Jackoboard – rychlé a snadné řešení pro obložení WC

Přemýšlíte nad rekonstrukcí koupelny nebo WC? Stále ji odkládáte, protože už dopředu vidíte tu spoustu těžké práce s přípravami a následné uklízení nepořádku? Máme pro vás vychytávku, která vám práci s renovací a obezdění WC výrazně ulehčí a zjednoduší.

Představujeme vám Jackoboard Sabo. Lehké konstrukční desky, se kterými jednoduše obezdíte nádržku WC neboli geberit. Díky těmto deskám zkrátíte čas samotné realizace, a navíc většinu práce můžete připravit sami před příchodem řemeslníka. Už žádné míchání lepidla. Stačí vám pouze Jackoboard Sabo a pár kousků základního nářadí, které doma najde každý.

Výhody desek Jackoboard, které oceníte nejvíc

Speciální desky Jackobard jsou vyrobené z extrudované polystyrenové pěny, která má vodoodpudivé vlastnosti. Skvěle se tak hodí právě pro použití v koupelně i na WC. Jsou vhodné jak pro použití v novostavbách, rodinných domech, tak při rekonstrukci bytu.

Bezesporu největší výhodou desek je jejich snadná montáž a lehká manipulace. Desky jsou samy o sobě velmi lehké. Vyhnete se tak nošení těžkých cihel a pytlů s lepidlem, které jsou běžně potřeba na obezdění nádržky klasickým způsobem. Desky disponují vysokou pevností a nosností. Díky tomu můžete keramické obklady pokládat přímo na desky, nepotřebujete žádné další povrchové úpravy. Rozměry desek jsou vhodné pro všechny standardní rámy WC nádržek. K jejich montáži nepotřebujete žádné speciální nářadí ani dovednosti. Pokud jste zruční, šikovní kutilové, samotnou montáž zvládnete jistě sami, včetně obkládání.  Anebo se můžete pustit do přípravy montáže desek a obložení už necháte na řemeslníkovi. Ten obklad položí odborně, profesionálně a rychle.  A pokud se na montáž sami necítíte, řemeslník zajistí vše, montáž desek i obložení, s deskami Jackoboard mu půjde vše rychle a od ruky.   

Sada na obezdění geberitu obsahuje celkem 4 desky. 1 desku o rozměru 130×60 a tloušťce 2 cm, s výřezy pro připojení všech standardních toaletních přípojek. Další 3 panely o rozměru 130×45 cm slouží k obložení nádržky z horní a bočních stran.

Jak na montáž Jackoboardu?

K samotné montáži potřebujete pouze desky Jackoboard, ruční nebo přímočarou pilu, montážní lepidlo, těsnící pásku a 10 obyčejných samořezných šroubů s podložkou, které seženete v každém železářství. Jako první připevníte na rám nádržky přední desku s již vytvořenými otvory pro připojení přípojek. Desku můžete ještě před instalací zaříznout ruční pilou na rozměr, který potřebujete. K instalaci desky použijte podložky a šrouby. Z další desky vyřízněte části na obložení horní a bočních stran rámu nádržky.  Nezapomeňte vyříznout otvor pro ovládací tlačítko. Vše připevníte pomocí montážního lepidla. Nakonec spoje přetáhnete těsnící páskou. Na takto obloženou nádržku můžete ihned lepit obklady.

Než se do toho pustíte, podívejte se na krátké video s ukázkou opravdu jednoduché montáže.

Vypadá to jednoduše, co říkáte? A jednoduché to opravdu je.  Pro více praktických nápadů a tipů do vaší domácnosti sledujte náš blog.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.