Moderní “neviditelná” kuchyně, která splyne se zbytkem interiéru. Jak ji zařídit?

Čeká vás rekonstrukce nebo budování nové kuchyně v novostavbě? Zařiďte si nenápadnou kuchyni, která dokonale splyne s obývací částí. Koncept neviditelné kuchyně je nápadité řešení do malého bytu i do otevřeného konceptu bydlení, kde je propojená kuchyně s jídelní koutem i obývacím pokojem. Máme pro vás 4 osvědčené triky, jak si právě takovou kuchyni zařídit. Pojďte se na ně podívat.

Hlavně nenápadně! Propojení kuchyně a obýváku

Kuchyňská linka bude v prostoru působit zcela nenápadně, pokud zvolíte ucelený blok kuchyňských skříněk až ke stropu. Docílíte tak dojmu obývací stěny. Stejně decentně pak působí i kuchyňská linka složená pouze ze spodních skříněk, které nechají celý prostor dýchat a opticky ho provzdušní. V případě, že potřebujete více úložného prostoru, část kuchyňské linky můžete schovat za posuvné dveře ve stejném dekoru, jako je zbytek kuchyně. K propojení kuchyňského a obývacího prostoru se skvěle hodí modulární systém nábytku Elements, ze kterého si hravě sestavíte kuchyňskou linku, potravinové skříně, ale i obývákovou stěnu, doplňkové skříňky do vstupní části, chodby i zádveří. Nábytek Elements je vždy v bílém provedení a už je na vás, zda ho doplníte o chromové nebo černé úchytky. Vzhled skříněk pak doplníte deskou v dekoru dřeva nebo břidlice.

Náš tip: Neváhejte a naplánujte si vaši kuchyni přesně dle vašich představ v on-line plánovači Elements, kde si nejen vyberete skříňky, které se hodí přesně do vašeho prostoru, ale ihned uvidíte i cenu, kterou za takovou sestavu zaplatíte.

Jakou barvu pro neviditelnou kuchyni zvolit?

V případě, že toužíte po kompaktní kuchyni, která splyne se zbytkem interiéru, držte se v celém prostoru stejných barevných tónů tak, aby nic extra nevyčnívalo. A je na vás, zda zvolíte bílou, béžovou, zelenou nebo antracitovou barvu kuchyně. Bílá kuchyně je každopádně nadčasová klasika. Pokud ji doplníte o černou pracovní desku nebo černý velkoformátový obklad za linkou, získáte elegantní řešení kuchyně, kterou lze snadno propojit se zbytkem interiéru. Můžete tak vždy sáhnout po výraznějších doplňcích nebo jednotlivých kusech nábytku jako je designová židle nebo sofa. Kuchyňská linka tak bude působit jako souvislý blok, který stále plní zcela funkční a praktickou úlohu.

Elegantní kuchyně bez úchytek

Dokonale uceleného vzhledu dosáhnete zvolením kuchyně v bezúchytkovém provedení, které pohledově nic nenaruší. Vysoké kuchyňské skříňky jsou pak k nerozeznání od šatních skříní a dalších úložných prostor. Naprosto luxusně bude v otevřeném interiéru vypadat kuchyň Aretha v bílé matné barvě s černou kuchyňskou deskou. Tato prémiová kuchyně nabízí využití skrytých černých lišt místo klasických úchytek. Vytvoříte si tak nadčasovou a moderní kuchyňskou linku, která skvěle zapadne do vzdušného interiéru.

Sáhněte po vestavných spotřebičích

Základem neviditelné kuchyně jsou vestavné spotřebiče. Lednici a myčku schovejte do kuchyňských skříněk. Nikdo tak nepozná, zda se za dvířky skrývá kuchyňský spotřebič nebo úložný prostor. Další spotřebiče, jako je trouba a kávovar, umístěte do vestavného technického bloku. Vytvoříte si tak pohledově kompaktní prostor. Pokud vám to dispozice dovolí, využijte kuchyňský ostrůvek, který se stane dominantou celého interiéru. I zde můžete pracovat s designovými doplňky například ve formě netradiční digestoře, která vlastně vypadá spíš jako designové osvětlení.

Pokud stále nejste rozhodnutí, zda se přikloníte k takzvaně neviditelné kompaktní kuchyni nebo naopak k výrazné kuchyňské lince, která se stane dominantou vaší domácnosti, pomůžeme vám s výběrem. Omrkněte naše stylové kuchyně a načerpejte inspiraci. Jsme si jisti, že mezi nimi najdete svou kuchyni snů.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Kaskáda slev pro krásné bydlení. Zařiďte si krásný domov.

Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte. Otevíráme vám dveře ke krásnému, stylově zařízenému domovu

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.

Nová kuchyně za míň. Montáž a návrh ZDARMA navíc

Snížili jsme ceny kuchyní, natrvalo. Právě teď u nás pořídíte novou kuchyni na míru za nižší cenu, a k tomu vám přidáme ZDARMA MONTÁŽ A NÁVRH kuchyně.