Zrcadla v koupelně i v interiéru – jaká kouzla s prostorem dokážou?

Zrcadla v interiéru můžou působit až magicky. Do interiéru dokážou vnést více světla a opticky zvětšit prostor. Většinou zrcadlo slouží jako praktický pomocník, v interiéru i v koupelně ho ale využijeme i jako nenahraditelný designový prvek. Řekneme vám, jak se zrcadly v interiéru zacházet a podle čeho vybírat.

To pravé zrcadlo pro vaši koupelnu

Výběr zrcadla do vaší koupelny rozhodně nepodceňte – nejen, že ho budete využívat každý den při vaší každodenní rutině a ranní i večerní očistě, zrcadlo ale krásně dotvoří vzhled celé koupelny a může působit jako nevšední designový prvek. Koupelnu ozvláštníte, pokud zvolíte asymetrické zrcadlo organického tvaru, závěsné zrcadlo na laně nebo to ve dřevěném rámu. Tu pravou intimní atmosféru pak navodí zrcadla s LED osvětlením, díky kterým i přispějete k celkové úspoře energií ve vaší domácnosti. Naprostým hitem jsou pak zrcadla s ovládáním pomocí dotykového senzoru.

Náš tip: Pokud se potýkáte s malým prostorem, určitě oceníte dostatek úložného prostoru. Ten získáte použitím zrcadlové galerky.

Jak správně umístit zrcadlo v koupelně

V případě, že jste si už vybrali to pravé zrcadlo pro vaši koupelnu, bude vás nejspíš zajímat, jak zrcadlo správně v koupelně umístit a nainstalovat. Výška umístění zrcadla se v první řadě odvíjí od výšky členů v domácnosti. Při postavení před zrcadlo byste měli mít oči v jeho středu. Nejčastější umístění zrcadla v koupelně je nad umyvadlem, řídit se tedy můžete i hranou umyvadla. Obecně by zrcadlo mělo být umístěno 15–20 cm nad hranou umyvadla. V designových koupelnách se můžete setkat i s umístěním zrcadla přímo na desku s umyvadlem. Pro běžné užívání není ale toto řešení úplně praktické, proto ho standardně úplně nedoporučujeme. Samotné zrcadlo pak můžete instalovat pomocí lepící pásky, lepidla nebo upevňovacích prvků přivrtaných do zdi.

Optické zvětšení a prosvětlení interiéru pomocí zrcadla

V malých bytech a místnostech se potýkáme s tím, že denní světlo nedosáhne do všech zákoutí. V takovém případě může pomoci právě zrcadlo. Stačí ho chytře umístit na místo, kde odrazí a znásobí světlo vycházející od okna. Aby odraz dobře fungoval, umístěte zrcadlo na místo, kde zachytí co nejvíc odrážejícího světla. Stejná kouzla umí zrcadla i v případě malých prostor. Správným umístěním zrcadla docílíte optického zvětšení prostoru. Při zařizování interiéru myslete na to, aby bylo zrcadlo umístěno na pohledovou stěnu nebo na konec místnosti, kde bude vytvářet dojem, že místnost pokračuje dál. Ideální pro tyto účely jsou velkoformátová zrcadla nebo nástěnná zrcadla například v rozměru 120×70 nebo 100×50.

 

 

Náš tip: Praktické využití v interiéru najde například oválné zrcadlo v černém kovovém rámu, které bude ladit s nábytkem v bílé barvě i dřevodekoru.

Zrcadla podle feng shui

Se zrcadly můžete v interiéru pracovat také za využití feng shui. Dle tohoto učení zrcadla napomáhají k proudění pozitivní energie. Dle feng shui by zrcadlo nemělo být umístěno proti oknu nebo dveřím, aby pozitivní energie neopustila místnost. Stejně tak se nedoporučuje umisťovat zrcadlo do ložnice, aby nenarušilo kvalitu spánku. Pokud toužíte po zrcadle v ložnici, pak volte spíše variantu uzavřeného zrcadla v šatní skříni.

Se zrcadly se dají v interiéru i v koupelně dělat velké věci. Načerpejte inspiraci v naší on-line galerii nábytku a koupelen. Popusťte uzdu své fantazie a vyberte jedno ze  zrcadel z naší nabídky. Neváhejte a využijte na renovaci interiéru naši slevovou akci Měsíc nábytku, získáte tak 15 % slevu na nábytek a zrcadla značky Naturel.

Vytvoříme pro vás stylové řešení koupelny i kuchyně

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.