Nejnovější design trendy z Milána. Nejen pro koupelny a kuchyně.

Italské Miláno je mekka designu. I toho interiérového. Z největší designérské události na světe, veletrhu Salone del Mobile 2022, vám přinášíme nejnovější trendy v koupelnách i kuchyních. Jaké jsou?

Koupelny ve znamení barev

Konec šedé nudy, jsou tu barvy. Příjemná barevnost se nesla napříč celým vybavením interiérů, barevné koupelny i kuchyně nevyjímaje. Barvami ožil koupelnový nábytek i sanitární keramika. Bílého nábytku či umyvadel, aby pohledal.  Převládají příjemné tóny přírodních barev od okrové, přes oranžovou až po tmavě hnědou. Pokud milujete v barvách něco výraznějšího, pak i vy si v nejnovějších trendech najdete svůj oblíbený barevný kousek.  Sáhněte po sytém barevném tónu modré, zelené i červené.  Dokonale vypadá třeba i žluté umyvadlo.

Nebojte se barev a jejich odvážných kombinací. Podívejte se, jak může vypadat stylově zařízená  barevná koupelna anebo třeba BOHO koupelna pro doslova bohémský relax.

Barevná sanita rozhodně není retro!

Zahoďte klišé, co se barev týče. Barevná umyvadla, vany ani nábytek rozhodně nejsou za zenitem. Naopak, okupují módní pozice.  Právě v Miláně řada předních výrobců představila výrazná barevná umyvadla od červených, zelených i žlutých pyšně sedící na barevném koupelnovém nábytku nebo vsazená do kovových barevných konstrukcí. Povrch umyvadel i nábytku. Jednoznačně mat. Po lesku se slehla zem.

Také vás učarovala barevná umyvadla? Nenechte si ujít barevná tenkostěnná umyvadla Infinitio,  v nových barevných odstínech. A musíme uznat, že nejlépe vyniknou na jednoduchých konstrukcích z dřeva nebo černého matu.

Bílá kuchyně je pasé!

Moderní kuchyně ztmavly. Halí se do temných tónů, černé a antracitové. Krásně v kuchyních vypadá i tmavý kámen a elegantní mramor. V plejádě kuchyňských trendů rozhodně nechybí tmavě zelená kuchyně, temně modrá nebo cihlová. Tmavé kuchyně často zdobí detaily ve zlaté barvě a originální osvětlení kuchyně v podobě podsvícených nik, úchytek a vnitřků kuchyňských skříněk. Dodá jim zcela nový rozměr.  Bílá kuchyně a světlé dřevo na kuchyňských skříňkách jsou ty tam.

Revoluci zažívají i pracovní kuchyňské desky. Trendem jsou ty dokonale tenké (slim) desky, z keramiky, kamene, mramoru nebo jejich dokonalé imitace.

Populární propojení kuchyně s obývacím prostorem neztrácí na oblibě. Kuchyňské skříňky nacházejí uplatnění i jako nábytek do koupelny nebo jako do obýváku.

Ve jménu pohodlí.  Mat, oblé tvary a 3D povrchy vedou!

Dejte sbohem lesklým povrchům. Vede mat, broušené povrchy a oblé tvary nábytku. Matné koupelnové baterie, matná sanita, matný nábytek.  Strukturované povrchy s 3D efektem místo hladkých.  Velmi originálně vypadá například povrch vytvářející efekt pomerančové kůry nebo obklad připomínající lamely.

Jak originální kombinace různých povrchů promění koupelnu se můžete přesvědčit např. u této dřevěné koupelny.

Náš tip: zapomeňte na lesklé chromové povrchy. Ty byste na veletrhu spočetli sotva na prstech jedné ruky. Vedou černé, zlaté nebo měděné odstíny v broušeném i matném designu.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.