Nejlepší materiály kuchyňské pracovní desky

Toužíte po nové moderní kuchyni? Vyberte tu správnou variantu, která bude vypadat stylově, ale hlavně bude funkční a zvolené materiály vydrží dlouhá léta. Nepodceňte výběr kuchyňské linky a vybírejte z těch nejkvalitnějších materiálů, které se snadno udržují a budou vám sloužit.

Mezi nejvíce zatěžované části kuchyňské linky patří pracovní deska. Při výběru té pravé kuchyňské pracovní desky hraje velkou roli nejenom design, ale především materiál, ze kterého je deska vyrobená. Při krájení, vaření a pečení v kuchyni je pracovní prostor vystaven velké zátěži a vysokým teplotám, proto se vyplatí do desky investovat, abyste předešli možnému poškrábání a kuchyně tak co nejdéle vypadala jako nová. Pojďte se s námi podívat na to, z čeho můžete vybírat a jaké výhody jednotlivé materiály pro kuchyňské desky skýtají?

  • Kuchyňská deska z lamina – laminované desky jsou jednou z nejoblíbenějších a cenově dostupných variant pro kuchyňské linky. Jejich výhodou je široká škála designů od dekorů dřeva, kamene až po trendy beton. Díky trojvrstvé dřevotřískové desce a potaženým bočním hranám jsou odolné vůči otěru a poškrábání.
  • Kuchyňská deska z masivu – masivní dřevo je vhodná volba především pro přírodní, rustikální a venkovské kuchyně. Pro využití v kuchyni musí být ošetřeno olejem obohaceným o složky nanostříbra, které zabraňuje vzniku plísní a bakterií. Lze u něj také využít proces termizace, který dlouhodobě zvyšuje tvrdost a tvarovou stabilitu. Vy si tak můžete ve vaší kuchyni naplno užít ten nezaměnitelný dojem z přírodního dřeva a zároveň využívat kuchyň naplno bez omezení.
  • Kuchyňská deska z umělého kamene – umělý neboli technický kámen je na pohled k nerozeznání od přírodního kamene a je jeho levnější alternativou. Vzniká spojením přírodního křemíku s barevnými pigmenty a pojivy. Jeho neporézní povrch se snadno udržuje a je odolný vůči vysokým teplotám a poškrábání.
  • Kuchyňské desky z přírodní žuly – lesklý povrch přírodní žuly s neopakovatelnými vzory působí luxusně a pozvedne vaši kuchyň na úplně jiný level. Žula je oproti přírodnímu kameni hustší, bez trhlin a nepórovitá, proto je i vhodnějším a odolnějším materiálem pro kuchyňské desky
  • Keramické kuchyňské desky – keramické desky jsou designovou, avšak díky neporéznímu povrchu velmi odolnou a praktickou alternativou pro použití v kuchyni. Na výběr máte širokou škálu designů. Skvělou volbou jsou keramické desky od italské značky Sapienstone, které jsou se vyrábí o tloušťce 20 a 12 mm, odolají teplotním šokům, poškrábání i působení chemikálií. Keramické desky Sapienstone jsou prvním krokem pro vaši udržitelnou domácnost, protože jsou také 100% recyklovatelné a při jejich výrobě se jako primární zdroj energie využívá vodík. Naprosto bezkonkurenční výhodou je jejich speciální antibakteriální povrch Active, který ničí až 99 % bakterií, virů a plísní. Příprava pokrmů ve vaší kuchyni tak bude nejen radost, ale můžete se spolehnout na maximální čistotu a bezpečnost. Pokud vás tento speciální povrch pro pracovní kuchyňskou desku zaujal, kontaktujte pro více informací Elite Bath Karlín.
SIKO_pracovní deska do kuchyně v designu bílého mramoru s tmavým žilkováním.

Jak je vidět, moderní materiály přináší nespočet benefitů pro to, abychom čas v kuchyni mohli strávit příjemně, a přitom zažili maximální pohodlí, funkčnost a dlouhou životnost, kterou od kuchyňské linky požadujeme. Vyberte si materiál pro kuchyňskou pracovní desku šitou na míru vaším potřebám tak, aby pro vás vaření a čas strávený v kuchyni byl co nejpříjemnější.

Galerie pracovních desek

KASKÁDA SLEV PRO KRÁSNÉ BYDLENÍ.

Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte.
Otevíráme vám dveře ke krásnému, stylově zařízenému domovu.

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.