Wabi Sabi – dokonale nedokonalé bydlení

Prostory, ve kterých žijeme, ovlivňují způsob, jakým žijeme a jak se cítíme. V posledních letech se naše společnost zrychlila. Naše žití se proměnilo v neustálý spěch a shon.  Pojďte s námi objevit tajemství wabi sabi – tajemství japonské moudrosti pro dokonale nedokonalý život a zařiďte si koupelnu v tomto jednoduchém a čistém stylu.

Inspirace japonskou moudrostí

Stylové bydlení wabi sabi vychází z japonské moudrosti, která nás učí, že všechny věci, i život samotný, je nedokonalý. Nahlížejme na věci a prostor kolem sebe srdcem. V tu chvíli se nám otevře svět plný jednoduchosti, krásy a skutečných hodnot. Čerpejme umění z jiných kultur a přizpůsobme si ho našemu vnímání krásy. I nedokonalé věci pak budou krásné. Tento pohled na svět můžeme promítnout i do našich domovů. Ve stylu wabi sabi hraje klíčovou roli estetika a jednoduchost. Patří sem vše, co si vybavíme pod slovy vkusné, důmyslné, skromné, tlumené a čisté.

Váš domov, váš prostor

Krása jednoduchosti wabi sabi je v tom, že může pomoci udělat z jakéhokoliv bytu krásné místo k životu. A nezáleží na tom, zda je velký nebo malý. Ani na tom, jak velký rozpočet máte. Také se vám “točí hlava” nad obrázky na Pinterestu a v designových časopisech, protože máte pocit, že takhle to u vás doma nikdy vypadat nebude? Může.  Vaše bydlení bude dokonalé právě díky vašemu vnímání barev a kombinací. Důležitá je autenticita a asymetrie. Existují základní prvky, kterými se wabi sabi vyznačuje. Jsou to přírodní materiály-dřevo, kámen, surový beton, len i bavlna. Na zdech se může objevit surový beton, patina i obnažené cihly. Celý prostor prostupují jednoduché linie, bez zbytečností a otevřených prostorů.

Náš tip: Sáhněte po dlažbě Biophilic nebo Betonico, které v sobě ukrývají design nepatrných kamínků – i když působí zdánlivě jednoduše a čistě, při pohledu zblízka najdete malé nedokonalosti, které vytváří ten pravý pocit souladu s přírodou.

Jak si zařídit koupelnu ve stylu wabi sabi?  

V koupelně ve stylu wabi sabi rozhodně nesmí chybět přírodní materiály, organické tvary, nedokonalé a hrubé textury. Představte si prostý, přírodní, až surový styl, ve kterém se vám bude dobře dýchat a který vám nabídne dostatek prostoru k vnímání opravdu důležitých věcí v životě. Svěžest, a přitom jednoduchost do vaší koupelny vnesou obklady Kenzo, které díky svému 3D dekoru ve tvaru malých lístků nabízí propojení přírody a vystouplé, nedokonalé textury nejen na pohled, ale i na dotek. Jednoduchý a čistý design obkladů pak skvěle doplňuje dlažba Deep Wood v designu dřeva s plně propracovanou strukturou. Vystouplou 3D strukturu nabízí i koupelnový nábytek SAT Evolution, který svými vyfrézovanými dvířky připomínající lamely následuje trend v interiérech posledních let. Pokud jde o barvy, představte si jemné přírodní odstíny – barvy země, tóny zelené, neutrální pískové, šedé i rezavé. Rozhodně nezapomínejte na stylové doplňky, se kterými ale nakládejte s rozmyslem. Do wabi sabi koupelny se hodí například nevšední zrcadlo v nepravidelném, organickém tvaru nebo ručně vyrobené keramické vázy.

Náš tip: Jednoduché obklady v pískové barvě snadno rozrazíte designovými lišty značky Eviso, které zdůrazní čisté linie a zároveň vnesou do prostoru výrazný akcent, na kterém vám vždy spočine zrak.

Naladili jste se na jednoduchý a umírněný styl inspirovaný japonským uměním? Vedle wabi sabi koupelny můžete prozkoumat další stylová řešení v naší on-line galerii koupelen, která vám nabízí bezbřehou dávku inspirace pro váš domov.

KASKÁDA SLEV PRO KRÁSNÉ BYDLENÍ.

Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte.
Otevíráme vám dveře ke krásnému, stylově zařízenému domovu.

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.