Vyberte si tu pravou venkovní dlažbu na terasu

Příroda se probouzí a je čas připravit zahradu a terasu na jarní a letní sezónu. Slaďte si venkovní dlažbu na terasu tak, aby dokonale zapadala do vaší zahrady a okolí domu. Poradíme vám, jak na to.

Už se také vidíte, jak si užíváte vaši chvilku pohody s kávou v ruce na vaší terase? Připravte si místo pro relaxaci na sluníčku a čerstvém vzduchu. Základem je kvalitní a praktická dlažba na terasu. Můžete si zvolit betonovou, kamennou nebo keramickou dlažbu. Na rozdíl od ostatních materiálů, keramická dlažba v různých tloušťkách skýtá nespočet možností a výhod. Největší z nich je barevná stálost, mrazuvzdornost a snadná údržba.

Protiskluzná dlažba na terasu rozhodně patří

Při výběru venkovní dlažby bychom si měli dávat pozor na několik důležitých faktorů, a těmi jsou především mrazuvzdornost a dostatečná protiskluznost dlažby. Nikdo nechce mít na terase popraskanou dlažbu, proto musí odolávat vnějším vlivům počasí, jako je slunce, sníh i mráz. Pro bezpečné pobíhání po terase na boso volte vždy dlažbu s minimálním protiskluzem R9. Keramickou dlažbou navíc můžete obložit i sokl domu. Docílíte tak efektního a praktického vzhledu vašeho domu, který propojíte s dlažbou na terasu ve stejném designu. Pro bezchybnou pokládku dlažby na terasu pak volte i správnou stavební chemii – především mrazuvzdorné flexibilní lepidlo a správnou hydroizolaci.

Náš tip: Máte rádi rustikální styl? Dlažba Java nebo Cotto Del Campiano vytvoří tu správnou atmosféru i na vaší terase.  

Silnější dlažba, jednodušší pokládka

Skvělou volbou pro terasy je 2 cm keramická dlažba. Pomocí venkovní dlažby o tloušťce 2 cm si vytvoříte moderní, stálou a bezúdržbovou terasu, která bude hotová raz dva. Její největší výhodou je jednoduchá pokládka suchou metodou. Dlažbu můžete položit do štěrku, trávy, písku nebo na terče. Jednoduše a bez lepení tak docílíte jednotného vzhledu vaší terasy, který můžete propojit třeba i s chodníčkem okolo domu ve stejném designu. Keramická dlažba na terče v designu dřeva je pak skvělou variantou, pokud toužíte po dřevu na terase a obáváte se náročné údržby. Zkuste například sérii Arké, která vyniká naprosto přirozeným designem dřeva a zaručí vám stálost barev a designu na vaší terase po dlouhá léta a bez údržby.

Náš tip: Minimalistický vzhled celé terasy a okolí domu docílíte například použitím dlažby Settle v designu surového betonu.

Design přesně pro vaši terasu

Zapomeňte na nudnou šedou zámkovou dlažbu. Nedělejte kompromisy a vytvořte si na vaší terase designový ráj přesně podle vašich představ. Keramické dlažby nabízí stovky různých designů. Vybrat si můžete z designu dřeva, kamene, betonu, která přímo láká k chůzi naboso. Nemusíte ale zůstávat pouze u přírodních motivů. Na terasu si můžete dát netradiční patchworkové a geometrické vzory nebo stylovou dlažbu v designu moderního terrazza, například Evoque od Sintesi nebo Colorful od Pastorelli. Keramická dlažba na terasu tak splní všechna vaše očekávání.

Náš tip: Při výstavbě nového domu myslete na propojení interiéru a exteriéru. Vyberte si 1 cm dlažbu do interiéru a 2 cm dlažbu do exteriéru ve stejném designu. Omrkněte například série Timeline nebo Biophilic.  

Bazén jako ozdoba vaší zahrady

Kdo by se nechtěl svlažit v horkých letních dnech ve svém vlastním bazénu na zahradě. Dlažbu okolo bazénu je ale třeba vybírat s vyšším protiskluzem, nejlépe R11 C. I váš bazén ale může vypadat stylově a elegantně díky speciálním keramickým bazénovým prvkům, jako je schodovka, přelivová hrana nebo odtokový žlab. Zapomeňte na nevzhledné plastové odtoky. Vylaďte si svůj zahradní ráj do nejmenšího detailu například s 2 cm dlažbou Vignoni nebo Anversa od italského výrobce Del Conca.

Doufáme, že jsme vás naladili na tu správnou venkovní pohodu na zahradě. I s venkovní dlažbou na terasu vám rádi poradí naši specialisté, se kterými si můžete domluvit schůzku na jedné z našich prodejen.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.