Zbavte se vodního kamene v pračce i myčce. Účinně a bez chemie.

Vyzkoušejte revoluční WashBall s patentovanou technologií, která umí zamezit tvorbě vodního kamene i koroze.

Jak je známo, vodní kámen dokáže zničit řadu domácích spotřebičů, pokud se ho pravidelně nezbavujeme. A boj s ním se zdá být někdy až nekonečný. Když už se radujete, že se vám podařilo tenhle boj vyhrát, je to obvykle jen na krátkou chvíli. Vrátí se zpátky a kolotoč se roztáčí znovu.

Co vodní kámen je a jak vzniká? Wikipedie jej definuje takto: Vodní kámen je pevný povlak, který se usazuje na stěnách nádob, v nichž je přechovávána, vedena nebo především zahřívána a poté ochlazována tvrdá voda, jejíž teplota nedosahuje 100°C. Základní složkou vodního kamene je obvykle uhličitan vápenatý.Tvorba vodního kamene je způsobena změnou rovnováhy mezi ionty kyseliny uhličité a hydroxidu vápenatého při změně teploty a jejich vyloučením z vody.

Do boje s vodním kamenem

Definici jak vodní kámen vzniká známe, ale jak jej jednoduše a hlavně účinně odstranit? Zvláště dnes, kdy se s tvrdou vodou potkáváme všude kolem a automatické pračky i myčky se staly nepostradatelnou součástí snad každé domácnosti. Kdykoliv některá z nich přestane, byť jen na pár dní, fungovat, rázem je tady rodinná pohroma. Špinavé prádlo a použité nádobí v kuchyni se kupí a nervozita stoupá. Nezřídka je na vině právě vodní kámen, který zanáší trysky, vytváří usazeniny a naši nepostradatelní pomocníci přestávají fungovat. Pomoci může tzv. prací koule. Revolučním nástrojem pro boj s vodním kamenem ve vaší domácnosti se může stát WashBall. WashBall vyvinula slovenská společnost SAT (Swiss Aqua Technology) v spolupráci se SIKO. /zdroj foto: IPS systems/

Čím je WashBall tak účinný?

Celé kouzlo spočívá v iontovém polarizačním systému. Díky patentovanému systému elektrod, obsažených v prací kouli, se mění struktura uhličitanu vápenatého z tvrdého kalcitu na jemný aragonit, a tím zamezuje tvorbě vodního kamene a koroze. Jde o iontový polarizační systém (IPS). WashBall nemění chemické složení vody, ale upravuje její vlastnosti tak, že se prací či mycí prostředek dobře rozpouští a účinně odstraňuje špínu, nečistoty a zápach. Stačí vložit do bubnu pračky spolu s prádlem a ponechat jej v pračce během celého pracího cyklu. Hodí se pro všechny druhy praček (s vrchním či předním plněním), pro všechny prací cykly od 30 – do 90°C (tedy všechny druhy textilií a barevné prádlo). Není nutné již přidávat ani aviváž pro zjemnění prádla, ani žádné chemické změkčovače vody či další prostředky proti vodnímu kameni.

O 1/3 méně pracího prášku, za to vyšší účinek praní!

 • WashBall chrání textilní vlákno a prodlužuje životnost prádla
 • zvyšuje účinnost praní a snižuje spotřebu pracího prostředku o třetinu
 • prádlo je jemnější a zachovává si svěží barvy
 • snižuje tvrdost vody, a tak menší množství prášku rozpouští lépe špínu a skvrny
 • chrání topnou spirálu pračky před usazováním vodního kamene
 • vytváří efekt měkké vody – prací prostředky lépe pění i při menším množství – vhodné pro alergiky
 • je ze speciálního plastu s vlastnostmi gumy, je šetrná k prádlu i k pračce
 • je odolná vůči nárazům a otěru. Její tvar je navržen tak, aby se co nejlépe klouzala.
 • nevyžaduje žádnou údržbu
 • její životnost je cca 1500 praní což je při 3 praních za týden přes 10 let
 • je ekologická, přispívá k ochraně životního prostředí

Ušetřete díky vychytávkám v koupelně

Chytré řešení koupelny SAT dokáže ušetřit až 50 % spotřeby vody a energie. Stačí do své koupelny zařadit vychytávku, která vám pomůže zabojovat s vodním kamenem, sníží spotřebu elektřiny nebo chytře sníží spotřebu vody na nutné minimum. Už jste slyšeli o nejúspornější toaletě na světě SAT OptimFlush?

Moderní koupelna s vanou i sprchovým koutem chytře vyřešená pro úsporu vody i energie.

Prodlužte životnost vaší pračky i myčky

Vodní kámen jednoduše sám od sebe nezmizí. Je třeba mu k tomu účinně pomoci. Zaručených a jak se říká „babských“ rad existuje celá řada. Kdo chce, může je i vyzkoušet. Chcete-li účinně bojovat s vodním kamenem a prodloužit životnost vašich nepostradatelných domácích spotřebičů, myčky, pračky nebo WC nádržky, vyzkoušejte WashBall. Díky svým revoluční vlastnostem tohle dokáže.