Malý byt – jak ho opticky zvětšit a komfortně zařídit?

I když zařizování malého bytu může být velkou výzvou, přesto lze vytvořit útulný a dokonale funkční prostor pro pohodlné žití. I na malém prostoru si můžete vytvořit moderní koncept bydlení a využít prostor na maximum. Poradíme vám, jak na to.

Než začnete s nákupy a zařizováním, vytvořte si plán a promyslete, jak chcete byt zařídit. Zvažte, jakým způsobem chcete využívat jednotlivé místnosti a jaký styl a design preferujete. Máme pro vás pár osvědčených tipů, jak vytvořit pohodlné a funkční prostředí i na malém prostoru.

Zvolte světlé barvy

Prvním krokem při zařizování malého prostoru obecně, je volba správné barvy stěn i nábytku. Použitím světlých barev může opticky vytvořit pocit většího prostoru. Ideální volbou do malých bytů je bílá. To stejné platí, pokud zařizujete i malou kuchyni. Bílá barva opticky zvětšuje a dodá prostoru i potřebnou svěžest. Prostor tak jednoduše dýchá.

Využijte modulární nábytek

Dalším důležitým krokem je volba správného nábytku. I minimalistický design může pomoci malou místnost opticky zvětšit. Čím méně kusů nábytku se v místnosti nachází, tím se vytváří větší pocit volného prostoru. Pro dosažení stejného efektu může pomoci i použití menšího nábytku s jednoduchým designem. Žádné velké nábytkové kusy, které už tak malý prostor doslova ucpou až po strop. Každopádně nábytek v malém prostoru by měl být umístěn tak, aby nebránil průchodu vám, ani světlu.

Vyhledávaným řešením, pokud zařizujete malý byt i včetně malé kuchyňské linky, se stále častěji stává modulární nábytkový systém ELEMENTS. Je kompaktní, bílý, jednoduše kombinovatelný a snadno si můžete vytvořit moderní, otevřený koncept bydlení, ve kterém je obývací část propojená i s kuchyní. Skvělou zprávou je, že i malou kuchyni jednoduše a rychle můžete naplánovat ze skříněk ELEMENTS.

Vyzkoušejte si to. Se skříňkami ELEMENTS můžete rychle a jednoduše zařídit své bydlení. Spolehlivě vytvoříte světlý, útulný interiér, navíc propojený jednotnou designovou linkou.

Minimalistická skříňka poslouží jako TV komoda.
Minimalistická skříňka poslouží jako TV komoda.

Následující tipy vám pomohou využít bílý nábytek do malého bytu na maximum:

  1. Jeden nábytek, různé účely, různé místnosti
    Když je prostor omezený, je proto důležité vybrat kompaktní nábytek, který můžete využít pro různé účely a hodí se i do více místností. Například minimalistickou bílou skříňku se zásuvkou můžete krásně využít jako TV komodu do obýváku, stejně tak jako koupelnovou skříňku do malé koupelny. Stačí si jen vybrat typ a rozměr skříňky přesně podle potřeby a vytvořit si vlastní sestavu nábytku ELEMENTS podle svých potřeb, který sluší modernímu obýváku, kuchyni  i koupelně. Pro zájemce přidáváme i tipy na řešení malé koupelny.
  2. Vybírejte jednoduchý design nábytku
    Čím jednodušší je design nábytku, tím více opticky zvětší prostor. Bílý nábytek ELEMENTS v minimalistickém stylu tak může být pro malý byt tou správnou volbou.
  3. Myslete na ukládání věcí
    Bílý nábytek ELEMENTS s dostatkem úložného prostoru je do malého bytu neocenitelným pomocníkem. Snadno vám pomůže udržet si malý byt stále uklizený a celý prostor bude působit organizovaně.
Dostatek úložného prostoru udrží v malém bytě pořádek.

Bílý nábytek a světlý, byť menší, interiér má i další skvělou vlastnost, snadno do něj vpustíte pulzující energii pomocí barev. Červená, žlutá, zelená… na textiliích, doplňcích nebo na koberci promění interiér i malého bytu v barevné, svěží místo pro život. Vyzkoušejte to.

Náš tip: Bílé praktické skříňky umístěte do zádveří, chodby nebo jako doplňkové skříňky do obývacího pokoje.

Bílý nábytek je skvělým řešením do koupelny.
Bílý nábytek je skvělým řešením do koupelny.

Osvětlení do malého bytu

O útulnou atmosféru malého interiéru se může postarat i správné osvětlení. Může pomoci vytvořit iluzi větší místnosti. Umístění světelných zdrojů do rohu místnosti může zvětšit prostor a vytvořit dojem hloubky. Pro malý kuchyňský kout doporučujeme zvolit bodové osvětlení, které poskytne dostatek světla pro přípravu dobrot, pro celkové osvětlení malého interiéru je vhodné pak použít stropní světlo.

Optických triků, které mohou pomoci vytvořit pocit většího prostoru i v malém bytě, je celá řada. Ty nejosvědčenější a našimi designéry mnohokrát vyzkoušené, jsme vám dnes prozradili. S plánováním vašeho interiéru, kuchyně i koupelny vám rádi pomůžou naši profesionálové. Stačí si sjednat schůzku, a můžete se pustit do plánování, bez starostí.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.