Vychytávky do kuchyně: zaměřeno na dřezy

Chytře vyřešit vybavení kuchyně, té malé obzvlášť, je výzva. Držte krok s dobou a využívejte technické vychytávky do kuchyně naplno. Objevte způsob, jak chytře proměnit zónu mytí v místo, které budete používat s radostí.

Granitový dřez je ta pravá vychytávka do vaší kuchyně

Jestli je něco, co v kuchyni dostává opravdu zabrat, je to dřez. Proto pečlivě vybírejte materiál, z kterého je dřez vyroben. To nejlepší, co můžete v současnosti zvolit, jsou bezesporu granito dřezy. Jsou tvořené směsí křemenných písků a pojiv a to je dělá téměř nezničitelné. Díky široké barevné škále jsou nejčastější volbou do moderních kuchyní, snadno je sladíte i ke klasickým nebo rustikálním kuchyním. Moderní granitový dřez je designová vychytávka každé kvalitní kuchyně.

V porovnání s levnějšími variantami nerezových dřezů nesou ty granitové jen samá superlativa, která si jistě zamilujete. Vždyť kdo by nechtěl dřez s dlouhou životností, takový, který odolá poškrábání, je barevně stálý a neobarví se ani od potravin, které do nich vložíte. A co v kuchyni obzvlášť oceníte je i přirozeně antibakteriální povrch granitových dřezů. Je tu ještě někdo, kdo by takovou vychytávku do kuchyně nechtěl?

Vychytané dřezové baterie – design a funkčnost ruku v ruce

Kuchyňská dřezová baterie spolu se dřezem tvoří správnou dvojku v každé kuchyni. Baterie by měla tvarem i barvou ladit se stylem kuchyně. Kdo sleduje trendy ze světa kuchyní, jistě mu neuniknou černé baterie, s matným povrchem.  Oblíbenou vychytávkou i do malé kuchyně jsou stojánkové dřezové baterie s vytahovací sprškou nebo silikonovým raménkem, které snadno ohnete, jak potřebujete. Jsou skvělým pomocníkem pro snadné oplachování zeleniny, hrnců i talířů.  Při výběru baterií myslete na úsporu vody a dejte přednost úsporným bateriím. Vyzkoušet můžete např. dřezové baterie  SAT Project, s úsporným perlátorem.  Milovníky chytré domácnosti osloví Grohe. Blanšírování zeleniny, voda pro horký čaj nebo těstoviny přímo z kohoutku není pro Grohe Red problém, díky CoolTouch technologii nebude povrch této baterie nikdy horký. Užít si studenou vodu z kohoutku naplno můžete pomocí Grohe Blue. Vodu přefiltruje, zbaví nečistot a naservíruje vám ji v perlivosti tak, jak ji milujete, třeba jemně perlivou.

Dřezy nové generace: díky chytrým doplňkům

Integrované dávkovače mycího prostředku jsou dnes už běžnou vychytávkou, stejně tak jako ovládání výpustě dřezu pomocí otočného kolečka, takže nemusíte sahat pro špunt skrz špinavou vodu. Aktuálně se pozornost výrobců moderních dřezů zaměřuje na další vychytávky a doplňky ke dřezům, které povýší dřez na multifunkční prostor a přidají mu patro navíc. Řeč je o různých koších, víceúčelových miskách a prkénkách, které ve svém sortimentu nabízí Blanco i Franke  nebo Schock.

Vyzkoušejte to, získejte ve své kuchyni další pracovní plochu, kde se dá odkládat, krájet a připravovat dobroty.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.