Proměna nového domečku začala od podlahy…

Markéta Venená je home/beauty vlogerka, maminka a inspirativní člověk se skvělým vkusem. Už pro svůj první domeček se společně s manželem Tomem rozhodli pro kuchyni ze SIKO, a musíme uznat, že se tehdy opravdu povedla. Když pak přišlo rozhodnutí přestěhovat se a zařídit si nové bydlení, jejich kroky vedly znovu do SIKO… Přijměte pozvání a nahlédněte pod pokličku rekonstrukce pěkně od podlahy!

Měli jste jasno už dopředu, do jaké stylu ladit podlahu nebo jste se chtěli raději ještě porozhlédnout po prodejně a načerpat novou inspiraci pro správný výběr?

Do prodejny jsme šli s jasnou představou. I v předchozím domě byla podlaha v odstínu dubu. Ani ne do červena ani do šeda. Krásná neutrální hnědá a tu se nám povedlo najít u vás, Naturel Water Oak byla jasná volba.

 

Pro jaký typ podlahy jste na konec rozhodli? Dlažba, laminát nebo vinyl?

V původním domě jsme měli vinyl a tentokrát jsme se rozhodli pro laminát.

 

Co vás vedlo k výběru konkrétního materiálu? Proč právě laminát?

Laminát jsme pokládali rovnou na původní dlažbu a doporučil nám do stavař, který nám stavěl příčku v obývacím pokoji – tím vznikl dětský pokoj. Vlastnosti laminátové podlahy právě v dětském pokoji opravdu oceňujeme. Také už jsem nechtěla např. lepený vinyl, protože v původním domě nám přišel tvrdší.

 

Jaké benefity u laminátové podlahy jsou pro vás důležité?

Nejvíc oceňujeme, že propouští teplo z podlahového topení a je opravdu měkčí na chůzi. Asi záleží na typu, ale já jsem na rodičovské dovolené a zároveň pracuji z domu, takže hodně času trávíme doma, proto je pohodlná podlaha důležitá.

Podlaha před rekonstrukcí

Podlaha po rekonstrukci

V jakém duchu je celý interiér laděný a hrálo to roli při výběru podlahy?

Ano. Mimo koupelnu jsme novou podlahu dali všude napříč celým domečkem od dětského pokoje až po kuchyni. Chtěla jsem, aby to dávalo smysl a ladilo napříč celým domem. Dům je kamenný, má metrové stěny, takže výběr této neutrální béžovo-hnědé je naprosto ideální a nábytek spolu s doplňky se k ní ladí velice snadno. Původní dlažba nám nedávala smysl. Jak designově, tak i na údržbu.

 

Jak svojí volbu vidíte s odstupem času? Jste s podlahou spokojení nebo byste něco udělali jinak?

Spokojeni jsme maximálně. Podlaha se udržuje skvěle. Nikde nemusíme drhnout spáry jako u dlažby. Ještě nám chybí lišty, ale ty doufám v průběhu podzimu dokončíme.

 

Co byste poradili těm, kteří aktuálně řeší novou podlahu?

Snažila bych se podívat na odstín z mnoha úhlů, včetně denního světla. Na internetu jsou tak rozdíly. Záleží na kalibraci monitoru a vždy jsou lepší fotky celého interiéru než jedné lamely. V nejlepším případě si vzít vzorek nebo jedno balení domů na zkoušku. Pokud máte malé děti, tak přemýšlejte nad údržbou a samotným odstínem. Dlažbu bych dala maximálně do koupelny a možná ani tam ne. My jsme zvolili do celého domu odolnější voděodolnou variantu a ta je vhodná i do koupelny. Vytírání je jednoduché a nedá se to srovnat s drhnutím spárů.  Sama bych nešla do bílé nebo naopak tmavé barvy, protože tam jde vidět úplně všechno. Záleží na interiéru, ale držela bych se světlejších až středních tónů. Tmavá barva místnost vždy zmenší. Odstíny dubu jsou taková jistota. Dobře se pak ladí ostatní prvky v interiéru.

S Markétou se nám už po druhé krásně spolupracovalo. Za SIKO přejeme, aby se v novém domečku celá rodina krásně zabydlela a aby nejen podlaha sloužila dlouho a k radosti všech. Pokud i vás zaujaly podlahy z jiných materiálů, než je dlažba, neváhejte ani chvíli a podívejte se do naší nabídky podlah, vinyl, laminát i dřevo pro každého.

Koupelna, kuchyně i podlaha bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.