Retro obklady – bydlení s nádechem nostalgie

Obklady i dlažby v retro a vintage stylu jsou populární víc, než kdy dřív. Sluší modernímu interiéru i chalupě na venkově,  kouzlo dodají i rekonstrukci historické vily.  Líbí se vám černo-bílé motivy na dlažbě? Nebo barevné retro obklady v malých formátech, se známkou patiny? Prozkoumejte naši inspiraci nejen pro retro koupelnu.

Rustikální patchwork ozdobí koupelnu i terasu

Tradiční technika patchworku je stále velkým trendem nejen v interiéru. Keramické obklady s poutavými ornamenty nebo geometrickými vzory dokážou oživit koupelnu i kuchyň. Vykouzlíte s nimi velmi osobitý interiér, který bude mít duši. Tyto motivy jsou velmi oblíbené právě v černo-bílé kombinaci. Co třeba série Paris nebo Sorrentina od italského dodavatele Del Conca? Patchwork vypadá nádherně i jako dlažba na terasu nebo zahradu. Díky ní proměníte vaše místo relaxace v originální prostor s nádechem orientu. Pokud vás láká extravagantní exteriér, pak je tady pro vás série Evoque od Sintesi.

Metro obklady nejen do kuchyně

Metro obklady jsou obklady obdélníkového tvaru s mírnou fazetou po celé délce. A proč název „metro“? Tento typ obkladů byl poprvé použit právě v newyorském metru, už v roce 1904. Jejich využití se velmi rychle rozšířilo hlavně v Americe. Dnes nejčastěji dáváme metro obklady  za kuchyňskou linku, vytvořit si z nich ale můžete i stylovou koupelnu. Nemusíte se držet jen klasické černo bílé kombinace, směle sáhněte i po zářivých barvách, váš interiér přímo rozsvítí.  Zaujala vás  představa takového interiéru? Omrkněte sérii Metro nebo Chic Colors v naší nabídce.

Vintage styl jako inspirace z minulých časů

Vintage styl je s nadsázkou takový „starší ročník“, miluje kvalitu a věci s příběhem. Prolíná se nejen interiérem na venkově, ale skvěle se hodí i do stylových kaváren, bister i restaurací. Kombinací obkladů s patinou společně s rustikálním nábytkem vytvoříte útulný prostor s nádechem nostalgie a kouzla starých časů. Paradoxně to jsou právě moderní technologie, které umožňují vyrobit obklady s patinou a omšelým efektem. I když nové, vypadají jako léty opotřebované.  Prohlédněte si například vintage dlažbu i obklady ze sérií Havana, FS Roots, FS Star nebo FS Heritage. Získají si vás na první pohled!

Barevné obklady – výzva pro kreativní pokládku

Za retro obklady se určitě dají považovat i barevné obklady v malých formátech, jako jsou 10×10, 15×15, 10×20 a 10×30. Čím menší, tím lepší. Pokládka obkladů obdélníkového tvaru vám otevírá prostor pro kreativitu. S pokládkou si můžete hrát, obklady položit na střih, na vazbu, ale také na výšku nebo do tvaru rybí kosti. Okouzlily vás barevné obklady v malých formátech? Pak by vaší pozornosti zcela jistě neměly uniknout série Retromix, Chic Colors, Frammenti nebo Earth.

Také si vás získalo kouzlo starých dobrých časů? Kompletní nabídku retro obkladů v různých designech najdete na u nás na jednom místě.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.