TOP 3 trendy pro moderní koupelnu 2023

Jaké trendy v obkladech a dlažbách budou „in“ a jak vypadá inspirace pro koupelny 2023? Toužíte po moderní koupelně, která bude podle nejnovějších trendů? Víme, jak bude vypadat. Co v koupelnovém světě právě frčí, určuje CERSAIE, jeden z největších mezinárodních veletrhů keramických obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení v italské Bologni. Byli jsme tam a přinášíme vám přehled té nejlepší inspirace pro koupelny nadcházející sezóny.   

Kontrast výrazných barev a jemného luxusu

Barvy v koupelně i v celém interiéru jedou. I když nás lehce provází už nějakou dobu, teď nabraly na intenzitě.  Barvy v nás probouzí pozitivní energii, kterou potřebujeme načerpat, abychom mohli do každého nového dne vstoupit odpočinutí a připraveni na vše, co nás čeká. Chybu neuděláte, pokud sáhnete po rezavé cotto, temně modré nebo zelené barvě. Pozadu nezůstává ani hořčicově žlutá nebo vínová. Tyto výrazné barvy nepůsobí agresivně, natož pokud je zkombinujete s designem betonu, kamene nebo dřeva.

V rámci jednoho prostoru kombinujte i různé formáty, od malých cihliček až po velkoformátové dlažby. V kontrastu s barevnými obklady se začínají objevovat minimalistické koupelny v jemné smetanové barvě. Vše laděné tón v tónu. Nenápadný luxus, který vás naprosto uchvátí. Jemnost a barevná souhra tón v tónu vás pohladí po duši. Opět začíná bodovat jemný design travertinu. Opulentní design a okázalost jako by opouštěla scénu.  

Del Conca Timeline

Dom Kipling

Květinová džungle na stěnách

V posledních letech cítíme touhu se obklopovat živými květinami, které doslova zaplavily naše byty. Nyní se květy a rostliny přenáší i na zdi. Nádherné rostlinné dekory a vzory na keramických obkladech jako by malovala sama příroda. Ať už se přikláníte spíše k romantickým květům nebo divokým listům monstery, tyto vzory se krásně kombinují s obkladem či dlažbou v designu cementu nebo dřeva. Určitě se budete cítit, jako byste se právě sprchovali v džungli pod vodopádem, když na vás mezi květinovým vzorem bude vykukovat papoušek, tygr nebo žirafa.

Kale Shiro Bloom

Del Conca Timeline

Fineza Fresco

Fineza Whitewood

  

Lamely a 3D efekty

Pokud nejste zrovna příznivce nespoutaných květinových dekorů, můžete se nechat řídit rovnými liniemi. Právě takové linie se přesouvají do obkladů a dlažeb v podobě imitace dřevěných lamel. Můžete je položit vertikálně i horizontálně, obojí přinese kýžený efekt. Dřevěné lamely budou   v interiéru opět krásně fungovat s designem kamene nebo barevnými obklady. Skvěle vypadají také v interiéru nebo koupelně v japandi stylu 

Dřevěná koupelna

Kupředu s novými technologiemi

Tak, jak se vyvíjí technologie kolem nás, ani svět keramických dlažeb rozhodně nezahálí. Co říkáte na velkoformátovou dlažbu o rozměru až 300×150 cm a tloušťce pouhých 6 mm? Ano, i to už dnes výrobci dokážou. Nově si technologie hrají i s 3D efekty. Umí naprosto věrně imitovat jemné žilkovaní kamene nebo mramoru, které cítíte i na dotek. Naopak si můžete s klidným svědomím pořídit domů protiskluznou dlažbu, na které při chůzi neuklouznete a nebudete muset bojovat ani s obtížným způsobem čištění. Na trhu se dále objevují i dlažby s antibakteriálním povrchem, díky kterému se na povrchu nezadržují bakterie a snáze se čistí.  

Ragno Incanto

Del Conca Boutique

Nadchly vás nové trendy v koupelnovém světě stejně jako nás?  Další dávku inspirace pro koupelny najdete v naši on-line galerii koupelen a interiérů, která vám pomůže vytvořit nový kousek vašeho domova.  

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.