Vánoční atmosféra – v kuchyních je jako doma

Středobodem veškerého předvánočního dění v domácnostech je, troufneme si říct, kuchyně. Tam se připravují všechny ty voňavé dobroty cukrovím počínaje, přes vánočku a slavnostní štědrovečerní večeři. Jak vytvořit útulnou atmosféru v kuchyni nejen na Vánoce vám dokážeme poradit.

Kuchyně ve venkovském stylu

Kuchyně, která voní nostalgií, tradicemi, to je Venkovská kuchyně. Vzpomeňte si, jak to vonělo u babičky, když pekla dobroty. A co teprve na Vánoce! Venkovský styl se dá krásně vyladit vánočními dekoracemi. Tradiční červená, chvojí, lněné ubrusy i slaměné ozdoby takové kuchyni sluší.  

Náš tip: Detaily tvoří celek. Aby byla venkovsky laděná kuchyně funkční, přesně jak potřebujete a vypadala skvěle, zvolte moderní spotřebiče s nejrůznějšími technickými vychytávkami, zato však rustikálního vzhledu. Třeba ty od Gorenje. 

Vánoční hygge

Fenomén hygge pohltil nedávno celý svět, proto si naši designéři dali záležet na tom, aby skandinávskou kuchyni v tomto stylu vyladili do posledního detailu. Kuchyně se pak stane útočištěm, ve kterém zapomenete na nevlídné počasí, všední starosti a naopak pomocí jednoduchých prvků nastavíte útulnou atmosféru. Hygge staví na neutrálních barvách doplněných především o masivní dřevo! Kožešiny, teplé plédy, svíčky, světlo ohně z krbu… už cítíte tu pravou hygge atmosféru?

Náš tip: I při dekorování se držte pravidel jednoduchosti! Vzpomeňte si, jak jste jako děti vystřihovali vločky z papíru, zavěste papírové hvězdy do oken, zavěste jednoduché věnce na stuhy…  A co na talíř? Zkuste místo kapra netradičně lososa, třeba s koprovou omáčkou, recept najdete v našem katalogu kuchyní.  

Když zavoní cukroví

I cukrovím se můžete inspirovat v našich stylových kuchyních. Ta v provence stylu je plná romantické atmosféry francouzského venkova. Voní levandulí a bezstarostností.  Upečte s námi netradičně cukroví, které voní tak, jako vaše vysněná dovolená.  

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.