Tipy, jak stylově a útulně zařídit balkón

Není nic víc než načerpat dostatek energie po dlouhém dni stráveném v práci. I když vlastníte pouze malý balkón, nezoufejte. I na malém prostoru se dá vykouzlit útulný kout pro relax. Díky několika jednoduchým trikům si proměníte obyčejný balkon v místo, které si prostě zamilujete.

Kouzelné zákoutí díky nové dlažbě

Váš balkón bude jako nový, pokud vyměníte starou zašedlou dlažbu za novou. Už při výběru dlažby na balkon promýšlejte, v jakém stylu byste chtěli celý balkón zařizovat. Toužíte po nespoutaném boho stylu? Pak určitě neopomeňte mrazuvzdornou dlažbu s výrazným patchworkovým vzorem, který upoutá pozornost na první pohled. Balkón pak doplňte proutěným nábytkem, závěsnými květníky nebo macramé. Stylový balkón můžete propojit i s koupelnou a kuchyní v boho stylu. Sáhnout můžete i po rustikální a nestárnoucí cotto dlažbě. Naopak váš balkón bude působit elegantně, pokud zvolíte dlažbu v jemné béžové barvě spolu s černými kovovými doplňky. Pokud se obáváte popraskání dlažby, sáhněte po chytrém řešení 2 cm dlažby pro váš balkón. I na balkónu či lodžii může být dlažba položena na terče. Vyhnete se tak nepříjemného popraskání dlažby způsobené nesprávným nalepením dlažby a výrazným výkyvům teplot.

Náš tip: Černo-bílá podlaha s výrazným vzorem skvěle funguje s dřevěnou podlahou použitou v interiéru.

Obklopte se zelení

I na balkóně se můžete cítit jako v zahradě. Obklopte se zelení. Na balkón můžete umístit kaskádovité regály, na které umístíte květináče plné zelených rostlin. Využijte na maximum i zábradlí, na které můžete zavěsit květníky a pěstovat v nich květiny, ale i bylinky a saláty. Můžete si pak užívat letní pohodu na balkóně s osvěžujícím drinkem a domácí mátou nebo italské těstoviny s čerstvě utrženou bazalkou.

Dopřejte si soukromí

Svou chvilku pohody si užijete pouze v případě, že se budete cítit komfortně. Takovou chvíli si chceme užít hlavně sami se sebou. Využijte tedy zakrytí zábradlí, které zabrání zvědavým pohledům sousedů. Velmi oblíbené jsou rohože, které se rozprostřou po celé délce zábradlí.  Vybrat si můžete tu z bambusu nebo rákosí. Nejen, že si dopřejete soukromí, přírodní materiály se navíc postarají o uvolněnou atmosféru plnou pohody.

Balkón nebo zimní zahrada?

Je vám líto toho krátkého období, kdy můžete balkón naplno využívat pouze v případě hezkého počasí? Poslední dobou je velmi populární zasklení balkónu. Díky tomu zvětšíte obytný prostor bytu a vytvoříte si tak krásnou zimní zahradu, kde můžete relaxovat obklopeni zelení uprostřed města i v případě nepříznivého počasí. Zasklení balkónu je technicky náročnější, určitě si na takové řešení zavolejte specializovanou firmu, která vám realizaci zajistí.

Náš tip: V případě zasklení balkónu můžete do svého venkovního zákoutí umístit regály Naturel Home, kde se květníky s bylinkami budou naprosto skvěle vyjímat.

Nezapomeňte na osvětlení

O tu pravou intimní atmosférou se postará správné osvícení vašeho balkónu. Teplé letní večery lákají k pobytu venku, a díky osvětlení budete moci naplno využívat váš balkón i v pozdních večerních hodinách. Na balkón si můžete zavěsit řetěz s LED osvícením. Nezapomeňte ani na LED lucerny, které poslouží nejen k posvícení, ale i jako stylová dekorace.

Léto se nezadržitelně blíží, připravte proto váš balkón včas. Potřebujete poradit s výběrem té pravé dlažby pro váš balkón? Kontaktujte našeho konzultanta a domluvte si schůzku na jedné z našich prodejen nebo on-line z pohodlí vašeho domova.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.