Koupelna v pánském vs. dámském stylu

4 nejčastější rozdíly. Najdete se v nich?

Nenechte se zmást, nechceme a nebudeme škatulkovat. Každému se líbí něco jiného a má prostě svůj osobitý vkus. Respektujeme to. Nicméně pár rozdílů, odlišností, které můžeme považovat za „typicky“ dámské či pánské, jsme přece jen za více něž čtvrtstoletí, co koupelny tvoříme, už vysledovali.

1) V ŘÍŠI BAREV

Je to tak trochu souboj. Tmavých barev, metalických odlesků, chladného kovu či betonu na jedné straně,  s pastelovými tóny barev, pudrovou, meruňkovou, narůžovělou, jemnou tyrkys, mentolovou, zelenkavou…. na straně druhé.
Ať se nám to líbí nebo ne, bez ohledu na osobní preference, barvičky mají obecně více v oblibě ženy.  Vyjadřují skrz ně tak svoji jemnost, něžnost a romantickou duši.  Řada žen se bude jistě v romanticky laděném interiéru jemných barev cítit příjemněji.
Oproti tomu zavítáme-li čistě do pánského koupelnového světa, rázem se ocitneme v minimalistické říši plné tmavých tónů barev, surového betonu, často v kombinaci s kovem. Na někoho takový prostor může působit možná až lehce dramatickým vzhledem, každopádně tmavé barvy dosahují kýžený efekt, jistou podmanivost a stávají se osobitým odrazem charakteru pravého muže.

Více na www.siko.cz/styly

2) SEBEVĚDOMÝ KONTRAST

Stejně jako mají pánové v oblibě spíše tmavé barvy, nebrání se ani kontrastům s prvky v industriální stylu. Materiál, bez kterého se pánsky laděný interiér jen stěží obejde, je tmavý kov ve všech podobách. Nebo i sklo. Nechybí ostré hrany, přímé linie.  Ano, tak trochu drsná, ale účelná strohost.

Ovšem dámy rozhodně nezůstávají, co do obliby metalických odlesků, pozadu. Jdou s nejmodernějšími trendy. Stále častěji sahají po kombinaci zdobných prvků, jemných barevných tónů právě s metalickými odlesky. Mohou tak naplno rozvinout svoji fantazii a realizovat ty neodvážnější nápady koupelnového designu. Velmi oblíbená je např. barva rose gold.  Dámsky laděné oáze relaxace vtiskne žádanou eleganci a nezaměnitelný charakter.

3) STROHOST SE ZDOBNOSTÍ MOC NEKAMARÁDÍ

V tomto případě jde o hlavně o praktičnost. Řeč je o úklidu koupelny. O jeho ne/náročnosti. Pánsky zařízená koupelna zrovna neholduje kompromisům. Vítězí výrazná praktičnost, jednoduchost a čistá účelovost. Chcete-li prostor opravdu nenáročný na úklid, zapomeňte na přílišnou zdobnost a množství dekorací.
A právě tady může vniknout pomyslná třecí plocha 😊,  jelikož většina žen naopak dekorace miluje. Otevřené police plné nejrůznějších flakónků a stylových ozdob. Vypadají krásně, dotváří útulno a romantický nádech. (Bohužel musíme podotknout fakt, že ty samé dekorace, které dotváří atmosféru zabydlenosti a zkrášlují interiér, často „fungují“ doslova i jako magnet na prach. Dámy, kdo by to neznal, že?! 😊) Nicméně přesto všechno ke koupelně, kterou „obývá“ žena, zdobnost patří. Své nezastupitelné místo zejména v dámské koupelně má i velké nasvícené zrcadlo a opravdu dostatek úložného prostoru.

4) POKROK NAZASTAVÍŠ

Moderní technologie a high-tech vychytávky se už staly nedílnou součástí našich domovů, koupelnu nevyjímaje. Přináší obrovský uživatelský komfort  a každodenní prémiovou péči nám všem, bez ohledu na stylové ladění koupelny. Díky nim si můžeme vychutnat prvotřídní oázu očisty a relaxu.

Pánové se v nových technologiích vyžívají. Vedle chytrých toalet, jejichž nastavení mohou pohodlně ovládat ze svého chytrého telefonu nebo z tabletu, jistě ocení i high-tech funkčnost baterií.
A co teprve taková voděodolná LCD televize zabudovaná do zdi či nad vanou. Už si představujete ten komfort při sledování sportovního utkání? Vítejte v pánském světě 😊.

Každý si mezi technickými vychytávkami jistě najde to své. Tam, kde koupelnu využívají i malé děti, má své podstatné místo bezpečnost.  Nezastupitelná je např. termostatická technologie ve sprchových bateriích. Pohodlně zajistí, že teplota po celou dobu sprchování zůstane stálá, nehrozí tak náhlé opaření horkou vodou.
V pozadí rozhodně nezůstává ani osvětlení. I když možností máme celou řadu, stále častěji volíme to LED. Efekt takového podsvícení vytvoří originální prvek a celý prostor koupelny rázem jako by ožil. LED osvětlení bude i nevtíravým pomocníkem pokaždé, kdykoliv se vydáte na noční výpravu potemnělým bytem či domem. Ať už na toaletu nebo třeba potají do ledničky 😊.

Na vlastní kůži!

Ve speciálních expozicích na našich vybraných showroomech si můžete nejrůznější technické vychytávky vyzkoušet na vlastní kůži. Různé sprchové systémy s masážními funkcemi, high-tech baterie, včetně takové, která umí vyrobit perlivou sodovku nebo jedním stiskem horkou vodu na čaj i blanšírování zeleniny a řadu dalších.

A jak by mohla vaše koupelna snů vypadat? Inspirujte se. S plánováním stylově zařízené koupelny, vaší oázy relaxace, vám pomohou naši projektoví konzultanti. Zbaví vás starostí se zajišťováním řady potřebných kroků spojených s realizací projektu, zkoordinují vše potřebné a pohlídají ladění do vašeho oblíbeného stylu.

Vytvoříme pro vás stylové řešení koupelny i kuchyně

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.