Kuchyňská inspirace ze světa

Pokukujte po nové, stylové kuchyni a máte zálusk na něco mezinárodního? Jak vypadají kuchyně ve světě a v čem se odlišují od těch našich, českých? Přinášíme vám inspiraci pro kuchyně v americkém stylu, ve francouzském nebo v italském stylu. Podívejte se, jaké jsou jejich typické prvky.

V galerii kuchyní najdete ukázky kuchyní všech tvarů, stylů i velikostí, ať už toužíte po barvách nebo po minimalistickém řešení kuchyně.

Kuchyně v americkém stylu

Jaká je:

  • superfunkční
  • velká
  • s ostrůvkem

Kuchyně v americkém stylu je superfunkční, praktická a prostorná, kde veškeré kuchyňské skřínky a nábytek je postaven po obvodu místnosti. Spousta skříněk, polic a regálů až po strop poskytuje dostatek úložného prostoru snad na cokoliv, na co si vzpomenete. Americkou kuchyni je téměř nemožné si představit bez velkého kuchyňského ostrova uprostřed. Ano, žádný ostrůvek, ale doslova ostrov. Středobod, okolo kterého se odehrává všechno kuchyňské dění.

Pracovní kuchyňská deska je monolitická, nejčastěji z přírodního dřeva, kamene nebo i moderního betonu. MDF nebo laminovanou pracovní desku z dřevotřísky v americké kuchyni nehledejte. Není příliš oblíbená, na rozdíl od Evropy. Co by byla americká kuchyně bez velké americké ledničky a nejnovějších spotřebičů, vybavených chytrými funkcemi.

Nehledejte žádné veselé barvičky, kuchyně v americkém stylu se vyznačuje výrazným barevným kontrastem světlých – bílých kuchyňských skříněk a tmavé podlahy.

Kuchyně v italském stylu

Jaká je:

  • barevná
  • designová stylovka

Itálie je pověstná mekka designu, kuchyně nevyjímaje. Kuchyně v italském stylu je elegantní, originální a plná barev. Moderní je zelená i modrá kuchyně. Kuchyňské skřínky včetně výrazných úchytek perfektně ladí barvou i stylem s celým interiérem.

Moderní italská kuchyně má obvykle lineární tvar, s volným přístupem ke skříňkám. V kuchyni často najdete praktické výsuvné pulty zasunuté pod kuchyňskou deskou, které můžete okamžitě vytáhnout ven a poslouží jako stůl nebo barový pult. Neodmyslitelnou součástí kuchyně jsou nejrůznější policové systémy, otevřené rámové konstrukce, které umožňuji vystavit na odiv cokoliv, co uznáte za vhodné. Od nádobí, skleniček až po stylové doplňky nebo i suvenýry z cest. Kuchyni často zdobí odvážné vzory na stěnách nebo barevné obklady. Právě ty vtisknou kuchyni šmrnc a líbivý design. Oproti našim kuchyním, kde stále v oblibě přetrvává bílá nebo šedá klasika a dřevodekor. Odvážných barev, vzorů a jejich kombinací jako bychom se trochu báli.

Pokud jde o kuchyňské spotřebiče (nejen) v italské kuchyni, mají jasný cíl – ulehčit a zrychlit přípravu jídla. A nezáleží na tom, jestli jde o spotřebiče vestavené nebo volně stojící.

Vedle italské kuchyně v moderním stylu má své výsostné postavení i ta tradiční kuchyně, ve venkovském stylu. Záleží, ve které části Itálie zrovna jste. Italské kuchyně ve venkovském stylu mají nádech nostalgie a tradic. Jsou bytelné, často z masivu. To platí jak u kuchyňských skříněk, tak u pracovní kuchyňské desky.

Kuchyně jsou prakticky uspořádané, obvykle rohové nebo i s malým ostrůvkem. Vždyť musí unést zátěž velkých rodinných setkání i bujarých oslav spojených s přípravou spousty tradičních italských dobrot.

Kuchyně ve francouzském stylu

Jaká je:

  • kuchyně s příběhem
  • s vůní bylinek

Kuchyně ve francouzském stylu má v sobě eleganci i pověstný francouzský šmrnc. Stojí na tradici a vše, co v kuchyni najdete, má svůj příběh. Základem celé kuchyně jsou přírodní barvy a materiály. Dřevěná kuchyňská pracovní deska, bílá, šedá nebo krémová barva kuchyňských skříněk, tradiční příborníky i otevřené police, ve kterých můžete vystavit na odiv vše, co uznáte za vhodné. Nádobí, hrnečky, talíře, nejrůznější doplňky do kuchyně, keramické misky i proutěné košíčky.

Pro milovníky rustikálního stylu je jako stvořená Provence kuchyně s kouzlem francouzského venkova. Stylová venkovská kuchyně, často vybavená kuchyňskými spotřebiči v retro stylu. Je zalitá sluncem, provoněná čerstvými bylinkami a vůní všudypřítomné levandule. Atmosféru francouzské kuchyně dokonale dotváří stylová dekorace a množství doplňků. Aby se vám u oběda v takové kuchyni pohodlně sedělo, dřevěné lavice a židle jsou vybaveny polštáři a sedáky z lněné látky, stůl zdobí ubrus nebo prostírání s jemným květinovým nebo kostkovaným vzorem

 

 

Prozkoumejte svět nejmodernějších kuchyní a kuchyňských trendů díky virtuální tour po mezinárodní výstavě kuchyní .

Virtuální prohlídka kuchyňského studia

Našli jste svojí vysněnou kuchyni? Je to ta americká, francouzská, italská nebo od každé trochu? Svěřte své představy do rukou našich designérů, navrhnou pro vás stylovou kuchyni přesně podle vašich představ.