Hygge – zažijte pocit štěstí a útulna ve vaší koupelně

Zimní čas přímo vybízí k tomu napustit si horkou vanu plnou pěny, provonět koupelnu aroma olejíčkem, zapálit svíčky a číst knížku. V těchto chladných dnech trávíme v našich domovech většinu času. Pojďte si doma vytvořit příjemnou atmosféru naplněnou teplem, vůní pomerančů se skořicí, a kořeněným čajem. Proměňte svou koupelnu v hygge koutek plný relaxace. Jak na to?

Co si pod slovem hygge vlastně představit? Je to atmosféra, která nás obklopuje. Vědomé prožívání štěstí s lidmi, které máme rádi. Je to vůně domova. Je to potěšení z příjemných věcí kolem sebe, které vytvářejí útulný a intimní prostor. Je to klidný pocit na duši. Hygge styl je spojován se skandinávskými zeměmi a není se čemu divit. Například Dánové jsou dlouhodobě považováni za nejšťastnější národ světa. Pojďme se jimi inspirovat a zařiďte si doma svůj hygge koutek.

Co k hygge neodmyslitelně patří?

Hygge nemá žádná pravidla. Důležité je pohodlí, příjemná atmosféra, vůně a útulno. Tento pocit vyjadřuje pro každého něco naprosto odlišného. Může to být zapálená svíčka nebo krb, teplé ponožky a knížka. Může to být osamocené popíjení horké čokolády v jemně nasvícené kavárně, stejně tak jako večeře s přáteli. Shodneme se ale na tom, že to, co k hygge obecně neodmyslitelně patří, jsou svíčky. Hodně svíček. Vůně, olejíčky, příroda, dřevo a teplo.

Koupelna ve skandi stylu

Učaroval vám jednoduchý skandinávský styl? Není se čemu divit. Vstoupit do dánských a norských domovů většinou znamená ocitnout se na stránkách stylových časopisů o bydlení. Toužíte si také zařídit koupelnu jako vystřihnutou s lifestylového magazínu? Víme, jak na to!

Koupelna ve skandi stylu představuje propojení jednoduchých linií spolu s přírodními dekory a motivy. Základem jsou jemné bílé, krémové nebo pastelové barvy doplněné kontrastními kovovými akcenty. Přesně takovou kombinaci představuje koupelnový nábytek Renoir. Určitě ale nesmíte vynechat design dřeva. Žít hygge znamená obklopovat se přírodou. V koupelně pak nesmí chybět dlažba v designu dřeva. Věrnou imitaci s výraznějšími suky najdete například v sérii I Roveri nebo Revival. Nebojte se sáhnout ani po masivní dubové desce Naturel Wood, která je k dostání ve dvou odstínech.

Nový hygge kabátek pro vaši koupelnu

Všechny hlavní znaky skandinávského a hygge stylu lze přenést jako mávnutím proutku do vaší koupelny, aniž byste ji museli nutně celou vybourat. Co v ní nesmí chybět? Kožešiny, koberečky a předložky. Na podlaze nesmí chybět kobereček příjemný na omak, například jeden ze série SAT Infinitio. Budete potřebovat také police a poličky, kam budete odkládat svíčky a aromalampy – jak jinak než tu ze dřeva. Abyste si to útulno mohli v koupelně dopřát plnými doušky, nezapomeňte na bambusovou poličku přes vanu. Nejen, že celý prostor zútulní, ale můžete si díky ní dopřát relaxační koupel s knížkou a skleničkou něčeho dobrého.

Také už se vidíte ve vaší koupelně plné té pravé hygge atmosféry? Nezapomeňte na to, že hygge je v neposlední řadě o celkovém přístupu a smýšlení o životě. Žít v přítomnosti, souladu, pospolitosti a příměří. S laskavostí v srdci. Zastavte se a prožijte si hygge ve vaší koupelně právě teď a tady.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.