Tipy, které vám pomohou ušetřit za vodu až tisíce ročně

Jak Češi a Slováci přistupují k úspoře vody?

Jaké jsou typické návyky a nešvary spojené se spotřebou vody v koupelnách i kuchyních v ČR a SR? Z průzkumu v tisících domácnostech vyplývá, že pro více než 80 % Čechů a 85 % Slováků je důležité šetřit vodou. A proto investujeme do vlastních patentovaných technologií a vyvíjíme nové generace produktů, které zásadně mění pohled na spotřebu vody v domácnosti a umožňují vodou šetřit. 

Vodu často necháváme téct naprázdno 

Přestože necelá polovina Čechů (48 procent) nerada plýtvá čímkoliv obecně, v koupelnách a kuchyních stále praktikují klasické zlozvyky. Mezi ty nejčastější patří například mytí nádobí pod tekoucí vodou. Toho se často dopouští téměř třetina (31 procent) Čechů. Dále následuje holení žiletkou (13 procent), čištění zubů (10 procent) a mytí vlasů (14 procent) s vodou puštěnou naprázdno. Češi mají také v oblibě dlouhé sprchování (15 procent) či relax v plně napuštěné vaně (11 procent). 

My máme ambice to změnit. Přidejte se k nám!  

Ušetřete s každým spláchnutím 

Toaletou proteče nejvíc vody v domácnosti, až sto hektolitrů ročně, zcela zbytečně.

Efektivně splachovat můžete i s pouhým 1,7 l

Nová toaleta s technologií OptimFlush System uspoří 50% spotřeby vody za splachování. Díky nastavitelnému množství vody při spláchnutí – 1,7 l- 3,2 l – 4 l  významně ušetříte.  S každým úsporným spláchnutím nejen chráníte naši planetu, zamezíte protékání zbytečně velkého množství vody, a navíc se i citelně sníží váš roční účet za vodu.

Zařiďte si celou koupelnu pomocí vychytávek, které vám pomůžou ušetřit až 50 % spotřeby vody a energie. Inspiraci najdete v našem Chytrém řešení koupelny SAT.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.