Jak prodloužit život vašich domácích spotřebičů?

Vodní kámen dokáže zničit nejeden domácí spotřebič a napáchat v domácnosti spoustu škod. Naštěstí existuje chytrý způsob, jak účinně odstranit vodní kámen a ochránit tak domácnost před jeho negativními účinky.  Šetrně a bez chemie. Pomůže patentovaná technologie úpravy vody IPS KalyxX . Jak funguje a jak pomáhá v boji s vodním kamenem.

SIKO KalyxX Blue Line snižuje usazování vodního kamene ve vaší domácnosti, chrání spotřebiče před vodním kamenem a má antibakteriální účinek.
SIKO IPS KallyxX Red line snižuje riziko usazování vodního kamene ve vaší domácnosti, prodlužuje životnost domácích spotřebičů.

Kdo by neznal tu situaci, kdy vám z ničeho nic doma vypoví službu některý z domácích spotřebičů. Ať už je to pračka, myčka nebo rychlovarná konvice, nikdy to není nic příjemného. A o to více, když se interval životnosti elektrických spotřebičů v posledních letech stále zkracuje. V dnešní době už to není jenom nepříjemný zásah do našeho rodinného rozpočtu, ale stále víc nás tíží i otázky kolem množství odpadů: Co bude s rozbitým spotřebičem? Kolik odpadu takto vzniká? A jak se s ním nakládá?

I proto je dobré už na začátku při pořizování nového spotřebiče myslet na to, jak prodloužit životnost výrobku na co nejdelší možnou dobu. Jedna věc je šetrně zacházet se spotřebičem a dopřávat mu pravidelnou revizi a péči. Co však často hraje proti nám a může životnost spotřebičů naopak zkracovat, je tvrdá voda a vodní kámen.  Máme pro vás jedno šetrné a ekologické řešení, jak se vodním kamenem účinně vypořádat a životnost spotřebičů prodloužit.  Pojďte se na něj s námi podívat.

Jak zabránit usazování vodního kamene?

S tvrdou vodou se potýká 68 % českých domácností a více něž 1/3 trápí právě vodní kámen, jak vyplývá z našeho průzkumu Water Index . Nejúčinnější řešení pro boj s vodním kamenem, které se nabízí, je využít systém, který tento problém řeší již v útrobách vodovodního potrubí. Prostředky na změkčování vody fungují pouze dočasně a dlouhodobé používání se navíc dost prodraží. SIKO přináší řešení úpravy vody pomocí technologie IPS, které zabraňuje usazování vodního kamene a pomáhá odstranit i ten již usazený. Systém IPS KalyxX se instaluje přímo na vodovodní potrubí a nevyžaduje žádný další zdroj energie .  Samotná instalace IPS je velmi snadná, využití najde jak pro byty, tak pro rodinné domy. Jedná se o průtokové těleso s umístěnými elektrodami, které díky patentované technologii způsobují vířivý tok vody a změnu ve struktuře minerálů ve vodě. Díky tomu vodní kámen mění svoji strukturu, z tvrdých usazenin kalcitu a jemný prášek aragonit. Ten se snáze odplavuje a snadno jej pak setřete i hadříkem. Účinnost technologie IPS je laboratorně ověřena a dosahuje až 76 %. IPS je vhodný pro nové potrubí jako prevence, ale i pro to staré, kde postupně odstraňuje stávající ložiska vodního kamene.

Co vodní kámen způsobuje se spotřebiči?

SIKO Technologie IPS KallyxX dokáže u varné konvice šetrně a ekologicky odstranit vodní kámen a prodloužit tak životnost spotřebiče.
SIKO Technologie IPS KallyxX dokáže u varné konvice šetrně a ekologicky odstranit vodní kámen a prodloužit tak životnost spotřebiče.

Nejčastěji, podle průzkumu, se v českých domácnostech kvůli vodnímu kameni rozbije varná konvice, a to v 19 % případů. Na tvrdou vodu ale často doplácí i žehličky a pračky. Vybavíte si také ten nahromaděný vodní kámen ve varné konvici? Ani pravidelná údržba a čistění mnohdy nezabrání silným nánosům bílé usazeniny. Vodní kámen může způsobit poruchu spotřebiče, poškozuje totiž topné prvky zajišťující ohřev vody. Zároveň také zpomaluje přenos tepla. Již zmiňovaná rychlovarná konvice se tak postupem času stane mnohem energeticky náročnější na provoz. Nebudete ale přece vyhazovat starou konvici jen proto, že máte doma tvrdou vodu. Systém IPS KalyxX řeší i tyto situace. Jelikož systém upravuje vodu již ve vodovodním potrubí, jeho účinky se pozitivně projeví i na starších spotřebičích,  kde pomůže postupně odstraňovat stávající nánosy vodního kamene. Vaše stará konvice, žehlička, myčka nebo pračka tak nemusí na skládku a poslouží vám mnohem déle, než byste očekávali.

Co se starým spotřebičem?

Máte zrovna teď rozbitý spotřebič doma a nevíte, co s ním? Každý takový spotřebič je nutné odevzdat do sběrného dvoru, speciálního červeného kontejneru nebo prodejci elektroniky. Tam ale jeho cesta rozhodně nekončí. Každý rozbitý spotřebič znamená další odpad pro naši planetu. Věděli jste, že se v Pražských službách likviduje 150 tun elektro odpadu každý měsíc? Přitom v roce 2003 to byly pouhé 3 tuny elektro odpadu měsíčně.  Výtěžnost těchto produktů navíc stále klesá. Korpus spotřebičů je nyní vyráběn převážně z plastu ABS, který se kvůli svým vlastnostem nedá dobře recyklovat. I tak se ale mechanicky odděluji části, které lze ještě zužitkovat a části, které prostě musí do spalovny.

SIKO Ušetřete peníze a prodlužte život svých spotřebičů díky snížení rizika usazování vodního kamene pomocí IPS KallyxX.

Je na čase přistupovat k věcem zodpovědně a nečekat, že za nás nastalou situaci vyřeší někdo jiný. Myslet udržitelně a snažit se nevyhazovat věci, které by mohly sloužit mnohem delší dobu než nyní, je cesta, která dává smysl. Každý takový malý krok, kterým začnete, se počítá.

Zaujala vás naše technologie na úpravu vody? Pro více informací se podívejte na naše stránky, kde se dočtete více.