukromí v místnosti. Zvolit můžete i celoplošně prosklené dveře, které pozdvihnou interiér směrem k luxusu. Prosklené dveře jsou vyrobeny z bezpečnostního skla o tloušťce 8 mm, na které se můžete spolehnout. I v tomto případě při výběru opět zvažte, kdo se bude v prostoru pohybovat. Prosklené dveře v bytě, kde si hrají děti, nemusí být úplně ideální volbou.

Šetřete místo díky posuvným dveřím 

V neposlední řadě při výběru dveří řešte jejich funkčnost v prostoru. Zaměřte se nejen na výběr kvalitního kování, ale také na to, jak se v bytě budete pohybovat a kam se dveře budou otevírat. Klasické křídlové dveře potřebují k pohodlnému otevření prostor o velikosti 1-2 m2. Dobře promyslete, na jakou stranu se budou dveře otevírat, zda budou lepší volbou pravé nebo levé dveře tak, aby vás jejich otevírání nijak neomezovalo v běžném fungování v domácnosti. Pokud se potýkáte s malým a stísněným prostorem, skvělou volbou jsou posuvné dveře. Posuvné dveře lze instalovat na stěnu nebo do pouzdra. Výhody posuvných dveří do pouzdra jsou bezesporu jejich bezbariérové a tiché otevírání a možnost montáže do zděné příčky i do sádrokartonu, takže jsou vhodné opravdu do každého prostoru. A navíc v interiéru působí luxusně a maximálně prakticky.

Dveře, které vydrží – vsaďte na kvalitní materiály

Vybrali jste si dveře, které stylově padnou do vašeho domova? Pak přichází čas na výběr správného materiálu. Od dveří potřebujeme nejen to, aby krásně zapadly do interiéru, ale aby i tichounce zaklaply, když usnuly děti a aby vydržely třeba i rázné bouchnutí při výměně názorů. Ujasněte si také, do jakého prostoru budou dveře umístěny a kdo je bude užívat. Do bytu, který obývají 2 dospělí lidé, bude vypadat výběr dveří jinak než v případě rodiny, kde jsou malé děti nebo domácí mazlíčci. Při běžném provozu domácnosti postačí dveře vyrobené z papírové voštiny s malými oky, které zajistí dokonalou tuhost dveřního křídla. V bytech nebo domech, kde pobíhají děti nebo po dveřích škrábou domácí mazlíčci, se určitě vyplatí sáhnout po kvalitnějších dveřních výplních, jako je například desková konstrukce s děrovanou dřevotřískou, která je nejen mnohem pevnější, ale zajistíte si díky nim i výbornou zvukovou izolaci. Příjemným kompromisem jsou pak dveře s rámovou konstrukcí z MDF, které mají výplň z voštiny, ale disponují pevným rámem, který zajišťuje vyšší odolnost.

Všechny potřebné informace, nejen ty technické, které je dobré mít po ruce při renovaci interiéru včetně výměny dveří, najdete v našem návodu na co si dát pozor před nákupem dveří,

Proměňte svůj domov s novými interiérovými dveřmi, které dodají prostoru nový nádech a šmrnc. Načerpejte inspiraci v naší on-line galerii dveří a pusťte se do toho.

KASKÁDA SLEV PRO KRÁSNÉ BYDLENÍ.

Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte.
Otevíráme vám dveře ke krásnému, stylově zařízenému domovu.

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.