Kombinovaná vana se sprchovým koutem. Vychytávka do malé koupelny

V malé koupelně je potřeba všechno potřebné vybavení důmyslně rozmístit, abyste využili prostor na maximum. Každá vychytávka se hodí. Rádi si dopřejete relaxační koupel i rychlou osvěžující sprchu, ale na vanu i kout nemáte v koupelně prostor? Žádné obavy, řešení existuje. Díky vaně se zástěnou si můžete naplno užívat vanu se sprchou dohromady, aniž by voda stříkala všude kolem. Jaké benefity vanová zástěna přináší a z čeho můžete vybírat?

Výhody vany se zástěnou

Vanová zástěna je skvělým řešením nejen do malé koupelny. Praktické uplatnění najde zejména v rodinné koupelně, kde se jeden raději koupe a jiný zase sprchuje, ovšem na samostatnou vanu i sprchový kout není dostatek místa. Vanovou zástěnu vaší koupelně snadno nainstalujete, je to praktické, ekonomické a rychlé řešení bez nutnosti většího stavebního zásahu či rekonstrukce. Během chvilky si vytvoříte vanu se sprchovým koutem v jednom. Praktické řešení, které spolehlivě zamezí i nechtěnému cákání vody na podlahu a možnému uklouznutí na mokré podlaze ve vaší koupelně.

Náš tip: Ulehčete si práci a využijte služeb minimontáží jednotlivých produktů ve vaší koupelně, kterou si můžete domluvit na vybraných prodejnách.

Typy vanových zástěn

Hlavními parametry vanových zástěn jsou rozměr a typ otevírání. Výška zástěn se pohybuje od 130 do 160 cm. Podle místa ve vaší koupelně si můžete vybrat z následujících typů systému otevírání vanové zástěny:

  • Pevné otevírání – dokonalé těsnění, které zajistí pohodlné osprchování bez cákání mimo vanu
  • Posuvné otevírání – vhodné do malé koupelny, šetří místo pro otevírání
  • Zalamovací otevírání – zástěnu lze složit až ke stěně tak, aby nepřekážela a nezabírala místo pro vstup nebo výstup z vany
  • Pantové otevírání – moderní a minimalistický design, snadná údržba
  • Otočné otevírání – po osprchování lze zástěnu sklopit ke stěně, aby voda mohla odkapat do prostoru vany

Některé vanové zástěny jsou plně zasazeny do rámové konstrukce. Existují i bezrámové zástěny, které se skládají pouze z pantového uchycení a skla, které se díky jednoduchému uchycení velmi snadno čistí a udržují. Vybrat si můžete zástěny, které zakrývají pouze část vany nebo zástěny přes celou vanu. Taková zástěna plně nahrazuje sprchový kout a nabízí maximální pohodlí při sprchování ve vaně.

Náš tip: Zástěna na vaně může skvěle doplnit design celé koupelny. Vybrat si můžete bílé, chromové, ale i černé matné provedení profilů.

Jaké sklo se používá při výrobě vanových zástěn?

Na výrobu vanových zástěn se používá v podstatě stejně odolné a kvalitní kalené sklo jako u sprchových koutů. Tloušťka skla se odvíjí od toho, zda je zástěna zasazena do konstrukce nebo ne. V případě rámové konstrukce se tloušťka skla pohybuje od 4 do 8 mm v oblasti pevné části.  Bezrámové vanové zástěny obvykle disponují tloušťkou 6–8 mm. Nejčastější variantou výplně je klasické transparentní sklo. V naší nabídce najdete i ekonomickou variantu vanové zástěny s plastovou výplní.

Na co si dát pozor při výběru vanové zástěny?

Při výběru vanové zástěny dobře zvažte, kdo a jak koupelnu nejčastěji užívá. Vanová zástěna totiž zužuje vstup do vany. V případě, že bojujete s nedostatkem prostoru, volte zástěnu s posuvným nebo zalamovacím systémem otevírání. Zástěna po celé délce vany může omezit otevřený přístup k vaně, což může být nepraktické, pokud koupete malé děti a potřebujete volný a prostorný pohyb. Sprcha 2 v 1 zní skvěle, nemusí však být nejvhodnějším řešením pro všechny – např. pro osoby se sníženou pohyblivostí může být vstup do vany obtížnější. V takovém případě se raději přikloňte k bezbariérovému sprchovému kout nebo zvažte pořízení vany s dvířky

Náš tip: Pokud přece jen v koupelně preferujete vanu, zvolte nízkou vanu se zástěnou nebo vanu s dvířky. Výška nízkých van je maximálně 41 cm a dvířka poskytují komfortní vstup do vany pro všechny.

Řešíte změnu dispozice vaší koupelny a chcete více inspirace? Navštivte naši on-line galerii koupelen, kde najdete desítky řešení pro vaši moderní a stylovou koupelnu.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Kaskáda slev pro krásné bydlení

Zařiďte si krásný domov. Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte.

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.