Dřevěné podlahy – moderní a přírodní řešení pro váš domov

Rekonstruujete byt či dům a rozmýšlíte se nad tím, jakou podlahu zvolit pro svůj domov? Pokud jste se zamilovali do dřevěné podlahy, ale stále váháte poradíme vám, jaký typ dřevěné podlahy zvolit a jak o ni pečovat, tak, aby vám vydržela dlouhá léta.

Proč právě dřevěná podlaha?

Sami víme, že vybrat tu pravou podlahu není úplně jednoduché. Podlahu v ideálním případě vybíráme jen jednou za život a chceme, aby sloužila nejlépe i dalším generacím. Pokud přemýšlíte o plovoucí podlaze, můžete váhat mezi laminátovou nebo dřevěnou podlahou. Dřevěná podlaha vyniká přírodním autentickým vzhledem, je příjemná na dotek i na došlapování. Dřevo samo o sobě vnáší do prostoru útulnost a teplo a podporuje regulaci vlhkosti v místnosti. Působí také jako skvělý izolant, tlumí nárazy a hluk. Laminátová podlaha je pak oblíbená pro svou barevnou stálost, snadnou údržbu a nízkou pořizovací cenu. Její instalace se ovšem nedoporučuje do vlhkých prostor, kde hrozí možnost nabobtnání jednotlivých lamel.

Jaký typ dřevěné podlahy vybrat?

Obecně se můžete setkat s masivní dřevěnou podlahou nebo vrstvenou. Masivní dřevěná podlaha je výjimečná svou strukturou, pozitivně ovlivňuje naše zdraví, působí příjemně teple a tlumí zvuky, je ale náchylná na změny okolního ovzduší a také finančně náročnější než ta vrstvená. V naší nabídce pak najdete hned dva typy 3vrstvých dřevěných podlah, a to olejovanou nebo lakovanou. Oba dva typy dřevěné podlahy lze položit pomocí systému Double-Click – inteligentního systému dvojitého kliknutí. Jednotlivé dřevěné lamely můžete poskládat přímo nebo diagonálně. Vybírat můžete hned z několika různých designů dubu – ať už jste příznivci světlých odstínů a uceleného designu nebo se spíše přikláníte k rustikálnímu vzhledu s výraznými suky. Lakovaná dřevěná podlaha se řadí mezi bezúdržbové podlahy. Její povrch je utěsněn vícenásobnou vrstvou laku a tím chrání dřevěnou podlahu před poškrábáním i při intenzivním používání. Stačí ji jen jemně vytřít. Olejované dřevěné podlahy jsou oproti tomu ošetřené čistými přírodními oleji a vosky, které pronikají hluboko do struktury dřeva. Tento mimořádně prodyšný povrch vytváří zdravé prostředí u vás doma. Díky prodyšnosti je právě olejovaná dřevěná podlaha vhodná pro alergiky.

Výhody dřevěné podlahy

Jedním z hlavních důvodů, proč si zamilujete dřevěnou podlahu, je přirozeně matný povrch příjemný na dotek. Ten pocit, kdy cítíte samotnou strukturu dřeva, je prostě nezaměnitelný. Díky jednoduchému Double-Click systému, je i samotná instalace dřevěné podlahy snadná a nenáročná. Dřevěnou podlahu volte do vašeho interiéru i v případě, že vám záleží na materiálu, kterým se obklopujete. V případě dřevěné podlahy máte jistotu, že si do vašeho domova pořizujete 100% zdravý přírodní materiál, který je prodyšný a neposkytuje prostor pro zachycení nečistot. Skvěle se tak hodí i pro alergiky. Dřevěná podlaha také napomůže vytvoření uvolněné atmosféry u vás doma, řadí se totiž mezi tiché řešení podlahy. Tichého došlapu docílíte instalací podlahy s izolační podložkou. Celkové lepší zvukové izolace pak docílíte pokládkou podlahy pomocí lepení. V případě, že se rozhodnete pro lepení, můžete dřevěnou podlahu použít i pro podlahové vytápění.

Náš tip: Dřevěná podlaha bude slušet i vaší kuchyni-přírodní materiály vyniknou například v kuchyni zařízené v japandi stylu.

SIO Detail dřevěné podlahy s autentickou kresbou i povrchem.

Jak na údržbu dřevěné podlahy

Dřevo rozhodně vyžaduje čas a péči. V dnešní době se ale jedinečné moderní technologie podílí na tom, abyste svůj čas a úsilí nemuseli vkládat do složitého broušení a údržby podlah. Dřevěné lakované podlahy Weitzer parkett jsou v podstatě bezúdržbové. Po položení se podlaha nebrousí ani nelakuje. Oproti tomu olejované dřevěné podlahy se doporučují vždy po 2 letech používání znovu přetřít olejem určeným na dřevěné podlahy. V případě značného poškození podlahy je možné ji zbrousit. Broušením tak odstraníte přibližně 1 mm vrstvy podlahy, silnější vrypy se dají i vyspravit tmelem. K běžné údržbě a péči můžete použít čistící prostředky určené pro dřevěné podlahy.

Pořízení dřevěné podlahy je poněkud finančně náročnější, oproti laminátové podlaze. Náročná údržba dřevěné podlahy ale už dávno neplatí, proto se můžete nechat unášet příjemným pocitem z doteku dřeva u vás doma. My pro vás navíc zajistíme kompletní realizaci pokládky. Stačí si sjednat krátkou on-line schůzku, na základě které vám zpracujeme kalkulaci nákladů na pokládku podlahy.

Pro více informací o dřevěné podlaze u vás doma kontaktujte našeho konzultanta, který vám připraví cenovou nabídku právě pro váš projekt.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.