Japandi – styl, který vás uchvátí

Libujete si v minimalismu a zároveň vás lákají nové trendy ze světa designu? Slyšeli jste už o Japandi? Objevte kouzlo tohoto úchvatného stylu a podívejte se, jak japandi interiér zařídit.

Japandi je styl, který propojuje skandinávský minimalismus, japonské prvky exotiky a smysl pro estetiku.  Ať už právě zařizujete váš nový interiér anebo jen hledáte inspiraci, jak si zkrášlit bydlení trochou exotiky, zkuste popřemýšlet o japandi stylu. Budete překvapeni, jak uklidňující interiér s exotickým nádechem a plný estetiky zároveň, můžete vytvořit. Pomůže vám k tomu i náš malý průvodce Japandi stylem.

Vzdušné prostory

Pokud mluvíme o Japandi stylu, představte si jednoduché linie bez zbytečných doplňků a maličkostí válejících se na podlaze. Základem tohoto stylu je minimalismus. Myslet minimalisticky se možná lehce řekne, ale hůř udělá. K vytvoření vzdušného prostoru vybírejte nábytek s účelnými liniemi a vyvarujte se výrazným ornamentům a designům. Vyplatí se vše promyslet dopředu. Bude se vám hodit nábytek s chytře umístěným úložným prostorem – zkuste si naplánovat nábytek na míru, díky kterému prakticky využijete každý centimetr vašeho interiéru. Vytvoříte si úložné prostory přesně podle vašich představ a bez kompromisů. Příjemně bude v interiéru působit i bílý nábytek Roca Ona. Jeho minimalistický design nenarušují žádné kovové úchytky a prostor vedle umyvadla nabízí plochu pro praktické odkládání doplňků. Vše tak krásně ladí.

Náš tip: Naplánujte si vás vysněný nábytek na míru s pomocí našich odborných prodejců, kteří vám v konfigurátoru vše nakreslí přesně podle vašich představ a požadavků.

Příroda je základ

Možná by se zdálo, že japonský a severský styl spolu nemůžou mít nic společného, ale to, co je propojuje, je především úcta k přírodě. Přírodní prvky se prolínají celým prostorem. Představte si přírodní materiály, zemité barvy a přirozenost. Japonská kultura také stojí na smýšlení wabi–sabi – přijetí nedokonalosti v její kráse takové, jaká je. Nebojte se tedy jemné patiny či malých škrábanců. Sáhnout můžete například po deskách pod umyvadlo z dubového masivu Naturel Wood. Stejně hřejivě budou působit stěny obložené dlažbou v imitaci dřeva. Série dlažeb Revival, I Roveri nebo Arké k tomu přímo vybízí.  Rovné linie podpoříte využitím dekoru Japon Roble, který na stěně působí jako dřevěné lamely. Pokud přece jen toužíte ve vašem interiéru po jasných barvách, volte je s citem a smysluplně.

Doplňků po málu

Základním pilířem Japandi stylu je udržitelnost. Veškeré doplňky, které se ve vaší koupelně nebo kuchyni objeví, by měly mít jasnou funkci. Žádné zbytečnosti.  Volte tedy doplňky s rozvahou. Nebojte se sáhnout po kontrastnějších barvách, které dodají prostoru šmrnc. K tomu účelu se do koupelny skvěle hodí skleněné doplňky SAT Magic, které plní požadavky Japandi stylu na přírodní materiály a svou sytou barvou rozhodně zaujmou.

Náš tip: Zbavte se zbytečností a odlehčete svému interiéru i běžnému životu! Pokud se cítíte zatíženi zbytečnostmi, které jste stačili za svůj život zatím nashromáždit, zkuste každý den dát pryč jednu věc – vyhodit, poslat dál nebo darovat. Nejen, že váš interiér bude působit elegantněji, vám se uleví i při každodenních činnostech, jako je například úklid.

KOUPELNA I KUCHYNĚ V JAPANDI STYLU

Zaujal vás čistý a funkční Japandi styl? Podívejte se, jak si můžete stylově zařídit JAPANDI KOUPELNU – velkou, malou i tu podkrovní. A jak si kouzlo japonského minimalismu a estetiky kombinované s lásku k přírodě přenést i do kuchyně – JAPANDI KUCHYNĚ.

Pořádnou dávku čerstvé inspiraci pro stylové koupelny najdete v naší galerii koupelen. Rádi vám pomůžeme zhmotnit vaši představu o nové koupelně i kuchyni. Připravíme pro vás grafický návrh vaší stylové koupelny či kuchyně snů a zajistíme i realizaci koupelny na klíč.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.