Zařizujeme kuchyni na chalupu, ve venkovském stylu

Chaty a chalupy jsou pro mnohé z nás druhým bydlením, nejen v létě. Lákají odpočinkem i letním posezením u tradičních dobrot z venkovské kuchyně.

Jak takovou kuchyni na chalupu zařídit, aby měla styl, atmosféru a dýchala útulností?

 

Svoji pozornost nasměrujte k rustikálním kuchyním. Mají nezaměnitelnou atmosféru, jsou obvykle prostorné a otevírají vám řadu možností, jak venkovskou kuchyni zařídit. Ať už milujete klidnou atmosféru anglického venkova nebo romantiku francouzského Provence, poradíme vám, jak si kouzlo venkovského stylu přenesete i do vaší kuchyně na chalupu.

Při zařizování kuchyně ve venkovském stylu se držte následujících pravidel:

  • Inspirujte se přírodou a vším, co přináší, ať už jde o barvy, dřevo i kámen
  • Nedokonalosti dřeva v podobě suků a známky patiny nijak nemaskujte, k venkovským i selským kuchyním patří
  • Kombinujte v kuchyni přírodní dřevo i kámen
  • Rustikálním kuchyním sluší pálená cihla, a to jak na stěnách jako obklad, tak na podlaze. Sáhnout můžete i po jiné rustikální dlažbě, se známkou patiny a opotřebení. Na chalupu se skvěle hodí i dlažba s patchwork vzorem
  • Využijte prostor kuchyně na maximum a pořiďte si kuchyňský ostrůvek, nepostradatelnou a praktickou součást tradičních rustikálních kuchyní
  • Vystavujte, zavěšujte. Nádobí i hrnce vystavte do otevřených polic kuchyně, nebo zavěšte na rám kolem komínové digestoře
  • Keramický dřez s retro dřezovou baterií dodá kuchyni kouzlo s nádechem starých časů
  • Kuchyni na venkově vybavte kuchyňskými spotřebiči v retro designu. Na pohled retro, uvnitř plné moderních technologií a smart funkcí.

Barvy rustikální kuchyně

Vedle hnědé, vanilkové nebo smetanově bílé, které již tradičně zdobí selské i venkovské kuchyně, do kuchyní na chalupy pronikly i současné barevné trendy.   Není výjimkou černá nebo šedá kuchyně, zelené kuchyně zase prostor příjemně zklidní.  S barvami se snadno snoubí přírodní materiály a ozdobné motivy, které k rustikálním kuchyním rozhodně patří. Typické jsou také další rustikální prvky jako vlisovaná dvířka kuchyňských skříněk, tradiční příborníky i prosklené vitríny.

 

Selské kuchyně na první pohled dýchají útulností, tradicemi a kvalitou, uvnitř ukrývají moderní technologie a chytré vybavení. Pyšní se odolnými povrchy v matu i lesku, doplňují je retro kuchyňské spotřebiče s moderními funkcemi a finální tečku jim dodají odolné keramické dřezy.

Inspirace v přírodních materiálech a tradičních motivech je ve venkovském stylu vidět na každém kroku. Zdánlivá omšelost, opotřebovanost jsou rozhodně vítány! Tu často prezentují odhalené cihly, kamenné prvky nebo barva terakota jak na podlaze tak i na zdech!

Inspirace pro venkovskou kuchyni i koupelnu

Načerpejte inspiraci pro kuchyni ve venkovském stylu i oblíbenou Provence kuchyni, které pro vás navrhli naši designéři. Prozkoumejte i celou naši galerii rustikálních kuchyní. Jistě vyberete.

Nezapomeňte, že stylově můžete zařídit na chalupě nejen kuchyni, ale i koupelnu. Načerpejte inspiraci jak zařídit venkovskou nebo chalupářskou koupelnu.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.