Trendy barvy roku 2023

Každý rok společnost Pantone, ale i různé trendspottingové agentury určují barvu roku. Touto barvou se pak řídí svět designu i módy. Ani letos tomu není jinak. Bedlivě trendy pro rok 2023 sledujeme – která barva to tedy bude tentokrát?

Barva síly a odvahy

Společnost Pantone pro nadcházející rok 2023 určila barvu roku s názvem Viva magenta. Po světlé ultrafialové barvě tak přebírá vládu tmavá vínovo-červená, která symbolizuje sílu a odvahu. Je nebojácná, zároveň představuje optimismus a radost ze života. Tato vínová barva působí výrazně, ale rozhodně ne agresivně. Probouzí v nás odvahu a pomáhá nám vytvářet pozitivní budoucnosti. Je to také barva, která skvěle funguje i ve virtuálním světě.

Pokud vás tato trendy barva okouzlila a toužíte mít akcenty této karmínově červené u vás doma, sáhněte po nové barvě obkladů do koupelny nebo za kuchyňskou linku. Co třeba odstín Wine ze série Earth? Italský dodavatel Del Conca představil tento trendy odstín vínově červené už na podzim v rámci novinky Progetto 1962. Sáhnout můžete i po barvě Burgundy v sérii Artisan nebo netradičním tvaru hexagonu v bourdeaux barvě série Exabright. Jak vidíte, je z čeho vybírat. Odkryjte svého rebelského ducha a obklopte se touto výraznou barvou, která nám dodá odvahu pro každý další den.

Zelenomodré odstíny kupředu

Další barvu, která bude vládnout v roce 2023, představila společnost PPG. Je jí sytá zelenomodrá barva Vining Ivy. Navozuje v nás pocit klidu a bezpečí, zároveň představuje návrat k přírodě. Symbolizuje vodní hladinu i drahý kámen. Barva Vining Ivy skvěle funguje v kombinaci se zemitými odstíny hnědé a okrové. V interiéru se bude dobře vyjímat i v kombinaci s designem dřeva nebo s jemnými pastelovými barvami.

Je barva Vining Ivy to pravé pro vás? Vpusťte k vám domů trochu zelenomodrých odstínů díky sérii matných obkladů Kipling nebo rustikálních obkladech Province vhodných především do kuchyně.

Nechte se unést odvážnou karmínově červenou nebo decentní zelenomodrou. Pečlivě kombinujte barevné obklady s drobnými doplňky v interiéru, které dohromady celý interiér propojí a vytvoří tak designový prostor, ve kterém se budete cítit skvěle.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.