Tipy a triky na rychlý a efektivní předvánoční úklid

Vánoční přípravy jsou v plném proudu. Někdy není úplně jednoduché naladit se na vánoční atmosféru se všemi povinnosti, které si na sebe nakládáme – nakoupit dárky, sehnat stromeček, upéct vánočku a cukroví… Do toho všeho se předpokládá, že stihneme vánoční besídku našich dětí a doma mít naklizeno jako ze škatulky. Úklid vám nezařídíme, ale máme pro vás tipy na skvělé pomocníky do domácnosti, díky kterým zvládnete předvánoční úklid rychle a efektivně.

Okna bez čmouh se skvělým pomocníkem

Co si budeme povídat, mytí oken je poněkud časově náročné. Pokud se vám ale bude usínat lépe s vědomím, že ta okna jsou přece vypulírovaná, vrhněte se na ně. Začněte s místnostmi, kde trávíte nejvíc času – s obývacím pokojem a kuchyní. I velké prosklené plochy se budou čistit jedna báseň s Vysavačem na okna od Leifheitu. Okna vysává a leští zároveň. Ušetříte tak spoustu času, který byste standardně museli věnovat leštění. Pokud cítíte, že času není nazbyt, vynechte okna v ložnici, koupelně a technické místnosti – tam vám čistotu oken žádná návštěva kontrolovat nebude – dokonce ani tchýně ne.

Náš tip: Když už budete mít vysavač na okna v ruce, vyleštěte s ním i sprchový kout – budete tak mít vyřešený úklid části koupelny.

Kuchyně a obývák s vůní novoty

Jakmile máte okna hotová, můžete se pustit na kuchyň s obývákem. V kuchyni vám nesmí chybět HG Pěnový čistič, který odstraní nánosy vodního kamene z obkladů za linkou i z kuchyňského dřezu a baterie. Varná keramická deska se bude opět lesknout jako nová po použití HG Intenzivního čističe keramické desky. Důkladně vytřít celý obytný prostor je zásadní. S tím vám pomůže Mop Leifheit se ždímacím mechanismem. Díky plně pohyblivému kloubu vytřete pohodlně i hůře přístupná místa a zatažením držadla ždímací části se vyhnete kontaktu rukou se špinavou vodou. Podlaha se bude jen lesknout, když do vody na mytí přidáte HG Čistič s leskem pro laminátové podlahy.

Náš tip: Do vody na mytí podlahy přidejte pár kapek esenciálního oleje s vůní citronu, pomeranče nebo levandule. Nejen, že působí dezinfekčně, váš dům tak nádherně na dlouhou dobu provoní. Čistotu tak nejen uvidíte, ale i ucítíte.

Blýskněte se zářivě čistou koupelnou

Úklid koupelny a WC si nechte až nakonec. Na celou koupelnu i toaletu si vezměte k ruce jeden univerzální prostředek – Profesionální odstraňovač vodního kamene. Účinně odstraní vodní kámen z van, vodovodních baterií, sprchových koutů i WC. Pomáhá i tam, kde všechny ostatní prostředky selhaly. V prostoru za vanou a ve sprchovém koutu skvěle zafunguje Čistič spár, který odstraní i silnou nečistotu a obnoví původní barvu spár. Vaše koupelna tak bude vypadat skoro jako nová.

Náš tip: Trápí vás plísní zčernalé spáry v prostorách, kde dochází k intenzivnímu styku s vodou? Na tento typ znečištění použijte HG Odstraňovač plísní. Ten pomůže vyčistit spáry, kde se uchytila plíseň. Díky tomu se budete cítit i ve vaší staré koupelně dobře a spokojeně

Nanotechnologie – úklid, který vydrží

Na úklidu je vůbec nejotravnější ten fakt, že krásně čisto a uklizeno vydrží jen chvíli. S tímto neustálým koloběhem vám pomůže naše Univerzální sada nano prostředků. Nanesení nano impregnace na dokonale vyčištěný a odmaštěný povrch chrání materiál před vnějšími nečistotami. Povrch se tak stává dokonce vodoodpudivý. Tím, že se špína a voda na povrchu neudrží tak snadno, délka cyklu dalšího úklidu se tak prodlužuje a zároveň je následná údržba mnohem jednodušší a rychlejší. Impregnace je vhodná na všechny neporézní povrchy, jako je sklo, keramika, plast i kov. Využijete ji tedy na umyvadlo, vanu, ale také skleněný sprchový kout i chromové a černé baterie.

S těmito pomocníky ten vánoční úklid nezní tak děsivě, co myslíte? S nimi ho zvládnete levou zadní. Pak už vás čeká jen lenošení u pohádek a vánočního cukroví.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.