Ušetřete až 60 % spotřeby vody domácnosti. Poradíme vám, jak na to

Trápí vás otázka úspory vody a energií ve vaší domácnosti? Přinášíme vám užitečné tipy, jak můžete i malými kroky přispět nejen k vyvážení vašeho rodinného rozpočtu, ale také k nastartování té správné cesty k udržitelné domácnosti.

 

Koupelna a kuchyně jsou 2 místa v domácnosti, kde proteče ročně nejvíce vody. A často mnohem víc, něž je třeba.  Na vině mohou být jak naše zlozvyky – naprázdno protékající voda při čistění zubů, mytí vlasů nebo při ručním umývání nádobí, tak chybějící technologie, které nám s úsporou vody mohou účinně a rychle pomoci.  A přitom začít šetřit vodou v naší domácnosti můžeme jednoduše hned, výměnou obyčejných vodovodních baterií za ty úsporné.  Které koupelnové nebo kuchyňské baterie tedy vybrat, abyste snížili spotřebu vody i energie?

#1 Sáhněte po baterii s úsporným perlátorem

Klasické koupelnové baterie mají průtok vody až 14 litrů za minutu. Zatímco u úsporných baterií to je pouhých 5-6 litrů za minutu. To je už znatelný rozdíl, co myslíte? Tyto úsporné baterie mají buď zabudovanou úspornou kartuši nebo perlátor. S úspornými bateriemi tak můžete ušetřit až 50% spotřeby vody v domácnosti. Mezi oblíbené úsporné baterie do koupelny i kuchyně patří např. baterie ze série SAT Fusion. Jsou kvalitní, stylové a splňují i požadavky z pohledu nejlepšího poměru cena/výkon. Série SAT Project navíc nabízí ucelenou nabídku úsporných umyvadlových, sprchových i dřezových baterií v jednotném designu do celé domácnosti. Při hledání chytrého řešení pro vaši koupelnu jsou skvělou volbou i termostatické baterie. Ty mísí vodu na požadovanou teplotu velmi rychle a tím zabraňují zbytečnému odtékání vody naprázdno.

#2 Ušetřete na vyúčtování za vodu i při sprchování

Sprchování patří k oblíbeným ranním i večerním rutinám. Čas strávený ve sprše si ale pořádně neužijete, pokud budete mít výčitky svědomí kvůli plýtvání teplé vody. Tyto obavy můžete hodit za hlavu díky technologii EcoSmart od Hansgrohe.  Technologie EcoSmart spočívá v omezení průtoku vody baterií, aniž byste cokoliv pocítili. I když protéká méně vody, je obohacena o vzduch, takže tekoucí voda ze sprchy, ruční i té horní, vám nadále pocitově přináší plný komfort při sprchování. Na prožitku ze sprchování tato úsporná opatření nepoznáte. Navíc nižší spotřeba teplé vody se pojí i s nižší spotřebou energie.

Baterie EcoSmart+ šetří vodu v koupelně. Spotřebují pouze 4 l/minutu při tlaku 3 bary. Díky tomu klesne vaše každodenní spotřeba vody u umyvadla až o 60 %.

Náš tip: Spočítejte si úsporu vody ve vaší rodině a ihned uvidíte, jak se úsporné baterie promítnou ve vaší peněžence

#3 Funkce „studený start“ uspoří vodu i energii

Vodu i energii ušetříte také díky umyvadlovým bateriím s funkcí tzv. studeného startu. U běžných baterií se zapíná ohřev vody okamžitě po otevření kohoutku s rukojetí v základní poloze. Ne vždy ale potřebujeme teplou vodu. Na mytí rukou, pití nebo zalévání nám přece stačí studená voda. Proto v naší nabídce najdete několik baterií s funkcí studeného startu, u kterých teče teplá voda pouze tehdy, kdy otočíte pákou. Díky takové baterii může ušetřit čtyřčlenná rodina až 500 kWh ročně.

Náš tip: K úspoře energie vám pomohou baterie s funkcí studeného startu ze série HA244  

Pokud vás zajímá více tipů, jak šetřit v domácnosti, nezapomeňte si přečíst člá o úsporném vytápění v koupelně.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.