Jak si zařídit venkovskou kuchyni plnou klidu a harmonie

Chaty a chalupy jsou pro mnohé z nás druhým bydlením, nejen v létě. Lákají odpočinkem i letním posezením u tradičních dobrot z venkovské kuchyně. Jak takovou kuchyni na chalupu zařídit, aby měla styl, atmosféru a dýchala útulností?

Rustikální kuchyně budou na vaší chalupě vypadat přímo skvěle. Atmosféra dávných časů na vás dýchne, ať už zařizujete prostornou venkovskou kuchyni nebo jen malou kuchyňku na chatě. I rustikální styl má více podob. Můžete si domů pozvat kus francouzského venkova v provence stylu nebo vsadit na klasiku v podobě omšelých starých cihel s bronzovými kohoutky. To vše můžete mít i u vás doma.

Jak by měla vypadat pravá venkovská kuchyně?

  • Inspirujte se přírodou a vším, co přináší, ať už jde o barvy, dřevo i kámen
  • Nedokonalosti dřeva v podobě suků a známky patiny nijak nemaskujte, naopak. K venkovským i selským kuchyním tyto detaily prostě patří
  • Kombinujte v kuchyni přírodní dřevo, cihly nebo kámen
  • Rustikálním kuchyním sluší pálená cihla, a to jak na stěnách jako obklad, tak na podlaze. Sáhnout můžete i po jiné rustikální dlažbě, se známkou patiny a opotřebení. Na chalupu se skvěle hodí i dlažba s dekorem patchworku.
  • Využijte prostor kuchyně na maximum a pořiďte si kuchyňský ostrůvek, nepostradatelnou a praktickou součást tradičních rustikálních kuchyní
  • Vystavujte, zavěšujte. Nádobí i hrnce vystavte do otevřených polic kuchyně, nebo zavěšte na rám kolem komínové digestoře
  • Keramický dřez s retro dřezovou baterií dodá kuchyni kouzlo s nádechem starých časů
  • Prostor kuchyně by měl působit autenticky – pokud je to jen trochu možné, snažte se zachovat masivní dřevěné trámy, obloukové stropy nebo staré kamenné zdi, které vnesou do zrekonstruovaného prostoru nádech minulosti

Jakou barvu rustikální kuchyně zvolit?

Nevíte, jakou barvu kuchyně zvolit, aby skvěle padla do vašeho prostoru, a přitom zachovala tu správnou atmosféru? Máme pro vás skvělou zprávu – nemusíte se držet pouze neutrální bílé barvy. Nebojte se sáhnout po smetanové, světle šedé nebo béžové barvě. Venkovská kuchyně pak nádherně vynikne v olivově zelené barvě, která perfektně ladí s dekorem dřeva. V kombinaci se dřevem a kovovými prvky pak můžete sáhnout dokonce i po černé barvě. Důležitou roli pak hrají vyfrézovaná kuchyňská kazetová dvířka, která vdechnou kuchyni tu správnou atmosféru.

Inspirace pro venkovskou kuchyni

Sníte o kuchyni, ve které se budete cítit zase jako u babičky? Vaše selská kuchyně bude působit svěže a útulně, pokud zvolíte barvu slonové kosti v kombinaci s kuchyňskou deskou v dekoru dubu Sierra.  Důležitým prvkem jsou rustikální dvířka se subtilní kovovou úchytkou. Jedinečnou atmosféru v kuchyni pak vytváří prosklené vitríny, otevřené police a regály, kam můžete odkládat keramické mísy, vázy a květníky s bylinkami. Nezapomeňte na stylové utěrky a závěsy v modro-bílé kombinaci. Rychlou obměnou doplňků do lila barvy a vyplněním prostoru levandulí pak získáte krásnou kuchyni v oblíbeném provence stylu. Také už cítíte, jak se takovou kuchyní line vůně čerstvě upečeného chleba? Více inspirace pro vaši vysněnou kuchyni můžete načerpat v naší on-line galerii stylových kuchyní.

Zařiďte si celý interiér ve venkovském stylu

Už jste našli tu pravou kuchyni ve venkovském stylu? Nezapomeňte ale ani na zbytek interiéru. Venkovskou kuchyni bude skvěle doplňovat kuchyně v provence, boho nebo venkovském stylu. Omrkněte naše stylová řešení, která jsou plná neočekávaných detailů, díky kterým bude váš domov útulný a vyladěný snadno a bez námahy. Navíc můžete využít skříňky na míru ve stejném dekoru, jako je kuchyňská linka i do dalších obytných místností a zádveří. Celým vaším domovem se tak prolne harmonie, po které všichni tak toužíme.

Inspirovali jsme vás? Neváhejte si domluvit schůzku s naším odborným konzultantem, který vám pomůže naplánovat tu pravou rustikální koupelnu.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.