Kompletní průvodce: Objevte nejúčinnější a nejúspornější WC pro vaši koupelnu

Víte, kolik vody proteče jedním WC spláchnutím u vás doma? Úsporným typem WC splachování dokážete výrazně ovlivnit spotřebu vody v domácnosti a tím i finanční náklady za spotřebu vody.  Víte, jaký je nejúspornější typ WC splachování?  Vyznáte se v pojmech jako rimless nebo OptimFlush? Pomůže vám šikovný průvodce úsporným WC splachováním. Podívejte se.

Úsporné toalety s úsporným splachováním dokáží ušetřit až tisíce korun ročně a na denní bázi sníží spotřebu vody v domácnosti o desítky litrů. Šetříte tak planetu i svou peněženku. S naším průvodcem úsporným splachováním se snadno zorientujete v nabídce úsporných závěsných i kombi WC, objasníte si výrazy jako bezokrajové WC, rimless i rimfree a objevíte i nejúspornější toaletu na světě.

Splachujte s malým objemem vody

Objem vody, se kterým dokážou úsporné toalety splachovat, je alfou a omegou úsporného splachování. Úsporná WC totiž dokážou spláchnout s objemem 2,5 – 3 litrů vody. To je bezmála o polovinu méně než u běžných toalet, které na stejný „výkon“ potřebují 4 – 4,5 litru. A teď si spočítejte, kolikrát za den doma spláchnete… Taková úspora vody může udělat u vícečlenné domácnosti úsporu až tisíce korun ročně. Jak funguje nejúspornější toaleta na světě a kolik díky ní můžete ušetřit?

WC bez okraje: maximum úspor i hygieny

Stále oblíbenější jsou bezokrajové toalety, známé také jako rimless, rimfree i rim-ex. Najdete je i v naší nabídce toalet a přináší maximálně účinné splachování s menším množstvím vody oproti záchodům se splachovacím okrajem. Nemají „ohnutý“ horní okraj WC mísy, ale kontinuální hladké vnitřní stěny, po kterých voda snadno stéká. Nečistoty se tedy nemají v klozetu kde usazovat a taková toaleta se snáze udržuje.  Tato technologie zajišťuje maximální odplavení zbytků a nečistot, úsporné varianty splachují s objemem 2,5 až 3 litrů vody na jedno spláchnutí.

Vírové splachování je způsob splachování, který využívá kónického tvaru toaletní mísy. Těží z fyzikálních vlastností a přirozenou cestou vytváří vír, díky kterému dosáhnete vysoce účinného spláchnutí. Vzniklý vodní vír bez zbytečného cákání, tiše a úsporně odplaví maximální množství nečistot. V tomto případě velmi efektivně splachujete již s objemem 3 litry. Zamilujete si především tichost vírového splachování, třeba v noci je takový systém k nezaplacení.

Záchody s hlubokým splachováním jsou ty nejrozšířenější. Poznáte je tak, že otvor pro odpad je v zadní části záchodové mísy. Jde o původní typ splachování, wc s hlubokým splachováním mají splachovací okruh, kde nelze oproti jiným typům tak snadno provádět údržbu. Tyto typy toalet dokážou spláchnout už s pouhými 3 litry vody.

Nejúspornější toaleta na světě OptimFlush

Revoluci v úsporném splachování představují toalety SAT OptimFlush, které splachují bez nutnosti mít u toalety nádržku s vodou, ať už na zdi nebo pod omítkou. Nepotřebují ani externí zdroj energie. Díky revoluční patentované technologii akumulačního splachování můžete kvalitně spláchnout už s pouhým objemem 1,7 litru vody. S objemem vody 3,2 l pak dosáhnete ještě účinnějšího spláchnutí než u konkurenčních WC při splachování se 4 nebo 6 litry vody. SAT OptimFlush využívá vlastnosti stlačeného vzduchu akumulovaného tlakem z vodního řadu pro co nejlepší odplavení všech nečistot. Veškerý objem vody pro splachování si na toaletě řídíte sami pomocí jednoduchého tlačítka na boku toalety, volíte tak objem od 1,7 – 3,2 – 4 litry vody. Zjistěte víc o tom, jak co nejvíc ušetřit díky SAT OptimFlush.

Malé tlačítko, velká úspora

Začít šetřit při splachování můžete okamžitě, zaměříte-li se na tlačítko, kterým splachujete. Ať už máte doma WC s podomítkovým modulem a splachovacím tlačítkem na zdi, nebo WC kombi s nádržkou na vodu. Všimněte si toho, že je splachovací tlačítko rozdělené na malé a velké – malé s malým objemem splachování a velké s velkým objemem splachování. Účinného spláchnutí dosáhnete už i použitím malého tlačítka, které představuje dostatečnou splachovací sílu s minimem vody. Uvidíte, že i takové drobnosti jako použití správního tlačítka, přinesou kýženou úsporu. Na trhu existuji již i eco verze modulů, kde je rovnou z výroby nastavena úsporná dávka spláchnutí. Třeba nádržka do lehké stěny k WC SAT má nastavený objem dávky pro spláchnutí pouhé 2 litry.

Úspora a styl v koupelně ruku v ruce

Obojí najdete v chytrém řešení koupelny SAT.  Toto řešení koupelny vám navíc ukáže možnosti, jak v koupelně ušetřit až 50 % spotřeby vody a energie.

Dopřejte si perfektně sladěnou koupelnu do posledního detailu, včetně záchodové mísy. Slaďte toaletu barvou, stylem i tvarem k celé koupelně. Ať už jste se rozhodli pro závěsná WC s podomítkovým modulem, nebo klasiku v podobě kombi WC. Díky sérii SAT Infinitio si snadno sladíte veškerou keramiku v koupelně. Vsadíte na trendy matný povrch v černé, elegantní šedé barvě nebo na bílou klasiku v lesku či matu? Inspiraci k tomu, jak dokonale sladit všechny prvky v koupelně najdete v naší galerii koupelen.

KASKÁDA SLEV PRO KRÁSNÉ BYDLENÍ.

Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte.
Otevíráme vám dveře ke krásnému, stylově zařízenému domovu.

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.