Dřevěná kuchyně – moderní a elegantní řešení, které nevyjde z módy

Toužíte po kuchyni, která vydrží moderní dlouhá léta? Tak přesně to na 100 % splňuje dřevěná kuchyně. Dekor dřeva se skvěle kombinuje s jakoukoliv barvou a dokáže tak vytvořit moderní a zároveň elegantní kuchyni v každé domácnosti. Působí hřejivě a v kombinaci se světlými barvami a správnými doplňky získáte minimalistickou kuchyni s nádechem japandi stylu. Podívejte se s námi na dvě nejhezčí řešení dřevěné kuchyně, které pro vás navrhli naši designéři.

Dřevo v kuchyni – sázka na jistotu

Použití dřeva v kuchyni se zdá jako ideální řešení pro všechny typy kuchyní – moderní, designovou, ale i klasickou, rustikální či kuchyni ve stylu provence. Dřevo kuchyni prostě sluší. Kombinovat ho můžete s různými barvami i jinými materiály, jako je mramor nebo kámen. Mramor vtiskne vaší kuchyni nádech luxusu a přepychu. Nebojte se ale ani variant dřeva s výraznými barvami, jako jsou například pastelové barvy nebo výrazná modrá, zelená a karmínově červená. Tím si vytvoříte designovou a moderní kuchyni. Naopak kombinací dřeva a vyfrézovaných, tzv.kazetových bílých, šedých nebo šajvějově zelených dvířek dosáhnete rustikálního vzhledu celé kuchyně. V jedné kuchyni můžete dokonce prolnout dva různé odstíny dřeva. Pokud se ale budete držet klasiky a využijete ve své kuchyni jeden odstín dřeva, můžete ho použít na kuchyňská dvířka, do prostoru za kuchyňskou linkou nebo sáhnout po kuchyňské desce v designu dřeva. Nejen, že design dřeva na kuchyňské desce vaši kuchyni zútulní a dodá jí pocit zabydlenosti, určitě oceníte jeho praktičnost i při úklidu, kdy na něm není vidět každá čmouha a drobek. Na oblíbené kombinace kuchyní v dekoru dřeva najdete v naší galerii.

Náš tip: Použijte tmavé dřevo na dolní skříňky a světlé dřevo na ty horní. Tato kombinace hezky rozdělí plochu kuchyně a vytvoří příjemný kontrast

Máte v hlavě již možné kombinace, které se vám líbí, ale nejste si jisti, jak taková kuchyně bude vypadat v reálu? Právě proto vám přinášíme inspiraci rovnou dvou provedení dřevěných kuchyní podle nejnovějších trendů.

Dřevěná kuchyně v kombinaci s moderní šedou

V případě zařizování nové kuchyně se většinou snažíme napasovat kuchyni do moderního interiéru. Ze zkušenosti víme, že nejvíc trendy kuchyně dosáhnete, pokud zkombinujete moderní barevné tóny s designem dřeva. V tomto případě vám přinášíme inspiraci v podobě světlého dřeva Dub Montreal, která skvěle funguje s šedou barvou. Toto moderní řešení doplní subtilní úchytky, které vkusně dotváří elegantní dojem celé kuchyně. Chcete ze svého domova vytvořit designové místo plné malých propracovaných detailů? Vsaďte na prosklené části kuchyňských dvířek, které působí luxusně a zaujmou hned na první pohled.

SIKO Designová kuchyně v japandi stylu v dřevěném designu má šedé skříňky a prosklená dvířka.
SIKO Designová kuchyně v japandi stylu v dřevěném designu má šedé skříňky a prosklená dvířka.

Náš tip: Moderní kuchyně si žádá moderní spotřebiče – koukněte například na chytré spotřebiče značky Siemens. Jejich neotřelé chytré funkce vás uchvátí natolik, že už nebudete chtít vařit nikde jinde.  

Minimalistická světlá kuchyně v japandi stylu

íbí se vám světlé přírodní tóny, ale váháte, zda váš prostor tak nebude působit příliš mdle? Nebojte se minimalistického provedení. Kombinací přírodních materiálů a jednoduchých linií získáte nádhernou kuchyni v japandi stylu. Díky světlým barvám si zařídíte vzdušný a uklidňující prostor plný pohody a estetiky. Naši designéři doporučují kombinaci světlého dubu a béžové barvy pískovce. Necháte tak vyniknout jedinečnou kresbu dřeva, kterou si budete moct užívat plnými doušky. Obklopte se světlými a jemnými tóny, které nenaruší vaši pozornost a nechají vás prožívat každý okamžik naplno, tady a teď.

SIKO Moderní dřevěná kuchyně tón v tónu v japandi stylu s lamelami a chytrými spotřebiči.
SIKO Moderní dřevěná kuchyně tón v tónu v japandi stylu s lamelami a chytrými spotřebiči.

Náš tip: V rámci kuchyně si vytvořte malý pult. Můžete tak vařit a zároveň si povídat s návštěvou nebo si prostě jen sednout a usrkávat kávu s knížkou v ruce, než se dovaří večeře.

Z našich zkušeností víme, že nejoblíbenější kombinací je bílá kuchyně doplněná dekorem dřeva. Zkuste si proto sami navrhnout bílou kuchyni s dřevěnou kuchyňskou deskou v našem on-line plánovači kuchyní Elements. Během několika kliknutí uvidíte, jak taková kuchyně může vypadat a kolik vás bude stát.

Také už se vám v hlavě vykresluje představa nové kuchyně? Přijďte si pro další dávku inspirace do naší on-line galerie kuchyní nebo rovnou na naši prodejnu, kde si můžete kuchyni nechat nakreslit od našich odborných konzultantů.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.