Chcete rychlou a jednoduchou proměnu interiéru? Obměňte interiérové dveře

Při rekonstrukci nebo obnově interiéru jsou dveře často to poslední, na co myslíme. Přitom jejich vzhled a styl dokáže snadno proměnit dojem z celé místnosti.

Změnou dveří v interiéru tak můžete vykouzlit snadno a rychle příjemnou atmosféru vašeho domova přesně podle svých představ. Nejoblíbenější dveře pro vás držíme skladem, takže změnu můžete udělat lusknutím prstu.

Barevné dveře (ne)jen pro stylový interiér

Barevným dveřím vévodí hlavně tlumené a pastelové odstíny. Právě na tyto barvy a precizní provedení sází série dveří Naturel Supreme Hempton a Naturel Supreme City. Pokud chcete dveře, které budou co nejméně rušit prostor, jsou bílé dveře to pravé. Krémové odstíny smetanové pak dobře padnou k rustikálně laděným interiérům a často je proto vidíme na dveřích s „retro“ kazetovým vlisováním. Trendy barevné dveře, nejen v moderních interiérech, se pak převlékají do antracitové, olivově zelené nebo modré. In jsou hlavně matné povrchy, ty mají opravdu praktickou úpravu proti otiskům prstů.

Náš tip: Slaďte s dveřmi i zárubně. Obložkové zárubně umožňují obložit stávající kovové zárubně nebo stavební otvor pro dveře dveřními zárubněmi, které jsou ve stejném designu jako dveře. Ať už ve falcovém nebo bezfalcovém provedení získáte perfektně padnoucí dvojku.

Dveře v dřevodekoru jsou číslo jedna

Dřevo je v interiéru nejoblíbenějším dekorem a materiálem. Dveře v dřevodekoru prostor příjemně zateplí a zútulní. Dřevo je nadčasové, snadno ho zkombinujete s dalšími barvami nebo designy. Dveře v designu dřeva mají díky moderním technologiím výroby zcela autentický povrch. Na pohled i na dotek má patrné kresby, struktury dřeva s přiznanými výraznými suky. Styl dřevěných dveří ještě podpoříte kombinací s černou klikou a kováním v lesku i matu. Jak v interiéru pracovat s dřevodekorem vám ukáže naše Japandi koupelna a Japandi kuchyně.

Náš tip: Při výběru dřevěných dveří si všimněte i směru textury dřeva.Díky volbě horizontální nebo vertikální textury můžete opticky prodlužovat nebo rozšiřovat prostor. Efektní jsou pak dveře, kde se oba směry kombinují.

Dveře vhodné do každé místnosti

I v dalších místnostech vybírejte dveře tak, aby byly v jednotném designu a splnily, co od nich očekáváte. V koupelně vsázíme na dostatečné soukromí, v kuchyni pak oceníme, pokud dokážou v pravou chvíli odclonit hluk a vůně vaření. V obýváku slaďte dveře s nábytkem nebo z nich udělejte stylový solitér, v ložnici by pak měly dveře harmonicky doplňovat celý prostor pro klidný odpočinek. A nezapomeňte na dveře k šatně, k té vyzděné totiž budou posuvné dveře ideální.

Skleněné dveře ano či ne?

Skleněné dveře dokážou místnost lépe prosvětlit, opticky zvětšit a přinést jí více přirozeného světla. Elegantní jsou hlavně varianty částečně nebo zcela broušeným povrchem, ty zaručí dostatečnou úroveň soukromí i pro takové místnosti, jako jsou ložnice či koupelny.

Nová klika = rychlá změna pro každé dveře

Celkový dojem dveří a poslední třešničkou na dortu je rozhodně správně zvolená klika a kování. Velmi snadno dokreslí nebo zcela změní vzhled dveří. Klasické chromové designy můžete u retro interiérů nahradit měděnými či zlatými povrchy a podtrhnout tak rustikální styl dveří. Moderní interiéry pak ocení zmíněné černé kliky.

Pokud stále tápete v tom, jaké dveře, styl nebo barva by se vám nejvíc líbily, inspirujte se v galerii dveří. Svůj výběr si pak lehce potvrdíte online, snadno a rychle si dveře přenesete k vám domů a uvidíte, zda budou vašemu interiéru slušet nebo ne. Stačí nahrát fotku a pak z pohodlí gauče už jen vybírat takové provedení dveří, které se vám bude nejvíc líbit.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.