Barva roku 2024 Peach Fuzz – vpusťte jemnou radost do vašeho domova

Společnost Pantone právě představila barvu roku 2024, je jí barva Peach Fuzz – jemný, hřejivý a útulný odstín broskvové evokující něhu, laskavost, srdečnost a touhu po sounáležitosti. Právě tato barva bude následující rok určovat trendy v designu i módě.

Výběr barvy roku není jen předpověď toho, do jaké barvy se oblékneme a jak si vydekorujeme interiér. Široký tým lidí po celý rok analyzuje aktuální dění, cestuje, čte, setkává se s architekty a designéry a snaží se barvou vystihnout ducha doby.  Čte kulturní a ekonomický kontext. Jde o vyjádření aktuálního cítění a postoje ve společnosti. Co má tento odstín broskvové představovat pro rok 2024?

Všeobjímající sametová broskev

Tento teplý broskvový tón je citlivě zasazený mezi růžovou a oranžovou barvu a oslavuje krásu a jemnost. Je nenápadný, ale působivý. Poetický a romantický. Působí jako jemný nádech letního slunce, které přinese štěstí a styl do každého koutu vašeho domova a dodá mu harmonii a teplou atmosféru. Po uplynulých turbulentních letech toužíme po pohodě a klidu, který tato barva vyjadřuje na 100 %.

Hřejivá atmosféra klidu a bezpečí

Jemně smyslný odstín Peach Fuzz přináší do vašich domovů ale i do společnosti pocit laskavosti a něhy. Klade důraz na důležitost komunity, pocitu sounáležitosti a času stráveného s rodinou a blízkými přáteli. Vmžiku vykouzlí útulnou a klidnou atmosféru, po které všichni toužíme. Na druhou stranu nám připomíná, že kýžený klid a mír, po kterém voláme, má přijít zevnitř. Nabádá nás k tomu, abychom si našli prostor, kde můžeme vše naplno procítit, léčit se a vzkvétat. Obejmout se a naladit se na to, kým jsme a užili si chvíli sami se sebou.

Jak barvu Peach fuzz používat v interiéru?

Broskvovou barvu kombinujte s neutrálními barvami, jako jsou béžová, šedá nebo krémová. V interiéru bude skvěle fungovat jako výmalba na stěně podporující pocit tepla a útulna. Stejně tak ji můžete využít pouze v detailech anebo akcentech ve vzoru. Kombinujte ji s jemnými romantickými motivy jako jsou květiny, ptáci a příroda. V tomto poetickém duchu se nesou např. série obkladů a dlažeb Rako Poem, Rako Levante nebo Rako Retro. Barevnou jednoduchost najdete v rámci série Rako Color One.

Jemné broskvové tóny nemusí být nutně spojené pouze s romantickými vzory. Nebojte se je využít jako výraznější akcent například s designem terrazza, což krásně funguje u série Frammenti. V trendy barvě si můžete snadno a rychle vyladit koupelnu díky koupelnovým doplňkům SAT Infinitio.

Náš tip: Vpusťte tento příjemný barevný tón i na terasu a do zahrady. Se sérií Exagres Alhamar si vytvoříte uprostřed vaší zahrady oázu plnou harmonie a souznění.

S barvou Peach Fuzz si doma vykouzlíte hřejivou atmosféru, která podpoří naše vnitřní já a nabídne útočiště pro chvíle oddechu uprostřed shonu moderního života.

Nasajte inspiraci s barvou roku 2024 Peach Fuzz

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.