5 tipů, jak vybrat dveře do paneláku

Ať už stojíte před rozsáhlou rekonstrukcí panelákového bytu nebo se jen chcete pustit do částečné modernizace některé jeho části, možná právě změna interiérových dveří i dveřních zárubní je ta pomyslná třešnička na dortu, která celou proměnu bytu završí. Obzvlášť v panelákovém bytě jsou správně vybrané dveře klíčem k funkčnímu prostoru. Na co si dát pozor a co byste měli vědět, než se pustíte do výměny dveří u sebe v paneláku?

1. Barva a design dveří

Jak provzdušnit a zvětšit prostor panelákového bytu, alespoň opticky? S řešením může pomoci správná volba dveří. Volte takový dekor dveří, který co nejvíce odpovídá dekoru či barvě nábytku v místnosti. Dekor dveří můžete ladit také s podlahou, v tomto případě je dobré nechat dveře v kontrastu s ostatním nábytkem. Mít vše v jednom dekoru optickému projasnění příliš nepomůže. Nadčasovou sázkou na jistotu jsou jednoduché bílé dveře, opticky zvětšují místnost tím, že splynou s bílou výmalbou.

2. Posuvné dveře – šetří místo a nepřekáží

Průchozím bodem každého panelákového bytu je předsíň, právě zde 3 křídla dveří můžou prostor neprakticky zmenšit. Naopak posuvné systémy dveří jsou v případě panelákové předsíně skvělou volbou. Pokud máte možnost instalace stavebního pouzdra pro posuvné dveře, rozhodně ji využijte.  Počítejte s tím, že zeď, ve které chcete mít pouzdro, budete muset vybourat a pouzdro obezdít. Pokud ale nechcete nebo nemůžete bourat, elegantním řešením jsou dveře posuvné po zdi. Počítejte však s tím, že ubírají prostor na zdi, kde nemůžete mít umístěné poličky nebo další dekorace. Protože posuvné dveře po zdi nikdy těsně nepřiléhají ke zdi, mají menší zvukovou izolaci než klasické křídlové dveře. Proto je nedoporučujeme do dětských pokojů nebo ložnic.

Náš tip: V panelácích určitě oceníte typ pouzdra do stěny, na kterou pak můžete pověsit kuchyňskou linku či obývací stěnu. S jeho výběrem vám pomůže náš projektový konzultant.

3. Skryté dveře – chytrá vychytávka nejen do malých bytů

Věděli jste, že můžete mít skryté dveře, které jsou na první pohled k nerozeznání třeba od kuchyňské linky.  V bytě v paneláku tohle rozhodně oceníte. Počítá se tady každý centimetr a zakomponování dveří třeba do kuchyňské linky skryje třeba i průchod do koupelny.

Náš tip: Pro dokonalé sladění dveří v prostoru vyzkoušejte náš plánovač dveří. Dveře díky němu virtuálně umístíte do vlastní fotografie prostoru a dopředu tak vidíte, jak vámi vybrané dveře budou u vás doma vypadat.

4. Zárubně – nechat kovové nebo využít obložky?

V případě zárubní záleží, jak velký stavební zásah jste ochotni v rámci výměny zárubní provádět. Vyřezávání stávajících kovových zárubní s sebou přináší stavební zásah a hodně prachu. Pokud jste se tedy rozhodli pro výměnu dveří a chcete všechno rychle a čistě, je rozhodně skvělou volbou osazení stávajících zárubní pomocí obložkové zárubně. Jen pak počítejte s tím, že si o pár centimetrů po celém obvodu otvor dveří zmenšíte.

Náš tip: Design obložkových zárubní rozhodně slaďte s dveřmi. Jedině tak dosáhnete jednotného vzhledu, který nebudou rušit další prvky a zajistíte tak celistvost.

5. Skleněné dveře – vpustí světlo, otevřou prostor

Nemusí se nutně jednat o celoskleněné dveře, stačí i prosklená část, která propustí dostatek přirozeného světla z jednoho pokoje do chodby nebo další místnosti. Celý prostor se tím opticky zvětší a dostane nový rozměr. Pokud chcete zachovat soukromí, a přitom milujete efekt prosklených dveří, sáhněte po mléčném skle nebo skle se strukturou či opískováním. Takových dveří se pak nemusíte bát ani do koupelny či ložnice.

Nezapomeňte, že vybrat ke dveřím i perfektně padnoucí kliku a kování. Pokud stojíte před volbou dveří do interiéru, pročtěte si i náš praktický průvodce před nákupem dveří.

KASKÁDA SLEV PRO KRÁSNÉ BYDLENÍ

Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte.
Otevíráme vám dveře ke krásnému, stylově zařízenému domovu.

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.