Chytré nápady, jak zařídit moderní koupelnu v podkroví

Jak naplánovat atypickou koupelnu v podkroví, aby se proměnila ve funkční oázu relaxace pod šikmou střechou? Načerpejte inspiraci pro podkrovní koupelny. 

 

Bydlení v podkroví je tak nádherné! Střešní okna, přiznané trámy, šikmé střechy… Kdo má k dispozici podkrovní prostor, určitě potvrdí, že oplývá nezaměnitelným kouzlem a atmosférou. Bydlení v takových podmínkách ale skýtá i jistá úskalí. Co teprve koupelna v podkroví?! Dispozici atypického prostoru je třeba dopředu důkladně promyslet. Máme pro vás inspiraci pro koupelny v podkroví i praktické tipy, jak se s podkrovní výzvou vypořádat.

Jak s obklady v podkroví?

Každá šikmina u většiny z nás vyvolá pár zvídavých otázek. Jak šikmé stěny obložit? Jaké zvolit obklady a do jaké výšky vůbec stěny obkládat? Žádné obavy, řešení existuje. Obklady můžete položit do výšky dveřních futer nebo až do stropu. Samotná šikmina se obvykle neobkládá a ponechává se pouze s výmalbou. Zachováte tak vzdušnost a optickou lehkost celého prostoru. V podkrovních koupelnách se často setkáváme s nedostatkem světla, doporučujeme tedy sáhnout po bílých nebo světlých obkladech. Ty koupelnu v podkroví krásně opticky prosvětlí. V kombinaci s přiznanými dřevěnými trámy budou skvěle vypadat například i malé obklady ze série Chic Colors nebo Earth.

Chybu neuděláte, ani pokud sáhnete po moderních velkoformátových obkladech  v imitaci světlého betonu. Podkroví bude vypadat skvěle a stylově, s nádechem minimalismu.

Vana nebo sprchový kout?

To, že v podkrovní koupelně nemůže být sprchový kout, je fáma. Věděli jste, že si můžete do koupelny v podkroví nechat vyrobit zástěnu do sprchového koutu na míru? Technik přijede k vám domů, vše přesně zaměří a vy si můžete užívat sprchu v podkroví naplno. Šikmá stěna se skleněnou sprchovou zástěnou bude vypadat přímo úchvatně! Raději byste vanu, ale nevíte, kam s ní? Můžete ji bez obav umístit hned pod zkosenou stěnu koupelny.  Nízký strop vašemu relaxování a horkým koupelím ve vaně určitě neublíží.  Jen pozor na drcnutí do hlavy o šikminu, až budete vylézat z vany.

 

Náš tip: Pokud toužíte po sprchovém koutě v atypickém prostoru, využijte službu dodavatelů sprchových koutů Ravak nebo Hüppe Roth, kteří pošlou technika k zaměření prostoru přímo k vám domů. Nebo si zkuste sprchový kout navrhnout sami v intuitivním plánovači

Myslete na úložné prostory

Jak nejlépe umístit koupelnový nábytek do koupelny v podkroví? Zaměřte se na rovné stěny. Umyvadlo s koupelnovou skříňkou a zrcadlem umístěte na stěnu, kam šikmina nezasahuje. I když nedostatek úložného prostoru v koupelně v podkroví může potrápit, nevěste hlavu. Pohodlně to vyřeší police, regály, úzká koupelnová skříňka nebo nízká doplňková skříňka s košem na prádlo uvnitř. Anebo si můžete i naplánovat koupelnový nábytek na míru.

Co zrcadlo? Nikdo se nechce upravovat v zrcadle v podřepu a neustále se vyhýbat možným nárazům hlavy o šikminu nebo trámy.  Zrcadlo proto umístěte na rovnou stěnu, nejlépe tak, aby se v něm pohodlně viděl i nejvyšší člen domácnosti. Pokud na zrcadlo zbyl tmavší kout, nedostatek světla lehce nahradíte díky zrcadlu s LED osvětlením. LED osvětlení je úspornější a má větší svítivost než klasická žárovka. Myslete prakticky, využijte prostor podkrovní koupelny na maximum.

Zútulněte si svou podkrovní oázu

Tak jako pro každou koupelnu, i zde platí pravidlo, že se ve vaší koupelně musíte cítit dobře. Myslete tedy na detaily, které koupelnu určenou pro různé wellness procedury a denní rituály promění přímo ve vaši oázu klidu. Hebká koupelnová předložka, skleněné koupelnové doplňky nebo živé květiny – to všechno jsou detaily, které vám pomohou doladit i atypickou koupelnu v podkroví k dokonalosti. Přes vanu si můžete položit praktickou poličku, kam si při relaxování odložíte knížku a určitě se zde najde místo i na nějakou vonnou svíčku.

 

Také už se vidíte relaxovat ve své nové koupelně? Nenechte si ujít inspiraci pro nejhezčí koupelny v podkroví, které pro vás vybrali naši designéři. A pokud právě přemýšlíte nad rekonstrukcí koupelny, nejen s podkrovním prostorem vám poradí naši konzultanti, sjednejte si s nimi schůzku.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.