Posuvné dveře – praktické řešení nejen do malého bytu

Posuvné dveře jsou chytrým a prostorově úsporným řešením do každého interiéru. Velké oblibě se těší hlavně v malých bytech, v místnostech, kde není místa nazbyt. Jejich otevřením totiž nepřekáží křídlo dveří do místnosti. Bez stavebního zásahu můžete nainstalovat posuvné dveře na zeď, žádné pouzdro ve zdi, jen pojezd, který zvládnete nainstalovat i sami.

Efektivní a praktické využití místa a prostoru je hlavním důvodem pro to, sáhnout po posuvných dveřích místo klasických dveří s křídlem. Využijete je napříč celým interiérem, jako dveře do kuchyně, koupelny nebo dalších místností jako je ložnice nebo šatna. Vybírat můžete z designů a materiálů běžně používaných pro všechny dveře. Od dýhovaných dveří v trendy dřevodekoru, nadčasové bílé až po elegantní skleněné varianty posuvných dveří. Jako lusknutím prstu tak sladíte i posuvné dveře s celým interiérem.

Posuvné dveře do každé místnosti

Výhodou posuvných dveří je to, že v okamžiku otevření, tedy zasunutí, z nich není další překážka pohybu v prostoru. Posuvné dveře jsou moderním a prostorově nejúspornějším řešením. Hodí se proto k oddělení jednotlivých místností, které v běžném provozu domácnosti chcete nechat propojené, ale čas od času se hodí je oddělit. Ideální jsou mezi obývák a kuchyni, kuchyni a jídelnu nebo třeba chodbu a koupelnu.

 

V koupelně mohou šikovně a nenápadně oddělit toaletu. Vznikne vám tak prakticky samostatné WC, díky posuvným dveřím budete mít i větší soukromí. Je jen na vás, zda zvolíte skleněnou variantu dveří, které propustí mezi místnostmi světlo. Sáhnout můžete po plném nebo částečně proskleném provedení.  Třeba taková malá koupelna díky nim dostane úplně nový rozměr.

 

V případě posuvných dveří do pouzdra navíc využijete i dobré akustické vlastnosti. Oproti variantě posuvné na stěnu dokážou právě ty posuvné do pouzdra dobře odclonit případný hluk a pachy mezi místnostmi. Dveře posuvné do pouzdra jsou často využívanou volbou i jako dveře do ložnice nebo do dětského pokoje.

Náš tip: Posuvné dveře jsou skvělou volbou pro zděné šatny, kterým zajistí snadný přístup, aniž by jakkoliv rušily prostor.

Posuvné dveře do pouzdra nebo na stěnu?

Pokud stojíte před stavbou nebo větší rekonstrukcí interiéru a rozhodli jste se pro posuvné dveře, naše doporučení zní, rozhodně si pořiďte posuvné dveře do pouzdra. V takovém případě totiž dveře zasouváte vlastně do stěny, ve které je pouzdro zazděné a elegantně ukryté. V tu chvíli posuvné dveře dovolují využít prostor místnosti na maximum. Volné stěny můžete využít pro rozmístění nábytku, dle potřeby. Nic vám nestojí v cestě. Dveře můžete pohodlně vysunout z pouzdra a zavřít, kdykoliv potřebujete.

Posuvných dveří se nemusíte vzdávat ani v případě, kdy nechcete nebo nemůžete bourat zdi. Využijte posuvné dveře na stěnu. Jsou stavebně jednodušším řešením než posuv do pouzdra. Mají horní vedení na pojezdech a zvládne je nainstalovat každý zručný kutil. Posuvný systém ve stejném designu jako dveře vytvoří kompaktní dvojici. Trendy kombinaci s výrazným kontrastem barev zase získáte využitím tmavého, třeba černého pojezdu, v kombinaci s dřevěnými dveřmi. Dveře posuvné po stěně jsou skvělé tam, kde čas od času chcete opticky oddělit prostor. Myslete ale na to, že netěsní tak dobře jako běžné dveře nebo ty do pouzdra, nejsou tolik zvukotěsné, protože nepřiléhají na těsno.

Náš tip: U posuvných dveří na stěnu dejte pozor na to, co máte na zdi, kam dveře posunujete. Pokud tam bude třeba vypínač, nedostanete se k němu, když budou dveře „otevřené“.

Nejčastěji využívané rozměry posuvných dveří jsou šíře 70 a 80 cm. Takové rozměry zajistí komfort při užívání, optimální prostor pro váš pohyb i případné přesuny a stěhování nábytku a spotřebičů. Ideální řešení dveří pro praktickou domácnost.

SIKO Posuvné dveře do šatny v moderním černém rámu, se zrcadly a dřevěnými deskami.
Podívejte se, jak šikovně se dají využit posuvné dveře např. pro vestavěné šatny.

Starosti se zaměřením a výběrem dveří nechte na nás, rádi vám pomůžeme. Obraťte se na naše profesionály, poradí, přijedou, zaměří a vy budete mít jistotu, že vám posuvné dveře sednou na milimetr přesně do prostoru, který pro dveře máte.

Moderní interiéry přímo volají po chytrých, a přitom nenápadných řešeních, které zpříjemní život a pomůžou. Posuvné dveře se mezi taková řešení rozhodně řadí.  Inspiraci pro to, jak zařídit interiér stylově a funkčně najdete v našich galeriích – moderních interiérů, nábytku, dveří, v galerii koupelen i kuchyní.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.