Spojení kuchyně s obývákem? S tímhle byste měli počítat…

Spojení kuchyně s obývacím pokojem je trend moderních interiérů. Využívá prostor na maximum. Jak spojit moderní kuchyni s obývákem, abyste vytvořili středobod vašeho domova?

Jednotný styl kuchyně s obývákem je základ

Propojením dvou místností vzniká impozantní prostor. Podtrhněte ho jednotným stylem. Vysoké kuchyňské skříňky až ke stropu jsou trend. Na první pohled promění kuchyni téměř v obývákovou stěnu.  Toto řešení otevírá prostor novým možnostem, jak chytře využít kuchyňské skříňky. Napadlo vás někdy, že můžete použít stejné skříňky v kuchyni i v obýváku? Vytvoříte tak moderní sestavu nábytku i s policovým systémem. Jednotná linka se tak naprosto přirozeně protne napříč celým interiérem. Moderní, funkční a praktické řešení, které v takovém prostoru rozhodně využijete, představují kuchyně Naturel LIVING, naplánujete je na míru přesně vašim představám.

Propojte kuchyň s obývákem ale oddělte jednotlivé zóny

Může to znít jako protiklad, ale je v tom cílená harmonie. Obě varianty stojí na stejném základu. Kuchyně vždy tvoří pracovní zónu a obývák je vaší zónou odpočinku. Výhodou propojeného prostoru je, že jste s rodinou spolu, i při vaření dobrot máte na dohled děti, co si hrají v obýváku, můžete spolu komunikovat, zkrátka propojená kuchyně s obývákem je středobod dění ve vaší domácnosti.

I když je propojený prostor oblíbený trend, přesto se po čase mohou objevit první známky námitek. Cinkání talířů a pokliček může někoho rušit při sledování televize v obýváku, hlasitý rozhovor dětí na sedačce v obýváku zase naruší soustředění kuchaře, může vadit i mísení vůní při vaření… Takových drobností se může objevit víc a je třeba mít promyšlenou záložní variantu. Zkuste na to myslet při plánování celého prostoru. Jednotlivé prvky zakomponujte citlivě tak, aby se obě zóny daly vkusně v případě potřeby oddělit. Nejsnazší možností je využít „přechodový prostor“ jako jídelní místo. Použít můžete klasický jídelní stůl nebo kuchyňský ostrůvek, který se dá využít třeba i jako barový pult. Efektně vypadají u ostrůvku i barové židle. Jednoduchý trik je také využití sedací soupravy. Tu otočte zády ke kuchyni – tak ti, kteří na ní sedí nemají pocit, že sedí v kuchyni, přitom však zůstávají vtažení do dění.

Náš tip – správné spotřebiče

Řeč je především o kuchyňských spotřebičích. Takové spotřebiče by neměly být hlučné, aby nerušily dění v obýváku. Digestoře by pak měly být dostatečně účinné, aby dokázaly všechny páry z vaření usměrnit.

Správná podlaha v kuchyni udělá parádu i v obýváku

V kuchyni je, bez diskuze, nejodolnější volbou dlažba. Dlažba do kuchyně odolá všem nástrahám, zvládne pády předmětů, cákance i vylitou vodu. Snadno ji setřete a je po problému. V obýváku pak rádi sáhneme po něčem hřejivějším. Řešení nabízí podlahové vytápění v kombinaci s dlažbou nebo vhodná laminátová nebo vinylová podlaha ve voděodolném provedení. Voděodolná podlaha odolá vrtochům v kuchyni a ozdobí v obýváku.

Pár rad na závěr

I když podstatou propojování kuchyně a obýváku je zvětšení prostoru a získání místa pro společné setkávání, přináší to s sebou i jisté nevýhody. Abyste si celý prostor užívali bez zbytečných „kdyby“, nastavte si dopředu své priority. Můžete prostor oddělit posuvnými dveřmi – pokud budou prosklené, neztratíte z kuchyně přehled o tom, co se děje v obýváku. Nebo umístěte kuchyni „za roh“, tím ji dostanete ze zorného pole. Stavebně lze využít i polopříčku, která šikovně zakryje část kuchyně.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.