DOMOV: místo pro práci, učení, společné chvíle i relax

Patříte k těm, kteří pravidelně pracují z domova? Nebo je to pro vás novinka, se kterou se právě sžíváte? Je důležité sladit všechny členy domácnosti a nezapomínat také na odpočinek a relax. Jak na to, aby místo bylo klidné, podporovalo produktivitu a bylo pohodlné? Přinášíme pár tipů.

Vytvořit si koutek jen sám pro sebe

Ať už budete sedět celý den v posteli, zachumlaní pod dekou, nebo si sednete k pracovnímu či jídelnímu stolu, nezapomínejte, že by místo mělo být pohodlné. Zůstat v posteli je sice super, ale někomu se v takovém místě nenavodí ta pravá pracovní nálada a bude spíše lelkovat.

Ti, kteří dají přednost sezení u stolu, ocení prostorné místo, kde budou mít vše důležité po ruce. Kdo v přicházejícím stále teplejším počasí může využít prostor terasy či balkónu, má vyhráno. Na čerstvém vzduchu, přitom v závětří, to je to pravé. Všude vám budou společníkem kvalitní materiály ve formě obkladů a dlažeb v příjemných barvách. Na terase nezapomeňte, že by dlažba měla být mrazuvzdorná a protiskluzová.

Používat barvy, které podporují produktivitu a myšlení

Žlutá, červená, zelená, to jsou barvy, které podporují aktivitu, přináší energii a hrají skvěle s dřevodekorem či neutrálními odstíny. Ty je nechají dokonale vyniknout! Modrá naopak přináší dobrou náladu, vnitřní klid a pohodu. Zkuste ji třeba ve čtecím koutku, kam se uchýlíte na závěr dne. Doplňte vonnou svíčkou pro tu správnou atmosféru a začtěte se do oblíbené klasiky, vyšetřete si chvilku pro sebe a odpočiňte si!

A jaké jsou naše nejbarevnější obklady? Třeba Soleil, Ribesalbes Ocean, Del Conca Corti Di Canepa a řada dalších…

Dostatek světla

Roztáhněte závěsy, vytáhněte rolety a žaluzie! Pusťte do místnosti dostatek světla, to vás probere a nabudí k většímu výkonu. Navíc větší množství světla pozitivně ovlivňuje vaši náladu. Nechcete se přeci celý den mračit.

Světlo v prostoru podporují i použité barvy na stěnách či podlaze, opět by měly být v neutrálních světlých barvách či přírodních odstínech tak, aby nepohlcovaly světlo a naopak jej podpořily.

V ukázce je Marconi Factor a Stylnul Articwood.

Doplňujte pravidelně tekutiny

Nezapomínejte doplňovat tekutiny! Nedostatek tekutin totiž ovlivňuje naši pozornost.

Skvělým tipem do domácnosti je perlivá voda přímo z kohoutku. Té docílíte díky baterii Grohe Blue. Od filtrované přes jemně perlivou vodu až tu plnou bublinek, přesně tak, jak máte rádi.

Dopřejte si filtrovanou vodu prostřednictvím sady pro filtraci vody Brita.

Domácí škola

I když je současná situace náročná, užívejme si možnost být více i s našimi dětmi. Společné učení je sice náročné, ale važme si každé chvíle, která nás spojuje!

Závěrečný relax

Dokážete si pořádně vychutnat odpočinek? Na chvíli vypnout, uvolnit se, načerpat novou energii? Za tímhle vším nemusíte cestovat nikam daleko, dokonalý relax si můžete dopřát i doma proměnou vaší koupelny v soukromé domácí wellness. Dokonalý komfort a regeneraci si můžete dopřát dlouhou sprchou připomínající jemný déšť, různá intenzita proudu vodních trysek se postará o odplavení stresu a uvolnění mysli. Příjemnou masáž unavených chodidel zajistí malé oblázky. Vaše ztuhlé a namožené svaly skvěle uvolníte jedním z nejpříjemnějších způsobů, saunováním. Jeho kouzlu rychle propadnete.

Inspirujte se stylovým řešením Domácí wellness koupelna. Večer se odměňte za celodenní výkon chvilkou jen pro sebe! Zasloužíte si to!

Vytvoříme pro vás stylové řešení koupelny i kuchyně

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.