Využijte potenciál aktivované vody

Voda je esencí zdravého životní stylu. Aby byla čistá, zdravá i chutná, musíme se o ni dobře starat. Obklopeni tématy okolo udržitelnosti, šetrného zacházení s vodou nejen v našich domácnostech a zlepšování její kvality, stále víc a víc se snažíme maximalizovat její potenciál. Hledáme nové cesty, jak zlepšovat kvalitu pitné vody i jak využít její pozitivní účinky nejen pro naše tělo, ale i v běžném chodu domácnosti. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, může být aktivace vody.

Jak aktivovaná voda vzniká?

Aktivovanou vodu lze vytvořit pomocí různých procesů, jejichž cílem je zvýšit energetický potenciál vody a její schopnost interakce s živými organismy. Jednou z účinných možností je využít přírodní sílu dvojitého vodního víru v kombinaci se silnými magnety. Jejich vzájemným působením a díky svým fyzikálním vlastnostem tak dokážou přirozeně pozitivně měnit strukturu vody, vodu změkčit a přeměnit ji na aktivovanou vodu.

Tato voda má v porovnání s běžnou vodou pozměněné vlastnosti, které ji mohou dát potenciálně řadu výhod pro naše zdraví i pozitivních účinků na biologické procesy.  Aktivovaná voda je také často prezentována jako zdravější alternativa k běžné pitné vodě.

Nejnovější generaci úpravy vody a její přeměny na aktivovanou představuje např. IPS KalyxX Active. Bez jakékoliv chemie, ekologicky, přírodní cestou, za využití výše zmíněné síly vodního víru a silných magnetů.

Jak můžeme aktivovanou vodu nejlépe využít?   

Pomocník v domácnosti: Pomáhá s odstraňováním nahromaděného vodního kamene a zabraňuje jeho dalšímu usazování, což přispívá také k ochraně domácí spotřebičů. Aktivovanou vodu můžeme používat i při běžném úklidu domácnosti. Pomáhá rozpouštět nečistoty a snížit tak i množství čisticích prostředků, které při úklidu používáme. Využit ji můžeme i při praní prádla, usnadňuje rozpouštění skvrn (nejen od jídla) při použití menšího množství pracího prášku.

 

Využití v kuchyni, při vaření i pečení: Aktivovanou vodu můžeme používat také při vaření, pečení i přípravě nápojů. Pomáhá zlepšit chuť i kvalitu připravovaných pokrmů.

 

Pití a hydratace: Aktivovanou vodu můžeme zahrnout do našeho denního pitného režimu. Obsahuje více minerálů i antioxidantů a pomáhá s hydratací našeho těla. Dostatečná hydratace má blahodárný vliv na naši pokožku, stimuluje regeneraci buněk, revitalizuje tělo, dodává nám energii a přispívá tak k naší celkové pohodě.

Pěstitelství a zemědělství: Aktivovaná voda má své uplatnění i pro zalévání rostlin. Zvyšuje antioxidační aktivitu rostlin a jejich odolnost vůči suchu. Zlepšuje také přijatelnost vody pro rostliny, což může pozitivně ovlivnit jejich růst i kvalitu.

Jak IPS Kalyxx Active funguje?

IPS Kalyxx Active od švýcarské značky SAT využívá princip iontové výměny, což je velmi účinný způsob, jak odstranit tvrdost vody. Bez chemie i bez použití externího zdroje energie. IPS Kalyxx redukuje tvorbu a usazování vodního kamene, což je častý problém našich domácností zejména v oblastech s tvrdou vodou. IPS KalyxX navíc chrání vodovodní zařízení před vznikem koroze a díky odstranění vodního kamene pomáhá i prodloužit životnost řady domácích spotřebičů.

IPS Kalyxx Active je navržen tak, aby se dal velmi snadno instalovat a udržovat. Toto zařízení se instaluje přímo na vodovodní přívod a dál do oběhu pustí upravenou, čistou a zdravou vodu.

Účinné řešení pro úpravu vody ve vaší domácnosti

Výhody tohoto zařízení jsou mnohostranné a oceňované mnoha uživateli po celém světě. Zařízení dokáže zlepšit chuť a vůni pitné vody, snížit tvorbu a usazování vodního kamene až o 90 % a chránit vodovodní zařízení před korozí. Díky své vysoké účinnosti a snadné instalaci je IPS KalyxX skvělým pomocníkem do domácnosti, pro každého, kdo si přeje zlepšit kvalitu své pitné vody. Vzhledem k uvedeným vlastnostem můžeme doporučit IPS KalyxX Active jako efektivní a praktické řešení pro úpravu vody a účinné odstranění vodního kamene.

 

Co říkají výzkumy kolem aktivované vody?

Aktivace vody pomocí IPS KalyxX Active potvrdily tři nezávislé laboratoře. V roce 2021 výzkumný tým ze Slovenské univerzity zemědělství v Nitře (SR, EU) provedl řadu experimentů s aplikací aktivované vody pomocí technologie IPS v laboratoři, ve skleníkových a polních podmínkách. S výsledky výzkumu a ověřenými účinky se můžete seznámit v kompletní studii.

Aktivací vody a pozitivními vlastnostmi aktivované vody na rostliny a organismy se zabývá také prof. doktor Mark Cohen z australského Mellbourne. Vliv IPS KalyxX Active zkoumal při pěstování kombuchy. Právě jeho výzkum potvrdil pozitivní vliv na množství probiotik, jež je možné z kombuchy získat. Vše popsal ve své závěrečné zprávě z výzkumu.

Někteří výzkumníci poukazují také na to, že existuje korelace mezi tvorbou krásného vodního krystalu a stupněm znečištění vody. Vodu aktivovanou pomocí KalyxX Active jsme nechali ověřit přímo v laboratoři Masaru Emota. Tento japonský vědec zasvětil svůj život výzkumu vody po celé planetě a zjistil, že voda nám ukazuje skutečnou podobu prostřednictvím zmrzlého krystalu.  Tvar krystalu aktivované vody z KalyxX Active má krásně symetrický tvar. Masaru Emoto je mimo jiné také autorem známého experimentu s rýží, který pracuje se silou myšlenky, s klíčovým pojmem pozitivní rezonance jako prostředku, jímž se přenáší životní energie.

Je však důležité poznamenat, že potenciální pozitivní účinky aktivované vody jsou nadále předmětem dalších a dalších výzkumů a je nezbytné je vědecky ověřovat, neboť existuje jistá míra kontroverze okolo této tématiky.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.